Näidisleht

Pargimaja raamatukogu uues lugemistoas tegid neljapäeval, 22.septembril õpetaja Jana juhtimisel tõsist tööd 2.a klassi seeneteadlased. Igal grupil oli ülesandeks koostada ühe seene kohta plakat. Et plakatile jõudvad teadmised ka tõesed oleksid, uurisid õpilased erinevaid raamatukogus olevaid seeneraamatuid. Selle käigus saadi teada, kuidas vajalik info raamatust kiiresti üles leida. Noored teadlased olid tublid ning said tunni lõpuks ka oma uurimisobjekti kohta toredad teabeplakatid valmis.

Keilas avati suvel mobiilse orienteerumise rada https://mobo.osport.ee/keila.

Kehalise kasvatuse õpetajad koostöös Keila linnaga kutsuvad kõiki õpilasi ja õpetajaid Euroopa spordinädalal seda rada läbima. Kooli jaoks on valminud minivariant, mis on kõigile jõukohane. MOBO raja läbimiseks lae enda nutiseadmesse MOBO2 äpp, mille leiad kodulehelt https://mobo.osport.ee/keila.

Esmasel kasutamisel sisesta kasutajatunnus – nimi ja klass.

Vali radade nimekirjast “Keila linna MOBO” rada. Kontrollpunktis märke tegemiseks skaneeri tähisel olevat QR koodi MOBO äpiga. Kontrollpunktide järjekord ei ole määratud. Alusta endale sobivast kontrollpunktist ja läbi niipalju, kui jõuad.

Rada võib läbida korduvalt, nii üksi kui sõpruskonnaga. Rada on ka rattaga läbitav. Tulemused on nähtavad MOBO koduleheküljel.

Keila mobo raja autor on Eduard Pukkonen Harju Orienteerumisklubist.

Start : Keila terviseradade parklas, GPS: 59.315730,24.390580 Kontrollpunktid minikaardil: 13 + start (S1(start), 31, 32, 33, 35, 36, 38, 39, 40, 41, 43, 44, 45, 50)

Suurel kaardil (see on nähtav nutiseadmes) on punkte rohkem (29) ja huvi korral võib neid ka rohkem otsida. Raja info Paberkaardi saab kehalise kasvatuse õpetajate toast või Merikese juurest.

Aktiivsematele klassidele on auhinnad ja lisaks loositakse kõigi osalejate vahel välja auhindu.

TULGE LIIKUMA!

Pargimaja esimese koolihoone sünnipäeva puhul kogunesid õpilased ja koolitöötajad koolimaja ümber. Moodustasid inimketi ja tegid koolimajale suure-suure sünnipäevakalli, hõigati ka häid soove ja tänusõnu.                                                                    

Koolikoridori kaunistab nüüdsest väärikas tammepuu, mis kattus tänasel pidulikult päeval heade ja rõõmsate soovidega (maalis Raili Madisson).

Päev jätkus maastikumängu ja spordipäevaga! Pildid on allpool ja video VAATA SIIT!

14.september 2022 osales 8.B klass koos klassijuhataja Marika Kuldjärvega Maailmakoristuspäeva raames Keila pargi koristuses.

Korjati üles teele jäänud prahi, mille hulgas oli suur kogus suitsukonisid, pudelikorke, kommipabereid, suitsupaki ümbriseid, paberitükke, alkoholi pudelid, purke. Koristus kestis 50 minutit, mille jooksul saadi kokku umbes 10l.

Keila Kooli 2.-12. klasside lastevanemate koosolek toimub esmaspäeval, 26. septembril algusega kell 17.40 Ehitajate tee 1 koolimajas.

Üldkoosolekul valitakse hooelkogu esindaja, antakse ülevaade päevakajalistest teemadest ning eelmise õppeaasta kokkuvõtetest.

Peale üldkoosolekut jätkuvad klasside lastevanemate koosolekut. Selle kohta info otse klassijuhatajalt.

