Näidisleht

Pargimaja raamatukogu uues lugemistoas tegid neljapäeval, 22.septembril õpetaja Jana juhtimisel tõsist tööd 2.a klassi seeneteadlased. Igal grupil oli ülesandeks koostada ühe seene kohta plakat. Et plakatile jõudvad teadmised ka tõesed oleksid, uurisid õpilased erinevaid raamatukogus olevaid seeneraamatuid. Selle käigus saadi teada, kuidas vajalik info raamatust kiiresti üles leida. Noored teadlased olid tublid ning said tunni lõpuks ka oma uurimisobjekti kohta toredad teabeplakatid valmis.

Keilas avati suvel mobiilse orienteerumise rada https://mobo.osport.ee/keila.

Kehalise kasvatuse õpetajad koostöös Keila linnaga kutsuvad kõiki õpilasi ja õpetajaid Euroopa spordinädalal seda rada läbima. Kooli jaoks on valminud minivariant, mis on kõigile jõukohane. MOBO raja läbimiseks lae enda nutiseadmesse MOBO2 äpp, mille leiad kodulehelt https://mobo.osport.ee/keila.

Esmasel kasutamisel sisesta kasutajatunnus – nimi ja klass.

Vali radade nimekirjast “Keila linna MOBO” rada. Kontrollpunktis märke tegemiseks skaneeri tähisel olevat QR koodi MOBO äpiga. Kontrollpunktide järjekord ei ole määratud. Alusta endale sobivast kontrollpunktist ja läbi niipalju, kui jõuad.

Rada võib läbida korduvalt, nii üksi kui sõpruskonnaga. Rada on ka rattaga läbitav. Tulemused on nähtavad MOBO koduleheküljel.

Keila mobo raja autor on Eduard Pukkonen Harju Orienteerumisklubist.

Start : Keila terviseradade parklas, GPS: 59.315730,24.390580 Kontrollpunktid minikaardil: 13 + start (S1(start), 31, 32, 33, 35, 36, 38, 39, 40, 41, 43, 44, 45, 50)

Suurel kaardil (see on nähtav nutiseadmes) on punkte rohkem (29) ja huvi korral võib neid ka rohkem otsida. Raja info Paberkaardi saab kehalise kasvatuse õpetajate toast või Merikese juurest.

Aktiivsematele klassidele on auhinnad ja lisaks loositakse kõigi osalejate vahel välja auhindu.

TULGE LIIKUMA!

Pargimaja esimese koolihoone sünnipäeva puhul kogunesid õpilased ja koolitöötajad koolimaja ümber. Moodustasid inimketi ja tegid koolimajale suure-suure sünnipäevakalli, hõigati ka häid soove ja tänusõnu.                                                                    

Koolikoridori kaunistab nüüdsest väärikas tammepuu, mis kattus tänasel pidulikult päeval heade ja rõõmsate soovidega (maalis Raili Madisson).

Päev jätkus maastikumängu ja spordipäevaga! Pildid on allpool ja video VAATA SIIT!

14.september 2022 osales 8.B klass koos klassijuhataja Marika Kuldjärvega Maailmakoristuspäeva raames Keila pargi koristuses.

Korjati üles teele jäänud prahi, mille hulgas oli suur kogus suitsukonisid, pudelikorke, kommipabereid, suitsupaki ümbriseid, paberitükke, alkoholi pudelid, purke. Koristus kestis 50 minutit, mille jooksul saadi kokku umbes 10l.

Keila Kooli 2.-12. klasside lastevanemate koosolek toimub esmaspäeval, 26. septembril algusega kell 17.40 Ehitajate tee 1 koolimajas.

Üldkoosolekul valitakse hooelkogu esindaja, antakse ülevaade päevakajalistest teemadest ning eelmise õppeaasta kokkuvõtetest.

Peale üldkoosolekut jätkuvad klasside lastevanemate koosolekut. Selle kohta info otse klassijuhatajalt.

8.septembril toimus Lugemistund, millest võttis osa enam kui 120 raamatukogu, kooli ja lasteaeda. Keila Kooli algkoolimajas osalesid raamatukogus toimunud lugemistundides 2.a ja 3.b klassi õpilased ning õpetajad. Tove Janssoni juttu „Nähtamatu laps“ kuulasid, täitsid töölehti ja arutlesid kuuldu üle oma klassides aga 2.c ,2.g, 3.a, 3.e, 4.a, 4.b ning 6.f klassi õpilased oma õpetajatega. 1.f klassi lapsed rääkisid samuti lugemistunnist ning lugesid juttu „Sipelgad ja linnud“.

