Keila Kool teatab, et täiustas Pargimaja koolikappe ning lisas kapi juhtseadmetele akud, mis nüüd lubavad õpilastel kappe avada ka siis, kui elekter pikemalt ära läheb. Samuti täiustati sideruumide elektrivarustust, mis võimaldab kooli administraatoril elektrikatkestuse korral kappe avada Kooli peahoonest.
Kool vabandab õpilaste ja vanemate ees, kes pidid kaks nädalat tagasi toiminud elektrikatkestuse tõttu elektri taastumist ja kappide avanemist ootama.
Akud jäid garderoobe ehitades paigaldamata ehituslike arusaamatuste tõttu.
Jaanuaris toimus bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor gümnaasiumile (10.-12.Klass) Tartu Ülikooli Moodle keskkonnas.
Harju maakonnast osales 68 gümnasisti, meie koolist 19 11.-12.klassi õpilast. Meie edukamad: 11.klassist I koht Isabel Haiba (ühtlasi parim kogu maakonnas ja saab võimaluse osaleda vabariiklikus voorus), III koht Egert Kelder, 9.koht Karl Jano 12.klassist I- 4.koht Mari Meigas, 6.-8.koht Liisa-Lotte Hein ja Mikado Izbatõrov.
Keila Muusikakooli akordioni ōpilased Henri Loog, Rivo Pert, Freddie William Laido, Sandra Tamm, Risto Pert, Gabriela Ehalill Skalkina esitasid pargimaja ōpilastele muusika palasid. Kontsert tekitas kuulajates ülendavaid meelekogemusi. Täname juhendajaid Eriks Uus ja Pille Metsson.
24.01 toimusid Kiilis Harjumaa koolidevahelised MV võrkpallis, kus Keila Kooli võrkpalli poisid ja tüdrukud saavutasid tubli neljanda koha. Alagupimängud läbiti võitudega, poolfinaalides kaotasid poisid napilt Viimsi Gümnaasiumile ja tüdrukud Kiili Gümnaasiumile. Põnevuslahingud olid ka pronksimängud, kus poisid võitlusliku mängu järel kaotasid Saue Riigigümnaasiumile ja tüdrukud Viimsi Gümnaasiumile.
Keila Kooli võistkonda kuulusid:
poisid:
Marvin Kalju 12g, Laur Maide 11e, Jacob Jäetma 12g, Marten Saaremets 10i, Aleksander Babtsenko10v, Renee Ert 12e, Kristofer Kerno 11t, Risto Sepp 12e.
tüdrukud:
Marie Helene Eensalu 11e, .Miina Vanem 12g, Elizaveta Vanitseva 11h, Maria Tammeaid 12e,Katriin Laipaik 11t, .Meribel Väli 12g, Berit Israel 12g, Kerttu Leibenau 12e
Keila Kooli õpilased näitasid üles südikust, võitlusvaimu ja meeskonnatööd, õpetajana olen uhke, et meie koolis õpivad sellised õpilased.
2.a klass ja õpetaja Jana Uibo koos raamatukoguhoidja Varje Mägiga käisid täna õppekäigul Eesti Lastekirjanduse Keskuses.
Tallinna vanalinnas asuv keskus on imepärane koht tegelikult kõigile suurematele ja väiksematele. Lisaks hubasele ning väärt kirjandust täis raamatukogule asuvad majas veel mitmed avastus- ja teadmisrõõmu pakkuvad ruumid. Varakambris nägid lapsed eri aegade aabitsaid ja lasteraamatuid. Puust ja punaseks on tehtud ka raamatu teekond. Illustratsiooni galeriis oli võimalik imetleda eesti illustraatorite töid. Edgar Valteri galerii pakkus samuti
põnevat uudistamist. Keskuse üks põnevamaid kohti oli aga laste jaoks loomulikult pööning. Värvikirevad ja rõõmsad Nukitsamehe pere tegelased seintel, metsamoori maja - keskuse pööningul võiksid lapsed olla ilmselt terve päev.
Maja oli põnev ja arutleda raamatute ning lugemise üle samuti vahva, ent tunniajasest ekskursioonist oli keskuse konsultandi Kaja eestvedamisel saanud kõigile märkamatult pea pool tundi rohkemgi. Küll aga oli hea pista taskusse ka teadmine, et see põnev maja on avatud kõigile huvilistele ning võimalus keskust (taas)avastama minna on meil kõigil.
Inimeseõpetuse Ühingu ettepanekul on haridus- ja teadmisminister Tõnis Lukas tunnustanud Keila Kooli õpetajat Heli Israeli Aasta õpetaja 2022 tiitliga. Tänukirjas tuuakse välja tema panus õppematerjalide koostajana ja koolitajana.
Õpetaja Heli on olnud pikki aastaid vabariikliku Inimeseõpetuse Ühingu liige.
See aasta on olnud õpetaja Helile väga edukas. Eelmisel õppeaastal ilmusid tema koostatud inimeseõpetuse tööraamatud 5. ja 6. klassile, sellel õppeaastal 7. klassile ja trükis on 8. klassi oma.