8.septembril toimus Lugemistund, millest võttis osa enam kui 120 raamatukogu, kooli ja lasteaeda. Keila Kooli algkoolimajas osalesid raamatukogus toimunud lugemistundides 2.a ja 3.b klassi õpilased ning õpetajad. Tove Janssoni juttu „Nähtamatu laps“ kuulasid, täitsid töölehti ja arutlesid kuuldu üle oma klassides aga 2.c ,2.g, 3.a, 3.e, 4.a, 4.b ning 6.f klassi õpilased oma õpetajatega. 1.f klassi lapsed rääkisid samuti lugemistunnist ning lugesid juttu „Sipelgad ja linnud“.

#lugemistund #readhour #raamatukogudeaasta

25.-27. augustini toimus Tuksis 16. MTÜ Noorteühing TORE suvekool. Keilast osales selles 21 noort, kellest 9 olid seotud ka suvekooli korraldamisega. Kokku osales 142 noort ja nende juhendajat üle Eesti. Esimesel päeval toimusid tegevused pesades ehk rühmades. Rühmad olid koostatud noorte vanust arvestades. Rühmi juhendasid TORE ringide juhendajad. Mängisime tutvumismänge, harjutasime meeskonnatööd, valmistasime ette õhtuse esinemise. Teisel päeval toimusid töötoad. Iga pesa sai osa kolmest töötoast, mis olid väga eriilmelised – vanad hoovimängud, mõtterännak, keskkonnateadlikkus, meditatsioon, laste ja noorte õigused, unenäopüüdjate meisterdamine, meeskonnamängud, eesmärkide seadmine. Kolmandal päeval toimus juba traditsiooniks saanud tuletõrjeolümpia – palju vahvaid meeskonnaülesandeid ning loomulikult kõvasti vett. Olümpia päädis suure veesõjaga. Õnneks oli ilm soe ning taevast ei tulnud lisa. Mõlemal õhtul oli stiilipidu. Raju peo üllatuskülaliseks oli Keila noorte ansambel Kirsid, mis võeti vastu marulise mölluga. Ööhäire ajal vaatasime koos tähistaevast, nägime ka langevat tähte. Suvekooli jäävad meenutama kaaslaste head soovid, mille igaüks oma ümbrikuga kaasa sai võtta.

Et mõista TORE suvekooli kogu positiivsust, melu ja energiat, tuleb ühineda oma kooli TORE ringiga. Keila Kooli TORE ootab ka sel sügisel uusi liikmeid. Jälgi reklaami.
Keila Kooli TORE ringi juhendaja on Heli Israel.

Õpikute ja töövihikute kilekaante müük toimub koolimajas:
2.09 kell 10.00 – 14.00
5.09 kell 10.00 – 14.00

Kilekaaned on komplekteeritud vastavalt klasside õppematerjalile ning komplekt sisaldab terve õppeaasta kilekaasi. Võimalik osta ka lahtiselt.
Kilekaane hind on 1 EUR. Arveldamine kaardiga ja sularahas. Lisainfo tel: 55 651 481.

Keila linnavalitsus sõlmis Keila Kooli direktori ametikoha täitmiseks tähtajatu töölepingu Martin Ööveliga, kes asub ametisse 31.augustil 2022.

Tartu Ülikooli õigusteaduste bakalaureuse ja Stockholmi Ülikooli IT õiguse magistrikraadiga Öövel on töötanud Justiitsministeeriumis, Statistikaametis ja Sotsiaalministeeriumis – tegeledes IT valdkonnas. Viimati, alates 2016.aasta augustist oli Martin Öövel Tabasalu Kooli direktor, samaaegselt õppides ka koolijuhtide arenguprogrammis ja Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudi pedagoogika kursusel. Martin Öövel on alates 2014.aastast ka Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna IT õiguse magistriprogrammi lektor.

Avalduse Keila Kooli direktori leidmiseks korraldatud konkursil osalemiseks esitas 9 kandidaati, kellest vestlusvooru jõudis kuus. Konkursi komisjoni arvamus oli üksmeelne.

Teisipäev oli algkoolimajas koduloonädala metsa teema päev.

1. klasside lapsed on projektõppepäevadel uurinud Eestis kasvavaid puid ja metsloomi. Koduloonädalaks joonistasid nad neist hulga pilte, mille õpetajad sättisid näitusena Männimaja 1. korruse koridori. Lisaks oli võimalik seal uurida veel teisigi taimi, linde, nende rahvapäraseid nimetusi, mõistatusi ja kuulata metsloomade hääli.