#lugemistund #readhour #raamatukogudeaasta

25.-27. augustini toimus Tuksis 16. MTÜ Noorteühing TORE suvekool. Keilast osales selles 21 noort, kellest 9 olid seotud ka suvekooli korraldamisega. Kokku osales 142 noort ja nende juhendajat üle Eesti. Esimesel päeval toimusid tegevused pesades ehk rühmades. Rühmad olid koostatud noorte vanust arvestades. Rühmi juhendasid TORE ringide juhendajad. Mängisime tutvumismänge, harjutasime meeskonnatööd, valmistasime ette õhtuse esinemise. Teisel päeval toimusid töötoad. Iga pesa sai osa kolmest töötoast, mis olid väga eriilmelised – vanad hoovimängud, mõtterännak, keskkonnateadlikkus, meditatsioon, laste ja noorte õigused, unenäopüüdjate meisterdamine, meeskonnamängud, eesmärkide seadmine. Kolmandal päeval toimus juba traditsiooniks saanud tuletõrjeolümpia – palju vahvaid meeskonnaülesandeid ning loomulikult kõvasti vett. Olümpia päädis suure veesõjaga. Õnneks oli ilm soe ning taevast ei tulnud lisa. Mõlemal õhtul oli stiilipidu. Raju peo üllatuskülaliseks oli Keila noorte ansambel Kirsid, mis võeti vastu marulise mölluga. Ööhäire ajal vaatasime koos tähistaevast, nägime ka langevat tähte. Suvekooli jäävad meenutama kaaslaste head soovid, mille igaüks oma ümbrikuga kaasa sai võtta.

Et mõista TORE suvekooli kogu positiivsust, melu ja energiat, tuleb ühineda oma kooli TORE ringiga. Keila Kooli TORE ootab ka sel sügisel uusi liikmeid. Jälgi reklaami.
Keila Kooli TORE ringi juhendaja on Heli Israel.

Õpikute ja töövihikute kilekaante müük toimub koolimajas:
2.09 kell 10.00 – 14.00
5.09 kell 10.00 – 14.00

Kilekaaned on komplekteeritud vastavalt klasside õppematerjalile ning komplekt sisaldab terve õppeaasta kilekaasi. Võimalik osta ka lahtiselt.
Kilekaane hind on 1 EUR. Arveldamine kaardiga ja sularahas. Lisainfo tel: 55 651 481.

Keila linnavalitsus sõlmis Keila Kooli direktori ametikoha täitmiseks tähtajatu töölepingu Martin Ööveliga, kes asub ametisse 31.augustil 2022.

Tartu Ülikooli õigusteaduste bakalaureuse ja Stockholmi Ülikooli IT õiguse magistrikraadiga Öövel on töötanud Justiitsministeeriumis, Statistikaametis ja Sotsiaalministeeriumis – tegeledes IT valdkonnas. Viimati, alates 2016.aasta augustist oli Martin Öövel Tabasalu Kooli direktor, samaaegselt õppides ka koolijuhtide arenguprogrammis ja Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudi pedagoogika kursusel. Martin Öövel on alates 2014.aastast ka Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna IT õiguse magistriprogrammi lektor.

Avalduse Keila Kooli direktori leidmiseks korraldatud konkursil osalemiseks esitas 9 kandidaati, kellest vestlusvooru jõudis kuus. Konkursi komisjoni arvamus oli üksmeelne.

Meid ümbritsev elurikkus ei ole väärtus omaette. Jätkusuutlik elukeskkond tagab lõppkokkuvõttes olulisima inimõiguse – õiguse elule. Võime küll endale aru anda, et keskkonnaga on kehvasti ja midagi tuleks ette võtta. Paljude jaoks on see aga teoreetiline tõdemus, mis ei too kaasa muutusi käitumises. Praktilised teadmised seevastu aitavad soovitud muutustele kaasa – ei saa enam „mitte näha” seda, mida ta läbinisti mõistame.

11.e ja 11.h klassi keskkonnateemalisi töid saab uudistada O-tiiva seintel, Keila Rukkilille lasteaia õuealal ning kuulata veebiraadiost.