Keila koolis on ta aastaid korraldanud TORE ringi, kus käivad koos õpilased nii 5. klassidest kuni gümnaasiumini välja. Veebruaris 2022 toimus tema korraldamisel vabariiklik TORE konverents Keila Koolis. TORE suvekoolides olnud pikaaegne pesajuht (rühmajuht). 2019. aastal tunnustati õpetaja Heli kui parimat TORE juhendajat Eesti Vabariigis.
Detsember on meil jõulukuu, mil hakkavad käima päkapikud ja tuleb ka jõuluvana. Tekitamaks jõulutunnet, loeb õpetaja Heli igale klassile oma tunnis lühikese õpetliku jõululoo. Sel aastal toimus tema eestvedamisel päkapikujaht ja jõuluviktoriin.
Inimeseõpetuse oluline osa on terviseõpetus, mis sisaldab nii vaimset kui füüsilist tervist. Iseenesest mõistetavalt peab õpetaja Heli oluliseks osaleda nii kooli tervisemeeskonnas kui ka Liikuma kutsuva kooli töörühmas.
Õpetaja Heli leiab aega iga õpilase jaoks. Sotsiaalainete õppetoolis on ta täiesti asendamatu.
20.12.2022 käis Põhjamaja 5.d klass Pargimajas, et näidata 1d klassile etendust „Nõiutud metsa saladus“. Etendus rääkis Jõulupaharetist, kes tegi pahandust ainult selle pärast, et tal oli igav ja Õnneõiest- julgest tüdrukust, kes läks nõiutud metsa ja avastas, et Jõulupaharet oli väga üksildane kuid samas heasüdamlik. Etenduses sai näha päkapikke, kes toimetavad Jõulurahuorus; lapsi, kes soovivad päkapikke aidata ja kuusepuid, kes oskavad kukerpalli teha.
„Tänavu tulevad küll erilised jõulud!“ rõõmustasid kõik, jätsid oma igapäevamured ja toimetused sinnapaika ning tõttasid üksteisele jõulurahu ja imelist pühadeaega soovima!
Õpetajad Ülvi Aaavik ja Anastassia Paasik ning 1.d ja 5.d klass soovivad kõigile kauneid jõule!
Iga-aastaselt meedias ilmuv koolide edetabel moodustatakse kõigi Eesti gümnaasiumite riigieksamite tulemuste põhjal. Kuigi vastav andmestik kätkeb endas ainult väikest osa koolist toimuvast, on tegu siiski laiemale üldsusele ühtselt arusaadava mõõdikuga.
On oluline teadvustada, et pingereas olevad koolid ei „võistle“ siiski päris ühtsetel alustel, vaid neid on võimalik jagada järgnevateks kategooriateks:
1. Valitud õpilastega koolid (nn G5 + erakoolid) e. nn eliitkoolid.
2. Piirkonnakoolid
3. Mittestatsionaarse õppega koolid, kus õpivad õpilased, kes on statsionaarse õppe erinevatel põhjustel, kuid ennekõike tulemuslikkuse vähesuse tõttu pooleli pidanud jätma.
Keila Kool on piirkonnakool, mille osaks on ka mittestatsionaarne õpe. Kaasnevalt on Keila Kooli paiknemine statsionaarse ja mittestatsionaarse õppe keskmiseks. See omakorda tekitab iga-aastaselt olukorda, kus kooli statsionaarse õppe sooritust kuvatakse koos madalama mittestatsionaarse õppe sooritusega. Sealjuures on oluline märkida, et Keila mittestatsionaarne õpe on teiste mittestatsionaarse õppega õppeasutuste võrdluses heal tasemel.
2022. aasta Postimehe artiklis avaldatud koolide pingereas oli Keila Kooli kohaks: 56. koht, sest valemi alusel arvutatud tulemuste keskmine andis 154,8 punkti, mis toimus kahe õppeliigi liitmise läbi. Eraldiseisvana on aga tulemused järgnevad:
Stats
60,8
51,7
53,7
166,2
MS
48,4
25,6
15,6
89,6
Eeltoodust lähtuvalt on eksitav meedias toodu, mis võimaldab laiemal üldsusel anda hinnangu Keila gümnaasiumiõppele. Keila Kooli statsionaarse õppe soorituste koond (166,2 punkti) paigutaks kooli pingereas 14 koha võrra kõrgemale e. 44. kohale.
Pargimajas jätkus jõulumaagiat ka täna hommikuks. Päkapikula rahvas (loe: väikekandle ansambel koosseisus Mirjam Pärnalt (3.b), Marielle Kalle (3.d), Janelle Kivistik (5.d), Mia Laura Davel (6.g), Kaarel Pillart (7.a), Jete Pärtel (7.e), Oskar Vaher (7.f), õpetajad Karin Peedo ja Marion Nordström) näitas oma oskuseid ka pillimängus. Juhendajateks Päkapikula muusikalised juhendajad Karin Peedo ja Helen Tuga. Kauneid helisid nii kanneldel kui ka rütmi- ja plaatpillidel jagus kõikidele kuulajatele. Mängiti jõululaule ja vahvaid kandlelugusid nii meilt kui ka mujalt.
