Näidisleht

Pargimaja raamatukogu uues lugemistoas tegid neljapäeval, 22.septembril õpetaja Jana juhtimisel tõsist tööd 2.a klassi seeneteadlased. Igal grupil oli ülesandeks koostada ühe seene kohta plakat. Et plakatile jõudvad teadmised ka tõesed oleksid, uurisid õpilased erinevaid raamatukogus olevaid seeneraamatuid. Selle käigus saadi teada, kuidas vajalik info raamatust kiiresti üles leida. Noored teadlased olid tublid ning said tunni lõpuks ka oma uurimisobjekti kohta toredad teabeplakatid valmis.

Keilas avati suvel mobiilse orienteerumise rada https://mobo.osport.ee/keila.

Kehalise kasvatuse õpetajad koostöös Keila linnaga kutsuvad kõiki õpilasi ja õpetajaid Euroopa spordinädalal seda rada läbima. Kooli jaoks on valminud minivariant, mis on kõigile jõukohane. MOBO raja läbimiseks lae enda nutiseadmesse MOBO2 äpp, mille leiad kodulehelt https://mobo.osport.ee/keila.

Esmasel kasutamisel sisesta kasutajatunnus – nimi ja klass.

Vali radade nimekirjast “Keila linna MOBO” rada. Kontrollpunktis märke tegemiseks skaneeri tähisel olevat QR koodi MOBO äpiga. Kontrollpunktide järjekord ei ole määratud. Alusta endale sobivast kontrollpunktist ja läbi niipalju, kui jõuad.

Rada võib läbida korduvalt, nii üksi kui sõpruskonnaga. Rada on ka rattaga läbitav. Tulemused on nähtavad MOBO koduleheküljel.

Keila mobo raja autor on Eduard Pukkonen Harju Orienteerumisklubist.

Start : Keila terviseradade parklas, GPS: 59.315730,24.390580 Kontrollpunktid minikaardil: 13 + start (S1(start), 31, 32, 33, 35, 36, 38, 39, 40, 41, 43, 44, 45, 50)

Suurel kaardil (see on nähtav nutiseadmes) on punkte rohkem (29) ja huvi korral võib neid ka rohkem otsida. Raja info Paberkaardi saab kehalise kasvatuse õpetajate toast või Merikese juurest.

Aktiivsematele klassidele on auhinnad ja lisaks loositakse kõigi osalejate vahel välja auhindu.

TULGE LIIKUMA!

Pargimaja esimese koolihoone sünnipäeva puhul kogunesid õpilased ja koolitöötajad koolimaja ümber. Moodustasid inimketi ja tegid koolimajale suure-suure sünnipäevakalli, hõigati ka häid soove ja tänusõnu.                                                                    

Koolikoridori kaunistab nüüdsest väärikas tammepuu, mis kattus tänasel pidulikult päeval heade ja rõõmsate soovidega (maalis Raili Madisson).

Päev jätkus maastikumängu ja spordipäevaga! Pildid on allpool ja video VAATA SIIT!

14.september 2022 osales 8.B klass koos klassijuhataja Marika Kuldjärvega Maailmakoristuspäeva raames Keila pargi koristuses.

Korjati üles teele jäänud prahi, mille hulgas oli suur kogus suitsukonisid, pudelikorke, kommipabereid, suitsupaki ümbriseid, paberitükke, alkoholi pudelid, purke. Koristus kestis 50 minutit, mille jooksul saadi kokku umbes 10l.

Keila Kooli 2.-12. klasside lastevanemate koosolek toimub esmaspäeval, 26. septembril algusega kell 17.40 Ehitajate tee 1 koolimajas.

Üldkoosolekul valitakse hooelkogu esindaja, antakse ülevaade päevakajalistest teemadest ning eelmise õppeaasta kokkuvõtetest.

Peale üldkoosolekut jätkuvad klasside lastevanemate koosolekut. Selle kohta info otse klassijuhatajalt.