Täna oli stendi juures päev läbi palju sagimist, sest 1.-3. klasside õpilased said näitusel oleva info põhjal lahendada ristsõna ja vanemad õpilased täita interaktiivset töölehte.

15.–19. aprillini on Pargimajas käimas traditsiooniline koduloonädal.
4.–8. klassid uurisid sel õppeaastal elu Eesti veekogudes: jões, järves ja meres. Joonistasime, meisterdasime, kirjutasime lugusid, valmistasime lauamänge. Piltide loomisel kasutasime ka tehisaru võimalusi. Elu vees on põnev ning seda põnevust tahtsime jagada ka teistega. Koolimaja galeriis on üleval meie näitus, kus saab kõigega lähemalt tutvuda.
15. aprillil kutsusime endale klassidesse külla nooremate klasside õpilased ning jagasime neilegi veekogude kohta teadmisi ning mängisime üheskoos enda valmistatud lauamänge. Bingo, pusle, memoriin, täringumängud, küsimused ja vastused-mängude valik oli rikkalik ning mängulusti ja uusi tarkuseteri jagus nii külalistele kui ka võõrustajatele.
Viimaseks tunniks aga kogunesime kõik üheskoos saali, kus meid ootas külaline – hobisukelduja ning sukeldumisinstruktor Aarne Orgna. Kuulsime Läänemere eripäradest, sukeldumise ajaloost, vrakkidest meil ja mujal vetes ning paljust muust.
Põnevaid lugusid kuulates ning vahvaid pilte vaadates kulges aeg kiiresti.
Oli huvitav ning põnev koolipäev!

12. aprillil toimus Keila Koolis järjekordne Heino Kaljustele pühendatud V Harjumaa laste- ja mudilaskooride festival “Laula, laula, suukene!”. Esmakordselt sai kohale tulla ürituse patroon maestro Tõnu Kaljuste, kel oli nii mõndagi õpetlikku oma isast ning üldse muusikast ja laulmise vajalikkusest kohalviibijatele jutustada. Samuti innustas noori koorilauljaid muusika juurde jääma Keila Kooli direktor Kristine Laanisto.

Kui tervitussõnad kuulatud, hakati uusi laule õppima just Heino Kaljuste poolt juurutatud relatiivse meetodi abil. Mudilaskoore õpetasid laule Eesti Kooriühingu tegevjuht, Eesti Raadio Laste Laulustuudio õppealajuhataja, 12. noorte laulupeo mudilaskooride dirigent KAIE TANNER ning Rahvusooperi „Estonia“ Juhanite õppekoori juhataja ja põhikoori koormeister, 2023. a noorte laulupeo mudilaskooride liigijuht MARET POLL.

Samal ajal toimus muusikakooli saalis lastekooridele laulu õpetamine, mida viis läbi 2025. a üldlaulupeo lastekooride liigijuht, ETV laste- ja mudilaskoori ja Eesti Noorte segakoori dirigent SILJA UHS.

Laulud selged, koguneti jälle kooli aulasse, et kuulata PRIIT PAJUSAARE jõudmisest muusika juurde. Küsimusi esitati talle nii palju, et peaaegu oleks söömine vahele jäänud.

Oligi käes aeg kooride esinemiseks. Sel korral oli kohal neli mudilaskoori ja kaks lastekoori:
Rahumäe Põhikooli mudilaskoor (dirigent Eva Lisa Markus, klaveril Triin Povel);
Pääsküla Kooli mudilaskoor (dirigent Triinu Kont-Kontson, klaveril Pille Metsson);
Keila Kooli mudilaskoor (dirigent Anu Matteus, klaveril Tiia Peenmaa);
Jüri Gümnaasiumi mudilaskoor (dirigent Liivi Lumijõe , klaveril Pille Metsson);
Keila Kooli lastekoor (dirigent Kadi Härma, klaveril Pille Metsson);
Kuusalu Keskkooli lastekoor (dirigent Taavi Esko, klaveril Külli-Katri Esken).