Humanitaarainete õppetool tänab koostöö eest Siilipusa hoiukodu, Anneli Siniranda, Maria Helena ja Mari-Liis Rajat, Rukkilille lasteaeda, Keila noortekeskust ning õpetaja Inga Kangurit https://www.facebook.com/p/Siilipusa-hoiukodu-100064659310535/ https://www.facebook.com/profile.php?id=1397733217113007&paipv=0&eav=AfZiCj3hQ3GEmsxcZX_BrSKSaxn0IQrsKdTj_PAbwfX2l6FbR2ZHcxUpZKNmPIBqkLg&_rdr

Kolmapäeval, 24.mail said Keila Kooli Pargimaja raamatukogus kokku viktoriinisarja “Kuks tahab teada” 1.hooaja parimad osalejad. Kutse üritusele said lapsed, kes olid osalenud vähemalt kahel korral. Meile tuli külla mälumängur ja näitleja Veljo Reinik, kes rääkis oma teadmishimust ning osalemistest mälumänguvõistlustel. Saime muuhulgas teada, mis tunne on oma teadmisi panna proovile telekaamera ees ning mis paneb teda teadmisraamatuid lugema. Avastasime, et meie hulgas on ka sarjade, kus  Veljo on osalenud, fänne ning Veljo pöidlahoidja Mälumaratoni saates. Mängisime koos ka kuldvillakut, mis oli  koostatud meie hooaja kestel lastele esitatud küsimuste põhjal. 

Loomulikult tunnustasime tublimatest tublimaid ja loosisime  osalejate vahel auhindu. Auhindadega toetasid meid ajakirjad “Minu Maailm” ja “Hea Laps” ning Keila Lions Klubi.

Tänased lisameened raamatute ja mängude näol said loosiratta abil uued omanikud ajakirja “Hea Laps”, igakuised loosiauhinnad aga raamatukoguhoidja Varje kaasabil. Täname toetajaid! 

Esikoha ja ajakirja “Minu maailma” aastatellimuse sai Anna Helene Rauk (4.klass)

Auväärse teise koha ja ajakirja “Hea Laps” aastatellimuse sai Lisandra Strelkov (4.klass). 

Apollo kinkekaardi sai kolmanda koha omanik Noora Kulp (4.klass)

Ääretult vapper ja sihikindel oli aga 2.klassi neiu Saara Kulp, kes saavutas vanemate klasside õpilastega võisteldes suurepärase neljanda koha. Ka tema  tublidus sai pärjatud Apollo kinkekaardiga. Kokku osales viktoriinisarja 7 voorus 49 õpilast. Pea 20 õpilast panid ennast proovile kaks või enam korda. Edu ja koha edetabeli alguses tagas järjekindlus ning muidugi ka õigete vastuste leidmine. Uue viktoriinisarjaga alustame taas uuel õppeaastal. Kohtumiseni raamatukogus!

19.mail esinesid solistidena Meribel Surva, Richard Romet Kiik, Maribel Plamus ja Maria Nicole Garanža ning Saksofoniansambel koosseisus Martha Lota Maasikas, Maribel Plamus, Maria Nicole Garanža, Mathias Lambing ja Liis Mäevälja. Keila Muusikakool ootab kõiki saksofonihuvilisi lapsi õppima. Sisseastumiskatsed toimuvad:1., 2., 5. ja 6. juuni 2023 kell 15-18. Rohkem infot leiab Keila Muusikakooli kodulehelt.

Keila Kooli õpilaste vastuvõtmise tingimuste ja korrast lähtuvalt on järgmise õppeaasta 10. klass komplekteeritud. Kõigilt põhinimekirjas olevatelt õpilastelt soovime järgmise nädala lõpuks, reedeks, 26. maiks saada hea tahte protokolli, lepingut, kus oma allkirjaga tõendavad nii õpilane kui lapsevanem, et:

 • õpilane asub õppima Keila Kooli 10.klassis ja sellest tulenevalt loobub teiste koolide kohtadest ja mujale kandideerimast;
 • õpilane ja lapsevanem on tutvunud Keila Kooli kodukorraga;
 • õpilane kinnitab, kas soovib alustada õpinguid kitsas või laias matemaatikas;
 • õpilane edastab valikkursuste moodulitest enda neli eelistust eelistuste järjekorras.

 • See hea tahte avaldus tuuakse kooli büroosse või saadetakse digiallkirjadega kool@keilakool.ee.