8.septembril toimus Lugemistund, millest võttis osa enam kui 120 raamatukogu, kooli ja lasteaeda. Keila Kooli algkoolimajas osalesid raamatukogus toimunud lugemistundides 2.a ja 3.b klassi õpilased ning õpetajad. Tove Janssoni juttu „Nähtamatu laps“ kuulasid, täitsid töölehti ja arutlesid kuuldu üle oma klassides aga 2.c ,2.g, 3.a, 3.e, 4.a, 4.b ning 6.f klassi õpilased oma õpetajatega. 1.f klassi lapsed rääkisid samuti lugemistunnist ning lugesid juttu „Sipelgad ja linnud“.

#lugemistund #readhour #raamatukogudeaasta

25.-27. augustini toimus Tuksis 16. MTÜ Noorteühing TORE suvekool. Keilast osales selles 21 noort, kellest 9 olid seotud ka suvekooli korraldamisega. Kokku osales 142 noort ja nende juhendajat üle Eesti. Esimesel päeval toimusid tegevused pesades ehk rühmades. Rühmad olid koostatud noorte vanust arvestades. Rühmi juhendasid TORE ringide juhendajad. Mängisime tutvumismänge, harjutasime meeskonnatööd, valmistasime ette õhtuse esinemise. Teisel päeval toimusid töötoad. Iga pesa sai osa kolmest töötoast, mis olid väga eriilmelised – vanad hoovimängud, mõtterännak, keskkonnateadlikkus, meditatsioon, laste ja noorte õigused, unenäopüüdjate meisterdamine, meeskonnamängud, eesmärkide seadmine. Kolmandal päeval toimus juba traditsiooniks saanud tuletõrjeolümpia – palju vahvaid meeskonnaülesandeid ning loomulikult kõvasti vett. Olümpia päädis suure veesõjaga. Õnneks oli ilm soe ning taevast ei tulnud lisa. Mõlemal õhtul oli stiilipidu. Raju peo üllatuskülaliseks oli Keila noorte ansambel Kirsid, mis võeti vastu marulise mölluga. Ööhäire ajal vaatasime koos tähistaevast, nägime ka langevat tähte. Suvekooli jäävad meenutama kaaslaste head soovid, mille igaüks oma ümbrikuga kaasa sai võtta.

Et mõista TORE suvekooli kogu positiivsust, melu ja energiat, tuleb ühineda oma kooli TORE ringiga. Keila Kooli TORE ootab ka sel sügisel uusi liikmeid. Jälgi reklaami.
Keila Kooli TORE ringi juhendaja on Heli Israel.

Õpikute ja töövihikute kilekaante müük toimub koolimajas:
2.09 kell 10.00 – 14.00
5.09 kell 10.00 – 14.00

Kilekaaned on komplekteeritud vastavalt klasside õppematerjalile ning komplekt sisaldab terve õppeaasta kilekaasi. Võimalik osta ka lahtiselt.
Kilekaane hind on 1 EUR. Arveldamine kaardiga ja sularahas. Lisainfo tel: 55 651 481.

Keila linnavalitsus sõlmis Keila Kooli direktori ametikoha täitmiseks tähtajatu töölepingu Martin Ööveliga, kes asub ametisse 31.augustil 2022.

Tartu Ülikooli õigusteaduste bakalaureuse ja Stockholmi Ülikooli IT õiguse magistrikraadiga Öövel on töötanud Justiitsministeeriumis, Statistikaametis ja Sotsiaalministeeriumis – tegeledes IT valdkonnas. Viimati, alates 2016.aasta augustist oli Martin Öövel Tabasalu Kooli direktor, samaaegselt õppides ka koolijuhtide arenguprogrammis ja Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudi pedagoogika kursusel. Martin Öövel on alates 2014.aastast ka Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna IT õiguse magistriprogrammi lektor.

Avalduse Keila Kooli direktori leidmiseks korraldatud konkursil osalemiseks esitas 9 kandidaati, kellest vestlusvooru jõudis kuus. Konkursi komisjoni arvamus oli üksmeelne.