Koore kuulasid lisaks eelnimetatutele 2023. a noorte laulupeo lastekooride liigijuht, Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutuse muusikatoimetaja, üle-eestilise lastekoori „Ilmalilled“ dirigent AVE SOPP ning Eesti Muusikaõpetajate Liidu esimees, Tallinna Nõmme Gümnaasiumi muusikaõpetaja ja mudilaskoori dirigent JAANUS KANN.

Kõik esinejad said osalemise eest diplomi ja kommikoti ning viiulivõtmekujulise karika. Eriti rõõmustas lapsi, kui kuulutati välja eripreemiad – igale koorile midagi, mis jättis tunde, et kõik on võitjad. Lisaks eripreemiale said õpetajad (laste soovide järgi), valida endale meeldiva pilli.

Lõpuks olid kõik õnnelikud ja rahul ning läksid koju hea tundega.
Päeva lõpetas lausa vaimustav ETV lastekoori esinemine. Sellist kontserti pole Keila Kooli aulas veel kuuldud.

Laulupäeva peakorraldaja oli Kadi Härma.

25. märtsist 2. aprillini toimus  5.-6. klasside “Kauni käekirja konkurss”.

Õpilased püüdsid klassikalises siduskirjas vigade ja parandusteta ümber kirjutada eesti rahvajutu “Kurg arstiks”. 

5. klass 

  1. Kätrin Nairis (5.b)
  2. Eleanora Printsmann (5.b)
  3. Johanna Kukk (5.a)

6. klass

  1. Lisette Notton (6.b)
  2.  Iti Emilie Lindmets (6.a) ja Linda Tamm (6.b)

Vasakukäelise kirjutaja eripreemia sai Iti Emilie Lindmets (6.a).

Isikupärase ja põneva graafilise K-tähega pälvis źürii tähelepanu Kätlin Mändla (6.a)

Humanitaarainete õppetool

Keila Kooli “Hea Lapse klubi” õpilased osalesid ajakirja “Hea Laps” ja Noorsooteatri korraldatud maastiku- ja linnakujunduse võistlusel „Muuda maailma rohelisemaks” .

Võistlusel osalemiseks tuli saata pilt kohast, kus osaleja arvates võiks soojal ajal olla rohkem rohelust. Pargimaja kaks siseõueala oli just need, mis meie klubiliste fantaasia abil mõnusa ja rohelisema ilme omandasid.

Võistlusele laekunud tööde hulgast valiti välja kolm parimat võistlustööd. III koha saavutas meie õpilane Marleen Peterson. Õpilasi juhendas raamatukoguhoidja Varje Mägi.

Aprillikuu ajakirjast saab lugeda ka klubilise Simona Marii Esna raamatututvustust. Simona Marii muljeid raamatust “Marvin Punapost. Mis te nokite mu kallal?” leiab ajakirja Järjehoidja rubriigist.

Täna toimus Loo Koolis 1. – 3. klasside etluskonkurss.
Keila Kooli esindasid:
1. klassid – Anna Brizmer (juhendaja õp. Kairi Arula)
2. klassid – Ragnar Ahtama (juhendaja õp. Leelo Tamkivi)
3. klassid – Darina Primakova (juhendaja õp. Maria Veskla)

Meie õpilastel läks väga hästi ning koju toodi teine ja kolmas koht.

1. klasside arvestuses:
III KOHT Anna Brizmer

2. klasside arvestuses:
II KOHT Ragnar Ahtama

Palju õnne võitjatele ning suured tänud kõikidele osalejatele ning juhendajatele!

Laupäeval, 6. aprillil, käis Keila Kooli lastekoor koos ETV lastekooriga salvestamas 2025. aasta laulupeo lastekooride repertuaari. Linti said lauldud Liisi Koiksoni “Sind vaid kiidan”, eesti rahvaviis Heino Kaljuste seades “Ringmängulaul”, 3 osa Veljo Tormise tsüklist “Modaalsed etüüdid” (“Kevad”, “Udu, “Lumi”) ning just selleks peoks loodud Aare Külama/Haldi Välimäe “Oma mõtete mets”. Pika päeva krooniks said lauljad tutvuda viimase laulu helilooja ja sõnade autoriga.
Koori juhatasid Silja Uhs (2025. a üldlaulupeo lastekooride liigijuht), Kadi Härma, Aarne Saluveer ja Mai Simson.

