Keila Kooli õpetajad Erasmus+ programmiga Splitis

Keila Kooli õpetajad Birge Kanne (5.-7. klasside õppealajuhataja), Johanna Rozin (sotsiaalainete aineõpetaja), Anastassia Paasik (eripedagoog/kaasava hariduse õppetoolijuht) ja Kerli Kanniste (sotsiaalpedagoog) külastasid 11.-17. novembrini Erasmus+ programmi raames Horvaatia linna Spliti, kus toimus väliskoolitus „Teaching the fun way in digital era“. Erasmus+ on programm, mis rahastab haridus-, koolitus- ja noortevaldkonna projekte Euroopa Liidus. Programmi eesmärk on arendada riikidevahelist koostööd, avardada õpilaste ja õpetajate silmaringi ning ühendada erinevaid kultuure. Tehnoloogia pidev areng on toonud ülemaailmselt haridussüsteemi vajaduspõhisuse värskendada traditsioonilisi õpetamismetoodikaid.

Külastatud koolituse programm käsitleski digiajastul lõbusat, kaasahaaravat õpetamist ja klassiruumi moodsa ning progressiivse keskkonna loomist eneseteadliku ja ennastjuhtiva õppija kujundamiseks ning arendamiseks. Õpilaskeskse klassiruumi loomine on koolikeskkonnas prioriteet ja seda saab saavutada läbi teadmiste omandamise uuenduslike meetodite ning kasulike tööriistade, mis toetavad õpilaste omavahelist koostööd, kriitilist mõtlemist ja annavad võimaluse olla loovad. Kursusel osalesid Eesti, Horvaatia, Poola, Saksamaa, Portugali, Prantsusmaa, Slovakkia ja Aruba haridustöötajad. Igaüks oli ette valmistanud lühiettekande oma riigi ning riikliku haridussüsteemi tutvustamiseks. Oli äratundmist osalejariikide ettekannetes tuttavate praktikate rakendamise kohta, kuid ka üllatusi erinevuste osas. Koolituse käigus oli lõimitud nii formaalne, mitteformaalne kui informatiivne õppimine. See võimaldas luua sünergiat ja soodustas riikidevahelist koostööd. Kursuse põhirõhuks olnud digivaramu tutvustamine õppetöö kaasahaaravamate metoodikate rakendamiseks kinnitas osalenud Keila Kooli haridustöötajatele Eesti kui digiriigi eesrindlikkust. Mitmedki tutvustatud digiõppekeskkonnad ja -õppevahendid on juba Keila Kooli õpetajate hulgas kasutusel, kuid igati kasulikke teadmisi tõi õpetajaskonnale suunatud AI-di-givaramu tutvustus. Lisaks külastati Spliti kohalikku haridusasutust, kus saadi ülevaade Horvaatia riiklikust haridussüsteemist; tutvuti Spliti ajalooliste vaatamisväärsustega, toimusid ühistegevused ja väljasõidud osalejate omavahelise sotsialiseerumise toetamiseks. Koolitus oli Keila Kooli haridustöötajatele avardav kogemus, millest tehakse ülevaade ka kooliperele, et ühise meeskonnana toetada nii õpetajaid kui õpilasi klassiruumis: selleks, et õppimine oleks lõbus ja arendav.