Inimesed on alates viiekümnendatest aastatest, mil algas masstootmine, tekitanud 8,3 miljardit tonni plastikut. Suurem osa sellest, täpsemalt 6,3 miljardit tonni, on lõpetanud prügina. Selle tulemusena on 190 riigis tehtud Maailmakoristuspäevad. Eestis osales sellel aastal Maailmakoristuspäeval 465 kooli ja lasteaeda sealhulgas ka Keila Kool. Tänavu toimus 11-24 septembril Keila Koolis Maailmakoristustalgud. Koristati kooliümbrust, maantee ääri, loodusparke ja muid prügirohkeid kohti. Koristustalgutest võtsid osa järgmised klassid: 12.TAHE,11.VAIM,6.A,6.B,7.A,7.E,7.B,7.G,8.H,8.G,9.D,9.B. Täname kõiki osalejad ja õpetajaid osa võtmast ja oma panuse eest maailma paremaks muuta.

24.09 tähistati Eesti rahvuste päeva. Toimus ka Etnolaat, mille raames sai Tallinna Raekoja platsil tutvuda erinevate Eestis elavate rahvaste folkloori, käsitöö ja toiduga. Keila Kooli 4.u klass osales üritusel rahvustantsude ja -lauludega.

Mida me teeme?

MÄNGIME, ARUTLEME, SUHTLEME, SAAME UUSI SÕPRU,OLEME RÕÕMSAD ja LUSTLIKUD.

sobib kõigile, olenemata vanusest ja soost.

Ringitund on alates 20. septembrist KOLMAPÄEVITI kella 15.05 – 16.30 klassis W156. Uksed on avatud kella veerand kolmest.

Ringi saab registreerida: https://keila.huviregister.ee/

OLED RINGI VÄGA OODATUD!

Keila Kooli lastevanemate üldkoosolekud toimuvad

12. septembril: Põhjamaja 5.-12. klasside lastevanemate üldkoosolek ja klasside koosolek, kell 17.40 (Ehitajate tee 1)

12. septembril: Loodemaja (vene keelne põhiharidus) 5.-9. klasside lapsevanemate üldkoosolek ja klasside koosolek, kell 18:00 (Pargi tn 2)

13. septembril: Pargimaja 1. klassi lastevanemate üldkoosolek kell 18.00 (Pargi tn 2)

14. septembril: Pargimaja 2.-4. klassi lastevanemate üldkoosolek kell 18.00 (Pargi tn 2)

Üldkoosolekute päevakord on:

1. Õppeaasta 2022/23 kokkuvõte

2. Olulisem üldinfo 2023/24 õppeaasta kohta

3. Hoolekogu töö kokkuvõte 2022/23 õppeaastast

4. Lastevanemate esindajate kinnitamine 2023/24 õppeaasta hoolekogu koosseisu

Mudilaskoor LAULULUST ootab oma ridadesse uusi lauljaid.

Vajalik eelregistreerimine Keila Huviregistri kaudu https://keila.huviregister.ee/ , leia Keila Kooli ja selle all on Mudilaskoor.

Mudilaskoori LAULULUST tunnid toimuvad 1x nädalas kolmapäeviti:

• peale 4. tundi kell 12.25 – 13.10

• peale 5. tundi kell 13.20 – 14.05

mudilaskoori õpetajad on Kadri Leping ja Mirjam Pärtel

Noorteühingu TORE 27. suvekool toimus 22.-24. augustini Läänemaal Tuksis. Keilast osales 25 torekat koos juhendajaga. Kolme päeva jooksul saime osa paljudest üliägedatest tegevustest – päev pesades samaealiste torekatega üle Eesti, põnevad ja harivad töötoad, kaks stiilipidu (ball ja tsirkus). Õppisime professionaalide abil Ladina – Ameerika tantse ning diskotasime ehtsa DJ juhtimisel. Ööhäire asemel nägime seekord hoopis vägevat tuleshow’d. Laagri lõpetas traditsiooniline tuletõrjeolümpia. Lisaks ava- ja lõpuüritused. Keilakad noppisid kaks auhinda – balli kuningaks kuulutati meie Marcus ning Hanna-Grete sai ühe kostüümiauhindadest. Seekordne suvekool erines eelmistest selle poolest, et pesapeadeks olid noored TORE vilistlased, kes ise kunagi TORE ringidest alustanud. Üks neist oli meie Miina.

TOREs on alati põnev, lõbus ja tore. Kes kord sellega ühinenud, need ka jäävad.