Pargimaja projektipäeval said õpetajad tutvuda erinevate lauamängudega. Lapsevanem Raiko Puust, kes on ametilt kultuurikriitik, andis lühiülevaate mängude ajaloost ning rääkis muid põnevaid seikasid. Mängulusti jätkus mitmeks tunniks.
Reedel (9.12.2022) käisid Põhjamaja Ukraina õpilased eesti keele tunni raames õppekäigul Harjumaa Muuseumis. Teel muuseumisse said õpilased avastada kaunist Keila linna ja läbi vestluse täiendada oma sõnavara. Haridusprogrammi käigus tutvustati õpilastele vanaaja jõulude kombeid. Õpilased said mängida vanaaja mänge, meisterdada ehe kuusepuule ning juua teed jõulusaiaga. Ukraina õpilased rääkisid enda jõulutraditsioonidest, toidust ja lauludest. Kohtumise lõpus laulsime nii Eesti kui ka Ukraina jõululaule. Täname Harjumaa Muuseumi lahke vastuvõttu ning programmi kohandamise eest Ukraina õpilaste jaoks.
Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi korraldatud eesti kirjanduse olümpiaad toimub tänavu teist korda. Võistluse ülesehitus jäi samaks: esmalt panevad kolmeliikmelised meeskonnad enda teadmised proovile veebipõhises testis ja seejärel saavad parimad võistkonnad edasi mnemoturniiri-sarnasesse lõppvooru. Sel korral on olümpiaadi teemaks Kristiina Ehini ja Jaan Krossi elu ning looming.
24. novembril toimunud eelvoor selgitas välja, kui süvenenult olid kirjandushuvilised lugenud nii proosat, luulet kui ka elulooraamatuid. Samuti eeldati põhjalikke teadmisi kirjanike eraelust. Vaevalt, et keegi oskaks peast öelda, mis mütoloogiategelane oli Kristiina Ehini lapsepõlve eeskuju või kellega sattus Jaan Kross samasse Patarei vangla vangikongi.
Eelvoorus osales 51 meeskonda, kellest pääses lõppvooru 9.-10. klassist 11 võistkonda ja 11. -12. klassist 18 võistkonda. Edasipääsenute hulgas on ka Keila Kooli 9. ja 12. klassi esindajad. Lõppvoor toimub 1. aprillil Tartus Miina Härma Gümnaasiumis.
Jaan Kross on öelnud: „Haritud eestlane on nii haruldane asi, et kui ta ka olemas on, peab ta neetult tark olema.“ Olgu armastatud kirjaniku sõnad eeskujuks meile kõigile ja tutvugem armastatud eesti kirjanike loominguga!
Pargimajast kostus mahedaid jōuluootuse helisid. Päkala rahvas oli end teise advendi tervituseks kauneid jõululaule laulma sättinud ja puudutas nii mõnegi majauksest sisse astunu südant, mis mõnusalt suu muhelema pani. Ukulelel saatis lauljaid Päkala rahva au ja uhkus Mati Velmre.
Reedel, 02.12. 22, toimusid Keila Tervisekeskuses Harjumaa koolidevahelised meistrivõistlused teateujumises. Võistlustest võtsid osa 9 kooli. Kuni 5.kl.tüdrukute arvestuses saadi tubli neljas koht, poisid lõpetasid seitsmendatena. 6.-7.kl. ujumises saavutasid tüdrukud üheksanda, poisid viienda koha. 7.-9.kl. tüdrukud ujusid seitsmendaks aga poisid lõpetasid kolmandatena ning autasuks riputati kaela pronksmedalid.
Gümnaasiumide arvestuses saavutasid tüdrukud viienda koha, kuid noormeestel käis viimase sentimeetrini võitlus hõbemedalite eest.
Hõbemedalimeeskonda kuulusid Ville Mets, Johan Rene Raasman, Arseni Lektorov ja Nikita Šinkarjov.
Pronksmedalite tiimis ujusid Riko Tammepuu, Karl Altermann, Martin Lillemets ja Hans Kristjan Keevallik.
Pargimaja oli täna varahommikul täis jõulumaagiat. Päkala rahvas (loe 4.b klassi õpilased ja koolitöötajate vabatahtlik kooslus) laulis esimese advendi tervituseks kauneid jõululaule ning piserdas rõõmutolmu kõigile kes majauksest sisse astusid. Klaveri klahvidel mängles Päkala pianist Tiia Peenmaa.
25. novembril 2022 tähistab Keila Kooli põhjamaja Keila hariduselu 331. aastapäeva. Selle puhul toimuvad pidulikud aktused. Soovime kogu kooliperele palju õnne!
Keila Kooli õpilased Jorgen Tiido (2.a) ja Kristofer Vent (3.a) osalesid eile edukalt Tallinna Südalinna koolis toimunud "Mathable" võistlusmängus.
