Keila Kool sai 333 aasta vanuseks
Reedel, 22. novembril, tähistasime kogu kooliperega Keilas hariduse andmise 333. aastapäeva. Põhjamajas ja pargimajas toimus kokku kuus aktust. Kõikidel aktustel astusid üles mõlema maja tublimad lauljad ja koorid.
Põhjamaja gümnaasiumiastme aktusele, mis algas kl 11, olid kutsutud ka Keila Kooli head koostööpartnerid. Oma kohaloluga rõõmustasid meid Keila linnapea Enno Fels ja abilinnapea haridus- , kultuuri- ja sotsiaaltöö alal Maret Pärnamets, Keila Muusikakooli direktor Andres Teppo, Keila Kultuurikeskuse juhataja Katrin Sassi – igati väärikas seltskond.
Traditsiooniliselt algas aktus kooli lipu sissetoomise, tarkuseküünla süütamise ning tööjuubelit tähistanud õpetajate tänamisega. Tänuavaldus kooli juhtkonna poolt aineõpetajatele on alati südantsoojendav ja armas hetk.
Muusikalist naudingut pakkusid lisaks Keila Kooli laste- ja noortekoorile, ka 7.b klass täies koosseisus – see on muusikaklass, kel suurem potentsiaal ja võimekus just laulmise osas. Lastekoori juhatas ja 7.b klassi numbri valmistas ette Kadi Härma, mõlemal oli klaverisaatjaks Pille Metsson. Pärast lastekoori esinemist tänas Andres Teppo elamuse eest. Noortekoori juhatas Anu Matteus, klaveril saatis Tiia Peenmaa.
Uus algatus, mis võiks ka traditsiooniks saada, oli kooli vilistlase Erik Rajamäe omaloominguline klaverisüit „Muusikalised memuaarid kooliajast“, mille teemana kõlas kõikidele tuttav kooli laul. 4-osalises teoses oli mõeldud neljale kooliastmele – igale üks osa. Tsükli kandsid ette Keila muusikakooli õpilane Annilill Bianka Skalkina; kooli vilistlane, praegu MuBa-s kompositsiooni õppiv Kadri Klanberg; Keila muusikakooli õpetaja Pille Metsson ja viimase osa teose autor Erik Rajamäe ise. Minu arvates oli tegemist väga originaalse, nutika ja vaimuka muusikaga.
Külalisena oli palutud aktust ilmestama huvikool „Ökula“ kandleansambel, kelle juhendaja on Keila Kooli muusikaõpetaja Helen Tuga.
Lisaks kõrvailule, pakkus 5.a tantsuklass ka silmailu, nende juhendaja on Marko Reitalu.
Veel üks äraütlemata kena ja ka vajalik traditsioon on koolile sünnipäeva puhul raamat kinkida. Ka sel korral tulid klasside esindajad saali ette ja ütlesid igaüks oma soovi koolile. Mõtteid oli võetud alates Vanakreeka filosoofidest kuni päris kaasajani välja.
Üle tunni aja kestnud aktus oli hoogsalt meeleolukas ning pärast publiku käest küsides, ega igav ei hakanud, oli vastus kindel ei.
Pärast aktust kutsus kooli juhtkond konferansjeede suu läbi kõik saalis viibinud külalised, osalised ja õpilased aatriumisse väikesele banketile.
Tekst: Kadi Härma, muusika õppetooli juht
Foto FB Keila linn