  10. klassis on pakkumisel järgmised moodulid (koosnevad kahest kursusest):

 • Võõrkeel A2 (Saksa keel; Saksa keel)
 • Võõrkeel A2 (Hispaania keel; Hispaania keel)
 • Võõrkeel A2 (Soome keel; Soome keel)
 • Aktiivne elu (Ürituste korraldamine ja praktika; Sportmängud ja liikumismängud)
 • Majandus (Majanduse alused, Ettevõtluse alused
 • Infotehnoloogia (Programmeerimise alused, Robootika ja asjade internet)
 • Humanitaar (Koorilaul on mõnus, Draama ja teater)
 • Loodus (Tervislik toitumine, Roheline kool)
 • Sotsiaal (Psühholoogia; Tsivilisatsioonid väljaspool Euroopat)
 • Varia (Päästetöö, Riigikaitse laager)
 •  

  PÕHINIMEKIRI (õpilase nime initsiaalid ning isikukoodi viimased 7 numbrit):

  1. M. L. 0047026
  2. M. L. 0090276
  3. M. A. 0150290
  4. K. K. 0260211
  5. O. K. 0300241
  6. E. H. 1040212
  7. H. K. 1057068
  8. H. J. 1087090
  9. S. L. 1097041
  10. E. K. 1127075
  11. K. S. 1130247
  12. E. R. 1187018
  13. M. A. 1187072
  14. K. Z. 1237077
  15. O. M. 1247017
  16. J. L. 2030221
  17. R. T. 2060241
  18. T. P. 2070282
  19. V. K. 2110291
  20. K. L. 2137076
  21. L. L. 2200279
  22. L. L. 2230255
  23. A. H. 2270347
  24. T. A. 2280285
  25. L. U. 2317019
  26. I. T. 3087054
  27. V. T. 3137058
  28. V. A. 3177090
  29. M. L. 4010257
  30. E. P. 4050266
  31. E. K. 4140233
  32. M. T. 4164213
  33. L. T. 4177037
  34. M. V. 4307044
  35. J. J. 5037027
  36. E. N. 5057066
  37. K. A. 5070241
  38. G. O. 5077058
  39. K. L. 5140226
  40. K. H. 5140268
  41. R. T. 5160240
  42. G. S. 5187027
  43. R. S. 5227090
  44. K. L. 5290268
  45. H. V. 5290301
  46. R. P. 5297061
  47. R. T. 6180226
  48. M. T. 6290010
  49. J. M. 7027043
  50. M. R. 7180308
  51. M. J. 7197022
  52. M. N. 7207017
  53. K. S. 8010259
  54. R. L. 8027016
  55. O. L. 8157064
  56. E. R. 8207080
  57. S. S. 8230263
  58. R. K. 8240236
  59. G. L. 8240247
  60. M. M. 8247030
  61. E. P. 8270210
  62. R. M. 8300269
  63. K. V. 8307075
  64. G. O. 8310244
  65. K. V. 8310298
  66. A. P. 9010241
  67. I. H. 9057075
  68. P. K. 9110261
  69. M. M. 9127050
  70. J. J. 9150276
  71. M. L. 9207051
  72. M. W. 9227032

  LISANIMEKIRI (õpilase nime initsiaalid ning isikukoodi viimased 7 numbrit):

  1. H. S. 8170262
  2. K. S. 1067013
  3. K. U. 4247098
  4. K. K. 2276816
  5. L. J. 4020268
  6. L. L. 7060278

  Reedel, 12. mail, käis Keila Kooli noortekoor Soomes Keila sõpruslinnas  Keraval esinemas.  Kontsert toimus Kerava Koolis. Koori juhatas Anu Matteus ja klaveril saatis Tiia Peenmaa. Kontserdil kõlasid eeloleval suvel toimuva noorte laulupeo laulud.Kontserti sai nautida terve kool. Publik oli meeldivalt vaimustunud  ning nii mõnelgi tuli pisar silma.Kerava Kooli muusikaõpetaja sõnul on neil koolis küll väga hästi sisustatud muusikaklass, aga pole ühtegi koori.Seepärast oligi meie esinemine kõigile huvitav kuulata. Laulud lauldud ja koolilõuna söödud, suundus noortekoor pisikesele ekskursioonile Kerava linnas. Oma ringkäigu lõpetasime  modernse kunsti muuseumi Sinkka külastusega.Edasi viis teekond  J. Sibeliuse majamuuseumisse Järvenpääl Seejärel jõudsime tagasi Helsingisse, kus tegime peatuse Sibeliuse ausamba juures. Seejärel oli kõigil võimalus paari tunni jooksul ise Helsingit avastada. Päev oli küll tihe, kuid põnev ning meeldejääv tervele koorile.