Matemaatiline võistlusmäng "Mathable" on „Scrabble´i" sarnane mäng, mis põhineb matemaatiliste tehete koostamisel ja arvutamisel. Mäng arendab peastarvutamise ja ka võrrandi lahendamise oskust, tugevdab õpilase loogikat, treenib tähelepanu ja aitab luua matemaatiliste tehete seoseid.
2.-3.klasside vanusegrupis osales kokku 32 õpilast. Mängus oli 4 vooru ning tulemused järgmised:
Keila Kooli valikainete liikumismooduli sportmängude kursusel (11. klass) oli esmaspäeval korvpallitundi juhendamas Keila esindusvõistkonna mängujuht Marcis Vitols. Tehnikaharjutused, põnevad võistlused ja viskeharjutused - poolteist tundi ingliskeelset kursust oli põnev ja arendav nii õpilastele kui õpetajale.
Liikumismoodul koosneb neljast 35-tunnisest kursusest. 11. klassi esimesel poolaastal on sportmängude ja jõu arendamise kursused ning teisel poolaastal vastupidavuse, rakendusliku ujumise ning rühmatreeningute ja tantsulise liikumise kursused. Nii saavad moodulis osalevad õpilased koos kehalise kasvatusega kolm paaristundi liikumist nädalas. Liikumine on õpilaste hulgas populaarne. Kokku osaleb tundides 22 õpilast. Liikumismoodul on ka hea võimalus kaasata õppeprotsessi Keila linna spordiklubisid.
Põhjamaade kirjanduse nädal 2022 kutsus sel aastal kõiki lugema teemal "Põhjala loodus". Tänavu on lastele etteloetavaks raamatuks "Kui kohtad karu". Suure hulga sooja huumoriga vürtsitatud pildiraamat arutleb küsimuse üle, et mis siis ikkagi saab kui sa kohtad karu. Inimese ja karu kohtumine on kujutatud mängulise tõsidusega ja lugu balansseerib pidevalt faktide ja meelelahutuse vahel.
Imepäraste piltidega raamatut said Pargimaja õpilased vaadata-kuulata oma klassides nii eile kui ka täna. Raamatukogus said raamatust ja põhjamaadest kuulata 1.e klassi lapsed ja õpetaja. Imetlesime pilte Põhjala loodusest ning arutlesime, kas karuga kohtumine on võimalik ka Eestimaal. Kas ja milliseid raamatust kuuldud-nähtud nippidest ka päriselus kasutada saab, tuli samuti arutlusele. Lapsed saavad raamatut kunstinädala raames vaadata veel vana maja esimesel korrusel nö raamatupildi näitusena. Trükitud kujul seda raamatut eestikeelsena kahjuks ei ole.
Keila Koolis alustas sel sügisel ajakirja "Hea Laps" klubi ja seetõttu hoiame hoolega nüüd silma peal ka ajakirja loomevõistlustel.
Rõõm on tõdeda, et võistlustest osalemisest võtavad indu ka meie tublid klassiõpetajad ning üliägedad tööd valmivad lausa
klasside kaupa. Septembrikuu Minecrafti joonistusvõistluse pilte kogunes raamatukogusse üle 60 joonistuse ning töid saadeti ka iseseisvalt.. Novembrikuu ajakirja sirvides oligi meil rõõmu palju - parimate tööde galeriis olid meie kooli Elisabethi, Rasmuse, Hugo, Eliise ja Teklan Andersi joonistused. Auhinna loosiõnn naeratas Lenna Miiale, kes sai endale auhinnaks Minecrafti raamatu.
Auhindu jõudis meie kooli veel - nimelt on meie klubilised ka tublid ajakirja ristsõnade lahendajad. Toredad juturaamatud said loosi tahtel preemiaks Luisa ja Uku!
Algkoolimajas toimus täna mardipäeva stiilipäev. Osad õpilased ja õpetajad olid mardisantideks kehastunud ja tutvustasid mardikombeid ja -tavasid kaasõpilastele.
Lauldi ja tantsiti, mängiti ja kontrolliti lugemisoskuse -koolimaja oli täis lusti ja rõõmu.
Pühapäeval, 6. novembril tähistati Estonia kontsertsaalis uhke galaga Eesti rahvuslikule koorimuusikale alusepanija, helilooja Mart Saare 140. sünniaastapäeva ning Eesti Kooriühingu 40. sünnipäeva. Väärikale esinemisele oli teiste seas laulma palutud ka Keila Kooli lastekoor, kelle ridasid täiendasid Kuusalu Keskkooli noored. Esitamisele tulid kaks Mart Saare laulu: "Minu veli virvipuu" (tekst rahvaluulest) ja "Ratas tahab rautada" (sõnad Karl Eduard Sööt). Ühendkoori juhatasid Kadi Härma ja Taavi Esko.