Keila Kooli TORE ring alustab taas septembri keskel. Küsi lisa õpetaja Heli Israeli käest. Vanusepiirangut meil pole, TORE sobib kõigile, ka täiskasvanutele. Seega on kõik soovijad oodatud.

Rohkem infot TORE kohta tore.ee veebilehel.

Keila Kooli TORE juhendaja on 2022. aastal Eesti parimaks juhendajaks pärjatud Heli Israel.

Keila Kooli 1. septembri aktused toimuvad põhjamaja lipuväljakul.

I aktus- 5.-9.kl kell 10:00

II aktus- pargimaja ja 10.-12.kl kell 11:30

Aktustele eelnevad klassijuhatajatunnid (kellaaega täpsustavad klassijuhatajad).

18. augustini on veel võimalik külastada Harju Maakonnaraamatukogus Keila Kooli 7. klassi õpilaste loovtööde näitust.

Koostöös Keila Kooli hoolekoguga on Keila Kooli oskusainete õppetool töötanud välja põhjamaja 5.-9. klasside oskusainete tundides (käsitöö ja kodundus, tehnoloogia ning kunst) vajaminevate töömaterjalide jaoks nn. mugavuspaketi. 

Mugavuspaketi eelised: 
– Kooli poolt suuremates kogustes materjali ostmine on odavam. 
– Lapsevanem ei pea muretsema, et lapsel kõik vajalik olemas oleks (suuremate projektide puhul võib tulla erisusi). 
– Õpetajatele mugav, sest kõigil lastel on kvaliteetsed ja õiged töövahendid alati tunnis olemas. 
– Säästlikum suures plaanis, kõike pole vaja endal omada. Osade materjalidega tehakse vaid üks töö aasta jooksul ja nii saab proovida suurema hulga erinevaid vahendeid ja tehnikaid. 

Raha kogume kooliaasta alguses ja summa on 15 eurot õpilase kohta. 
Tagamaks arvepidamise korrektsust on loodud MTÜ Keila Kooli Oskusained. MTÜ nõukogu koosneb oskusainete õppetooli juhist ja kahest hoolekogu liikmest. 

Lugupeetud lapsevanem.

Alates sellest õppeaastast hakkavad õpilased Põhjamajas ise õpikuid laenutama. Selleks, et kõik hästi sujuks:

  1. Õpilane peab tulema täpselt õigeks ajaks. Kui saabud varem, siis ootad teise korruse aatriumis. Püüame ära hoida ummikute teket.
  2. Laenutada saab ainult õpilaspiletiga.
  3. Kui õpilane ei saa ise tulla, siis võib õpikud ja töövihikud võtta ka lapsevanem, kuid ka temal peab olema lapse õpilaspilet kaasas.
  4. Klassikursuse kordajad. Kui sa ei tea, millise klassi nimekirjas sa sellest õppeaastast oled, siis võta ühendust eelmise klassijuhatajaga, kes aitab sul õpikud laenutada.
  5. Uued õpilased võtavad vajadusel ühendust vastava astme õppejuhiga.

NB! Palume õpikute ja töövihikute väljastamise ajakavast täpselt kinni pidada. Ajakava väliselt teenindatakse ainult eelneval kokkuleppel.

Samal ajal toimub õpikute ja töövihikute kilekaante müük. Kilekaane hind 1.10 EUR.

 Kuupäev
21. august8f 9.30 9d 10.15 9c 11.00 6d 11.45 7c 12.30  
22. august8h 9.30 6h 9. 45 7h 10.15 9hi 11.00
8. klassid   23. august8a 9.30 8b10.15 8c 11.00 8d 11.45 8e 13.00 8g 13.45
7. klassid   24. august7a 9.30 7b10.15 7d 11.00 7e 11.45 7f 13.00 7g 13.45
9. klassid   25. august9a 9.30 9b 10.15 9e, j 11.00 9f 11.45 9g 12.30
28. august 6. klassid6c 9.30 6b 10.15 6a 11.00 6e 12.15 6f 13.00 6g 13.45
29. august 5. klassid  5a 9.30 5b 10.15 5c 11.00 5d 11.45 5e 12.30
Translate »