  Kadri Käpa

  Keila Kooli noortekoori laulja

  Märtsikuus toimus Pargimajas omaloomingukonkurss. Konkursile olid oodatud luuletused laulust, tantsust, laulmisest ja tantsimisest, laulu- ja/või tantsupeost.

  Täna tänasime ja tunnustasime konkursil osalenud lapsi. Kokku laekus 24 tööd. Luuletuste hulgast valisid oma lemmikud Hea Lapse kirjandusklubi õpilased ning žürii.  Žüriisse kuulusid Astrid Hallikas ( Keila lasteaed Rukkilill õppejuht), Anneli Kengsepp (Viljandi Linnaraamatukogu huvijuht), Aivi Tomson (Laulasmaa Kool Lehola koolimaja klassõpetaja ja huvijuht) ning Varje Mägi ( Keila Kooli Pargimaja raamatukoguhoidja).

  Kokku valiti laekunud luuletuste hulgast 8 tööd, mis köitsid žüriid ja klubilisi ühel või teisel moel:
  * Parim luuletus laulupeo ootusest – “Luuletus laulupeost”, autor Grethel Kaares (4.b)
  * Parim sõprade kaasamise luuletus – “Teekond laulukaare alla”, autor Ella Marie Mäger (4.b)
  * Parim luuletus laulu kirjutamisest – “Kuidas sünnib laul?”, autor Kert Kuimet (3.c)
  * Parim luuletus laulu- ja tantsupeost – “Pidu”, autor Karmen Kanne (3.c)
  * Parim luuletus loomade laulu- ja tantsupeost – “Kontsert”, autor Melooni Mägi (3.c)
  * Eriti ausa lõpuga luuletuse eripreemia – “Mina ja mu vend”, autor Stefan Mäsak (3.c)
  * Sihikindla tantsupeolise eripreemia – “Tantsupidu”, autor Aaron Tuul (3.c)
  * Hea Lapse klubiliste lemmik – “Laulupidu”, autor Nete -Liise Siig (3.c)

  Suured tänusõnad laste kaasamise ja juhendamise eest  õp. Mirjam Pärtelile ja õp. Pilvi Kulale ning loomulikult kõikidele luulesõprade kodustele toetajatele!

  Laupäeval, 6. mail toimusid Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused Jõulumäel.

  U18 tüdrukute 2 km distantsil tuli Eesti meistriks Karmel Jano (9.E klass) 17-sekundilise eduga, tulemuseks oli 7:03.

  Õnnitleme!

  Toimus veebipõhine igakevadine omaloomingukonkurss.

  Meie kooli õpilased olid edukad.

  9.-10. klasside seas võitis luuleloominguga I koha Lisete Talvar (9.a).

  11.-12. klasside hulgas tuli proosas kaksikvõit: I koha võitis Liisa-Lotte Hein (12.k) ja II koha Kriselda Kisel (12.el). Luuleloominguga saavutas II koha Liisa-Lotte Hein (12.k). Õpilasi juhendas Tiina Murdla.

  Õnnitleme!

  Humanitaarainete õppetool

  5. – 6. mail toimus Arukülas Harjumaa Laululapse lõppvoor, kus Keilat esindas kuus noort linna voorust edasipääsenud vokalisti. Väga hea tulemuse – II koha – pälvis 16-19-aastaste vanuserühmas CARMEL SENGBUSCH, kes esitas laulu “Macavity” Andrew Lloyd Webberi ja T. S. Elioti muusikalist “Kassid”, eripreemia vääriliseks tunnistas žürii samas vanuseklassis HANNA LIIS AUNVERi. Tema esituses kõlas laul “Autumn Leaves”, muusika autor Joseph Kosma, tekst Johnny Mercer. 10-12-aastaste rühmas meeldis žüriile eripreemia vääriliselt JETTE AUS Piret Laikre ja Marek Sadama laulu “Suve talveuni” esitus.
  Harjumaa Laululapse žüriisse kuulusid staažikas vokaalpedaoog ja koorijuht, alati rõõmsameelne Toomas Voll; džässlaulja, muusikalooja ning arranžeerija Ivi Rausi; helilooja Priit Pajusaar.
  Lauljate õpetajad on Kadi Härma ja Kadri Leping.

  Muusika õppetooli juht
  Kadi Härma

  Translate »