Keila Kooli Pargimaja raamatukogu liitus samuti raamatukogudeaasta kampaaniaga "Kingi koolile raamat". Nimekirja raamatutest, mille üle oleksime eriti tänulikud, leiab SIIT.
Kuna nimekirja antavate raamatute arv oli limiteeritud, siis ilmselgelt ei ole seal kõiki raamatuid, mis raamatukogus olla veel võiks. Üsna napp on kooliraamatukogus ka suurtähtedes raamatute, mis rõõmustavad meie äsja kooliteed alustanute silmi ja südameid, riiul. Lapsed on meil väga usinad raamatukogu külastajad ning sestap on väga oluline, et saaksime neile püsivalt pakkuda ea- ning ajakohast kirjandust.
3.c klassi koolinädalasse (31.okt - 4.nov) mahtus lisaks tavapärastele õuevahetundidele iga päev ka üks õuesõppeülesanne. Pargimaja mänguväljakul kordasime korrutamist, äratasime ellu teadmised elusloodusest, proovisime põrkepallidega poolitamist ja jalutasime juturaamatut lugedes ringi. Õues ja liikudes õppimine teeb õnnelikuks!
14 Keila Kooli saksa keele õppijat 7.-11. klassini käisid koolivaheajal Saksamaal Barsbüttelis sealse kooli õpilastel külas.
Külastati kooli, osaleti sealsetes tundides ja vastuvõtvad pered korraldasid toredaid väljasõite ja tegevusi.
Kõik koos külastati Hamburgi ja Lübekit. Õpilased said praktiseerida saksa ja inglise keelt ning suure kogemuse võrra rikkamaks. Uute sõpradega jäeti nägemist, sest saksa õpilased tulevad juba märtsis vastukülaskäigule. Õpilasvahetuse korraldas õpetaja Michael Kirschinger ja lisaks temale käis õpilaste saatjana kaasas ka õpetaja Anni Toom. Rohkem muljeid õpilasvahetusest saab lugeda reedel Keila Lehe vahel ilmuvast Noortelehest.
Neljapäeval 27.oktoobril külastas Keila Kooli kaasava hariduse õppetool hariduslike erivajadustega õpilastele mõeldud Tondi Kooli.
Tondi Kooli direktor Sirli Väinsar tutvustas kooli põhimõtteid , visiooni ja väärtuseid. Õppealajuhataja Marge Süld tegi väga põhjalikku ringkäigu, mille käigus sai kaasava hariduse õppetool tutvuda erinevate huvitavate õppevahenditega, võttetega, süsteemidega ja võimalustega, mis on loodud HEV õpilastele hariduse omandamiseks. Koolis on huvitavaid lahendusi õpilaste rahunemiseks, näiteks rahunemis toad 1-2 õpilastele, õppeboksid 1:1 õppel olevatele õpilastele, avatud raamatukogu koos lugemispesaga, õppepood, kus õpilased saavad harjutada poeskäiku, ronimissein , liikumisrada ja muud huvitavad võimalused õpilaste liikumiseks.
Tondi Kooli vastuvõtt oli väga soe, kohvitassi taga saime arutada HEV õpilastega seotuid küsimusi, jagada mõtteid ja saada inspiratsiooni.
Keila Kooli kaasava hariduse õppetool tänab Tondi Kooli vastuvõttu eest!
Keila Kooli füüsikaõpetaja Ermo Soobik valiti "Lae End" programmi. Programmi raames ilmus temast Praktikali blogis persoonilugu: https://praktikal.ee/ermo-soobik-saab-endale-keskealisena-lopuks-ometi-opetajaametit-lubada/
Kehalisekasvatuse tundide mitmekesistamiseks toimus 25.oktoobril Keila Kooli kehalisekasvatuse õpetajatele sisekoolitus sulgpallis, mille viis läbi Jaanus Väljamäe.
"Lugedes viibid alati parimas seltskonnas" (S. Smith). Täname, et pakkusid meile seda!
Just selline sõnum oli meie tänase päeva kõige viimase ettelugeja tänukirjal, mis laste poolt tänutäheks üle anti. Parimat seltskonda said sel nädal tunda tegelikult kõik meie maja õpilased ning usun, et sama tundsid ka ettelugejad.
Neljapäeval said lapsed kuulata vahvaid lugusid Kadri Lindmetsa, Roland Tõnissoni, Arvo Liivamägi ning Karoline Säde vahendusel.
Reedene päev aga jagas lastele sõna kuulamisoskust Raili Rajasalu, Jandra Peegeli, Urve Paltseri, Mati Velmre, Eve Maibaki ning Tarmo Soobiku lahkel kaasabil.
Meie suured ja südamlikud tänud kõikidele ettelugejatele veelkord! Oli ääretult meeleolukas nädal tänu teile!
