Keila Kooli laulu- ja tantsupeokolonn sai täiendust 3 koori võrra

Pärast pikka ootamist ja pabistamist – ettelaulmine oli juba 3. aprillil – saime lõpuks teate, et laulupeole on oodatud ka Keila Kooli lastekoor, kelle esinemisele anti hinnang “suurepärane”. Žürii koosseisus Vilve Maide ja Elo Üleoja said kuulata lastekoori esituses vaimulikku rahvaviisi Ridalast Cyrillus Kreegi seades “Nüüd hingvad inimesed” ja spetsiaalselt XIII noortepeo jaoks kirjutatud laulud “Elu on voolamine”, muusika autor Mariliis Valkonen, sõnad Ly Seppel-Ehin. Žürii nimetas koori kõla imeliseks ja monoliitseks ning kiitis peensusteni lihvitud dirigenditööd. Koori juhatab Kadi Härma.

4. aprillil jõudis kätte Keila Kooli poistesegakoori tõestamise päev. Kui tüdrukutel oli vaid kaheliikmeline žürii, siis poisse oli kuulama tulnud lausa neli tähtsat dirigenti: poistekooride liigijuht Kuldar Schüts, Indrek Vijard, Janne Fridolin ja Mariliis Kreintaal. Poistesegakoor tõmbas loosiga Kadri Voorandi, Jaanus Vaiksoo laulu “Kõik on alles ees” ning Andres Valkoneni ja Leelo Tungali “Las jääda ükski mets”. Žürii tagasisidest: “Rõõm on märgata, et koor on valmisolekus naeratusega ning jälgivad hoolega dirigenti”; “Ilus esitus ja imetlusväärne noorte meeste kõla!”; “Aitäh, et hoiate Eesti meeste laulu ilusa järjepidevuse ja hoolega!” Esitus sai hindeks “väga hea”. Koori juhatab Kadi Härma.

Juba paari päeva pärast, 6. aprillil, astus võistlustulle Keila Kooli noortekoor, keda žüriiliikmetena kuulasid Valter Soosalu, Raul Talmar ja Ksenija Grabova. Loosiratas otsustas, et ette tuleb kanda Pärt Uusbergi ja Hando Runneli laul “Valgust” ning Erkki-Sven Tüüri ja Leelo Tungali koostöös valminud “Väike Eestimaine laul”. Üks žüriiliige kiitis koori väga ilusat kõla ja esitust.
Hindeks pandi “hea”. Koori juhatavad Anu Matteus ja Tiia Peenmaa.

 Uue hindamissüsteemi järgi jagunevad kategooriad järgmiselt: “suurepärane”, “väga hea”, “hea”, “rahuldav”, “ebapiisav” ja “kasin”.

Kohtumiseni peol!
Kadi Härma
Muusika õppetooli juht