Jaapani taikotrummid Keila Koolis

15. oktoobril väisas Keila Kooli põhjamaja Eesti Kontserdi üliäge Jaapani taikotrummide kava, kus oli nii šõud ja vaatemängulisust kui ka silmaringi laiendavat loengut.

Jaapanist pärit iidse ajalooga taikotrummid on lõpuks leidnud tee Eestisse. Õpilased said tutvuda taikotrummide mängukunstiga, mis on väga vaatemänguline ning siinmail veel suhteliselt ennenägematu ning uudne. Trummimängus on ühendatud kolm elementi: rütm, liikumine ja energia. Taiko on kombinatsioon spordist ja muusikast. Trumme mängitakse suurte harjavarre-jämeduste pulkadega ja trummimängule on lisatud koreograafia, mis on Jaapani trummide mängustiilile omane. Suur rõhk on koosmängul ja samuti improvisatsioonil.

Taikotrummikunsti juured ulatuvad sajandite taha, kombineerides traditsioonilisi ja kaasaegseid elemente. Kontserdil sai nautida muljetavaldavat trummide kooskõla, mille jõulisus ja täpsus kehastavad Jaapani kultuuri sügavat rikkust. Räägiti ka taikotrummide ajaloost ning nende teekonnast tänapäeva.