18. oktoobril toimus Eesti Rahvusraamatukogus koolidevaheline meediapädevuse võistlus „Pädev on olla vägev“, kus esindasin koos Lisette Tarto, Mia Honga, Leele Veersalu ja Lisandra Liivaga Keila Kooli. Meie karmimad vastased olid Pärnu Ülejõe Põhikool, Tallinna Reaalkool ja Gustav Adolfi Gümnaasium. Algul arvasime, et võistlus toimub viktoriinina – antakse ette küsimused ja meie peame neile vastama, kuid pidime üllatuma. Nimelt oli meie ülesandeks umbes poole tunni jooksul leida poolt- ja vastuargumente e-sigarettide ning veipimise kohta linkidelt, mille korraldajad olid meile ette andnud. Kuid kõik lingid ei kandnud edasi tõepärast informatsiooni, mis suurendas meie tööülesandeid, sest pidime enne argumentide üleskirjutamist tegema kindlaks, kas lehekülg, kust andmed pärinevad, on ka usaldusväärne. Nii saimegi oma analüüsimisvõime ja meeskonnatöö proovile panna. Peale paanitsemist, ülemõtlemist ja suurel hulgal laual olevate kommide söömist suutsime leida tõepõhja omavad argumendid ja need ka kirja panna. Kui aeg otsa sai, pidi igast tiimist üks inimene žüriile, õpetajatele ja kaasvõistlejatele oma argumente ka esitama. Keila Kooli naiskonna eest oli sangarlikult väljas Lisette Tarto, kes hoolimata närvipingest suutis meie argumendid veenvalt ette kanda, lisades oma etteastesse ka veidi solidaarset huumorit. Peale koolide ettekandeid suundus hindamiskomisjon eraldi ruumi võitjat välja selgitama. Senikaua saime Rahvusraamatukogu väikest maja uudistada ja närveerimisest veel komme süüa. Ajaks, kui aknast paistev Tallinn hakkas järjest suurema autode mürina ja inimeste saginaga täituma, saabus žürii kauaoodatud tulemustega. Tulemiks oli see, et Keila Kool sai silmapaistva esinemise ja sisukate argumentide eest auväärse teise koha, mille eest anti meile preemiaks meediapädevuse kaardimäng. Samuti õnnestus meil noppida ka eriauhind, milleks oli lauamäng „Häkkerite lahing“, mille pani välja Lastekaitse Liit projekti Targalt internetis raames. Nii sõitsimegi tagasi Keilasse hea tulemuse ja veel paremate emotsioonidega. Kuid ei ole edukat tiimi ilma hea juhendajata, seega suur tänu Tiina Murdlale toreda võimaluse pakkumise ja edasiviiva toetuse eest.
Eilne ja tänane päev tõid kaasa taas palju toredaid (taas)kohtumise hetki ning vahvaid lugemiselamusi.
Teisipäeval lugesid meie õpilastele raamatuid Kaja Peetris, Julia Jones, Martin Öövel, Liina Paap, Marju Raadik-Kantsik, Silja Murel ja Kristel Kõrvits.
Täna aga kohtusid õpilastega Maris Mäger, Riine Rozin, Arvo Liivamägi, Gethe Kooli ja Heli Iisrael.
18. oktoobril toimus 5.-6. klasside koolisisene etluskonkurss. Konkursil osales 16 õpilast. Ürituse peakorraldaja oli Liina Tamm.
Žüriisse kuulusid õpetajad Maris Crandall, Agnes Kolga, Liina Tamm ja huvijuht Sigrid Oras. Humanitaarainete õppetool tänab kõiki osalejaid ja õnnitleb võitjaid.
Tulemused olid järgmised: 5. klasside arvestuses I koht Roosi Reinik 5.g (õp Kati Mosen) II koht Lisette Notton 5.b (õp Liina Tamm) III koht Tähe Lilleorg 5.b (õp Liina Tamm)
Julge esituse eest märgiti ära Hugo Lehtpuu 5.g klassist. (õp Kati Mosen) 6. klasside arvestuses pälvis esikoha Sofi Marie Tomera 6.c (õp Kadri Toom).
Keila Koolis on kenaks traditsiooniks, et oktoobrikuus loevad lastele raamatuid ettelugemise päeva nädalal ette need, kel see igapäevaseks tööks ei ole. Sestap saatsimegi eelmisel nädalal üleskutse tulla lastele ette lugema meie õpilaste vanematele, kolleegidele Põhjamajas ning headele koostööpartneritele. Esimesed ettelugemised toimusid juba täna - lastele lugesid raamatuid Edith Allika-Rebane ja Kersti Salf. Homme saame taas võõrustada külalisi, nautides ise samal ajal raamatukuulamise võlusid.
