Mälumängud. Mängud mäluga.

Ristsõnade lahendamine annab ajule tööd. Lisaks sellele saab teada põnevaid fakte ja uut infot.

Kui kõiki vastuseid kohe välja ei nuputa, saab surfata Internetis, uurida raamatuid või küsida nõu targematelt. Viktoriinis osalemine eeldab aga kiiret mõtlemist, tugevat närvi ning laialdasi teadmisi. Kooli mälumängu turniiridel kaasa löömiseks piisab vast veidi väiksemast pagasist, aga Vikerraadio Mnemoturniirile minemiseks sellest siiski ei piisa.

Huvijuhtide Sigrid Orase ja Kai Kulboki eestvedamisel toimusid viinakuu kuuendal päeval Keila Koolis mälumängude esimesed voorud.

Nii tuli 4.-6. klassidel seigelda risti-rästi läbi Eestimaa ja vastata näiteks sellistele küsimustele – milline on Eesti vanim puu ning milline linn Eestis on kandnud Weissensteini nime?

7.-9. klasside meeskondade teadmiseid prooviti ajaloost taimeriigini. Sinna vahele mahtusid sport ja sõjad, sekka erinevad loodusteemad. Kas teie teate, kelle vahel toimus 1914.a Tannenbergi lahing ja kes meie riigikokku valitud olümpiavõitjatest ei ole kunagi tulnud maailmameistriks? Kui vastata ei mõista, siis uurige välja.

Tüüpiline Eestikas. Just säärase ühtse nime alla koondusid gümnaasiuminoorte küsimused, mis kohati olid puremiseks parajalt kõvad pähklid.

Täna ja homme kooli mälumängijate meeskonnas, mõne aasta pärast Mnemoturniiril!