Hea lugemisoskus on koolis edukalt hakkama saamisel üks olulisemaid alustalasid.

Selleks, et lugema õppimine oleks põnev, oleme koostanud raamaturiiuli, kus on erineva raskusastmega põnevaid raamatuid alustavatele lugejatele. Sellel riiulil on soovituslikud raamatud 1. ja 2. klassi õpilaste jaoks.

3.-4. klasside õpilaste lugemisisu hoidmiseks on valik uuemast ja vanemast lugemist väärt kirjandusest leitav sellelt raamaturiiulilt.

Riiulitel olevad raamatud on varustatud ka märksõnadega, mis aitavad valikuid lihtsustada.

Riiulitel on ka toodud ära klasside kaupa 2023/2024 õppeaasta lugemissoovituste ja teemade nimekirjad. Otseteed nimekirjadele:

1.-2. klasside nimekirjad

3.-4. klasside nimekirjad

Loomulikult on väga häid raamatuid lugemisisu tekitamiseks ja hoidmiseks rohkem – nendelt raamaturiiuliltelt leiab ainult väikese osa meie raamatukogudes olevatest raamatutest. Kindlasti küsi vajadusel abi klassijuhatajalt või raamatukoguhoidjalt, et leida lapsele õige raamat.

Lugemisvilumuseni jõuab vaid harjutades. Oluline on nii kodus kui koolis motivatsiooni hoidmine, eduelamuse tagamine, vanemate eeskuju. Näiteks alustava lugeja puhul tulevad kasuks erinevad keelelised mängud (riimide leidmine), erinvate tekstide kuulamine ja vaatamine, ettelugemine lapsele, kooslugemised.

Lugemise harjutamine: oleks hea lasta lapsel iga päev lugeda vähemalt 15 min oma valitud teksti. Selleks, et loetu mõistetav oleks ning tähelepanu ei hajuks, on oluline tagada ka kodus sel ajal vaikne keskkond.

Vaata lisaks : Eesti Lugemisühingu nõuanded laste lugema õppimisel

Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugemaõppimise nipid

“Kui te tahate, et teie lastest kasvaksid targad inimesed,
siis lugege neile muinasjutte.
Kui te tahate, et teie lastest kasvaksid väga targad inimesed,
siis lugege neile veel rohkem muinasjutte. ”
Albert Einstein