12.oktoobril toimus pargimaja raamatukogus 4.ndate klasside õpilastele mõeldud ettelugemisvõistluse kooli eelvoor. Sel aastal kannab võistlus lastekirjanik Aino Perviku auks pealkirja "Ühes väikeses Perviku raamatus". Sestap oli kõigil osalejatel võimalust ennast proovile panna lugedes just Aino Perviku sulest ilmunud raamatut. Kokku osales võistulugemises 14 õpilast, keda hindas 4-liikmeline žürii koosseisus Veljo Reinik, Ebelii Barndõk, Marge Asik ja Marion Nordström. Kuulda sai katkeid raamatutest "Kunksmoor", "Arabella, mereröövli tütar", "Kallis härra Q", "Sisalik ja sookoll" ning "Paula ja õuelapsed". Enim saime kuulda lugusid sakrispäisest vanaprouast, võidu tõi aga lugu saladuslikust härrast taevavõlvil. Ülihea meel on aga teatada, et meie kooli esindab reedel toimuval maakondlikus voorus Grethel Kaares. Hoiame talle kindlasti kõik ka kõvasti pöialt. Suurimad tänud aga kõigile osavõtjatele, nende juhendajatele ning tänamatult raske töö (žürii) tegijatele. Kohtumiseni raamatukogus!
15. oktoobril on hõimupäev. Riikliku tähtpäevana on hõimupäev ühelt poolt Eesti omanäolise rahvusliku omakultuuri päev, teisalt aga pühendatud soome-ugri rahvaste sidemetele ja koostööle. Selle puhul tähistatakse Keila Koolis 10.-14. oktoobril hõimunädalat, mille raames pööratakse eesti keele tundides tähelepanu meie sugulasrahvastele ja -keeltele: otsitakse nende kohta infot, kuulatakse sugulaskeeltes muinasjutte, tehakse loomingulisi ülesandeid ja palju muud, et hõimurahvaid meeles hoida. Osalevad kõik põhjamaja õpilased eesti keele tundide raames. Allpool on fotodena näited 9.a klassi loovtöödest, mis hõimunädala raames valmisid.
Rohkem infot hõimupäeva ja meie sugulaskeelte kohta leiab www.fennougria.ee
3. oktoobril algas 5–10-aastastele lastele suunatud programmi „Lugemisisu“ viies hooaeg, millega on käesoleval aastal liitunud 210 raamatukogu üle kogu Eesti.
Keila Kooli algkooli raamatukogu osaleb koostöös Harju Maakonnaraamatukoguga programmis teist hooaega. Koostöö kahe raamatukogu vahel, tähendab osalejatele seda, et
endale sobivaid raamatuid on võimalik laenutada nii kooli- kui ka maakonnaraamatukogust.
4.c klass (õp Siiri Raudna) ja 3.g klass (õp Jaana Siig) on programmiga juba liitunud. Esimesed lugejamärgidki juba plakatil kenasti olemas ning passid lastele kätte jagatud.
Programmiga saab liituda nii klassiga, kui individuaalselt. Lähemalt tule uuri järgi raamatukogust.
Eelmisel nädalal alustasid kooskäimist meie "Hea Laps" kirjandusklubi liikmed. Osaleda saavad õpilased kas esmaspäeval või kolmapäeval toimuvas klubitunnis.
Esimeses klubitunnis tutvusime ajakirjaga ning kasutasime juhust, et osa võtta veel viimaseid päevi kestvatest võistlustest. Sel nädalal said klubilised aga juba ise võimaluse proovida kätt ajakirja loomisega. Ülesanded said jagatud ning esimesed mõtted ja joonistused paberitele pandud. Klubitunni lõpus said lapsed kätt proovida bingomängus. Loomulikult soovisid kõik alustada ka täna startinud "Lugemisisu" programmiga. Usinad tüdrukud jõudsid joonistada osalusmärgid ning tutvuda passi ning projekti tingimustega.
Klubi on mõeldud õpilastele alates 3.klassist ning kes veel tunneb südames sügavat soovi klubiga liituda, siis võib julgesti ühineda.
Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamiseks külastas täna, 3.oktoobril pargimaja õpilasi Lotte (Gerli Padar) ja Klaus (Toomas Laur), kes viisid läbi vahva muusikatunni.
Tutvuti erinevate kehapillidega ja leiutati üheskoos laulu!
Koolitoitlustaja sooviks on Avatud koolisööklate nädala raames anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Lisaks koolitoiduga tutvumisele on see hea võimalus keset tööpäeva soodsalt täisväärtuslikku lõunasööki nautida.
Avatud koolisööklate nädala raames pakutakse lastevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele.
Sissepääs Põhjamaja peauksest, palun registreeruda turvamehe juures.
Pargimaja raamatukogu uues lugemistoas tegid neljapäeval, 22.septembril õpetaja Jana juhtimisel tõsist tööd 2.a klassi seeneteadlased. Igal grupil oli ülesandeks koostada ühe seene kohta plakat. Et plakatile jõudvad teadmised ka tõesed oleksid, uurisid õpilased erinevaid raamatukogus olevaid seeneraamatuid. Selle käigus saadi teada, kuidas vajalik info raamatust kiiresti üles leida. Noored teadlased olid tublid ning said tunni lõpuks ka oma uurimisobjekti kohta toredad teabeplakatid valmis.
Kehalise kasvatuse õpetajad koostöös Keila linnaga kutsuvad kõiki õpilasi ja õpetajaid Euroopa spordinädalal seda rada läbima. Kooli jaoks on valminud minivariant, mis on kõigile jõukohane. MOBO raja läbimiseks lae enda nutiseadmesse MOBO2 äpp, mille leiad kodulehelt https://mobo.osport.ee/keila.