4.aprilllil 2024 toimus Pargimajas solistide konkurss. Õp. Tiia Peenmaa (1.-4. klasside juhendaja) ning õp. Kadri Lepingu (3. -4. klasside juhendaja) laululapsi hindas žürii koosseisus: Keila Kooli õpetajad Helen Tuga, Kerti Klaos, Mati Velmre ning Keila LV esindaja Maris Mäger.

1. klasside tulemused:
I koht – Mirena Jethe Tunnel
II koht – Anett-Lisandra Ziza
III koht – Anete Sepp
III koht – Henry Roosipuu

2. klasside tulemused:
I koht – Adele Pormeister
II koht – Evelin Kristelle Soopa
III koht – Karl Lepiksaar
Eripreemia – Keira Kattai

3. klasside tulemused:
I koht – Eliise Seisonen
I koht – Loreen Villo
II koht – Ita-Riin Habakukk
III kohta välja ei antud

4.klasside tulemused:
I koht – Bia Betty Vallsalu
II koht – Eliise Lisanna Pärnpuu
II koht – Mirjam Pärnalt
III koht – Anell Kink
Eripreemia – Taaniel Va
Eripreemia- Marken Saksa.

Kolmapäeval, 3.aprillil, autasustasime ja tänasime Pargimajas märtsikuus toimunud omaloomingu konkursil osalejaid. Emakeele nädalal oli kõigil soovijatel võimalik panna proovile enda luuletamiseoskus. Etteantud tingimustel (vähemalt 8 realine luuletus, kus sisalduvad sõnad kevad, lind, päike ja ärkab) laekus konkursile 42 luuletust.
Žürii koosseisu kuulusid õp. Ebelii Barndõk (ei osalenud täiskasvanute luule hindamisel), õp. Evelin Süvari-Hein, õp. Kairi Arula, õp. Kerti Klaos, õp. Liisi Viigisalu, õp. Marge Asik, õp. Pilvi Kula ja õp. Ülle Lillestik. Luuletusi hindas žürii ilma autoreid teadmata ja tulemused kujunesid välja järgmiselt:
Õpilaste arvestuses (23 võistlustööd) jagasid I kohta Marie Randkivi (“Kevad käes”) ja Katarina Suviste (“Kevad ärkab”).
II kohta jagasid Simona Marii Esna (“Kevadeilu”) ja Mirtel Midri (“Rõõmus kevad”).
III kohta jagasid Tomi Mäerand (“Kevad tuleb”) ja Alex Jaanverk (“Mina ja sõber”).

Eraldi arvestuses (15 tööd) osalesid luuletused, kus autoreid oli rohkem kui üks. Kaasautoriks võis olla pereliige, õpetaja või sõber.
I koha said Hanna Aolaid ja Linda Diener (“Kevad”).
II koha pälvisid Nete-Liise Siig ja Priit Siig (“Kevad”), Adeele Piirimägi ja Annika Orav (“Mõnus kevad”), Ita-Riin Habakukk ja õp. Jana Uibo (“Kevad”) ning Markus Küttim, Regon Esula, Anders Antonov ja õp. Anu Lang (“Kevad”).

Täiskasvanute arvestuses (4 tööd) jagunesid tulemused:
I koht õp. Ebelii Barndõk (“Märts tuleb siis, kui…”)
II kohta jagasid õp. Mirjam Pärtel (“Kevad -ärkab, päike, lind”) ja raamatukoguhoidja Varje Mägi (“Kevad metsas”).
III koht Karolin Hallika (“Äratus”).
Täname kõiki osalejaid!

Teisipäeval (02.04.24) toimus Pargimajas raamatuvahetuslaat. Lapsed said oma koduse raamatu vahetada laadal pakutava vastu. Raamatuid tõi laadale 48 õpilast ja 2 õpetajat. Nemad said oma laadapääsmega uut lugemist otsida esimestena. Hiljem oli võimalus endale meeldiv raamat kaasa võtta kõigil neil, kel kodust raamatut vahetamiseks tuua ei olnud. Suur tänu peredele, kes saatsid laadale rohkem raamatuid – tänu teile said rõõmu raamatulaadast ka teised!

Kokku leidsid laadal uue kodu 103 raamatut!

Translate »