Esmasel kasutamisel sisesta kasutajatunnus – nimi ja klass.
Vali radade nimekirjast "Keila linna MOBO" rada. Kontrollpunktis märke tegemiseks skaneeri tähisel olevat QR koodi MOBO äpiga. Kontrollpunktide järjekord ei ole määratud. Alusta endale sobivast kontrollpunktist ja läbi niipalju, kui jõuad.
Rada võib läbida korduvalt, nii üksi kui sõpruskonnaga. Rada on ka rattaga läbitav. Tulemused on nähtavad MOBO koduleheküljel.
Keila mobo raja autor on Eduard Pukkonen Harju Orienteerumisklubist.
Suurel kaardil (see on nähtav nutiseadmes) on punkte rohkem (29) ja huvi korral võib neid ka rohkem otsida. Raja info Paberkaardi saab kehalise kasvatuse õpetajate toast või Merikese juurest.
Aktiivsematele klassidele on auhinnad ja lisaks loositakse kõigi osalejate vahel välja auhindu.
Pargimaja esimese koolihoone sünnipäeva puhul kogunesid õpilased ja koolitöötajad koolimaja ümber. Moodustasid inimketi ja tegid koolimajale suure-suure sünnipäevakalli, hõigati ka häid soove ja tänusõnu.
Koolikoridori kaunistab nüüdsest väärikas tammepuu, mis kattus tänasel pidulikult päeval heade ja rõõmsate soovidega (maalis Raili Madisson).
Päev jätkus maastikumängu ja spordipäevaga! Pildid on allpool ja video VAATA SIIT!
14.september 2022 osales 8.B klass koos klassijuhataja Marika Kuldjärvega Maailmakoristuspäeva raames Keila pargi koristuses.
Korjati üles teele jäänud prahi, mille hulgas oli suur kogus suitsukonisid, pudelikorke, kommipabereid, suitsupaki ümbriseid, paberitükke, alkoholi pudelid, purke. Koristus kestis 50 minutit, mille jooksul saadi kokku umbes 10l.
8.septembril toimus Lugemistund, millest võttis osa enam kui 120 raamatukogu, kooli ja lasteaeda. Keila Kooli algkoolimajas osalesid raamatukogus toimunud lugemistundides 2.a ja 3.b klassi õpilased ning õpetajad. Tove Janssoni juttu „Nähtamatu laps“ kuulasid, täitsid töölehti ja arutlesid kuuldu üle oma klassides aga 2.c ,2.g, 3.a, 3.e, 4.a, 4.b ning 6.f klassi õpilased oma õpetajatega. 1.f klassi lapsed rääkisid samuti lugemistunnist ning lugesid juttu „Sipelgad ja linnud“.
25.-27. augustini toimus Tuksis 16. MTÜ Noorteühing TORE suvekool. Keilast osales selles 21 noort, kellest 9 olid seotud ka suvekooli korraldamisega. Kokku osales 142 noort ja nende juhendajat üle Eesti. Esimesel päeval toimusid tegevused pesades ehk rühmades. Rühmad olid koostatud noorte vanust arvestades. Rühmi juhendasid TORE ringide juhendajad. Mängisime tutvumismänge, harjutasime meeskonnatööd, valmistasime ette õhtuse esinemise. Teisel päeval toimusid töötoad. Iga pesa sai osa kolmest töötoast, mis olid väga eriilmelised - vanad hoovimängud, mõtterännak, keskkonnateadlikkus, meditatsioon, laste ja noorte õigused, unenäopüüdjate meisterdamine, meeskonnamängud, eesmärkide seadmine. Kolmandal päeval toimus juba traditsiooniks saanud tuletõrjeolümpia - palju vahvaid meeskonnaülesandeid ning loomulikult kõvasti vett. Olümpia päädis suure veesõjaga. Õnneks oli ilm soe ning taevast ei tulnud lisa. Mõlemal õhtul oli stiilipidu. Raju peo üllatuskülaliseks oli Keila noorte ansambel Kirsid, mis võeti vastu marulise mölluga. Ööhäire ajal vaatasime koos tähistaevast, nägime ka langevat tähte. Suvekooli jäävad meenutama kaaslaste head soovid, mille igaüks oma ümbrikuga kaasa sai võtta.
Et mõista TORE suvekooli kogu positiivsust, melu ja energiat, tuleb ühineda oma kooli TORE ringiga. Keila Kooli TORE ootab ka sel sügisel uusi liikmeid. Jälgi reklaami. Keila Kooli TORE ringi juhendaja on Heli Israel.
Õpikute ja töövihikute kilekaante müük toimub koolimajas: 2.09 kell 10.00 - 14.00 5.09 kell 10.00 - 14.00 Kilekaaned on komplekteeritud vastavalt klasside õppematerjalile ning komplekt sisaldab terve õppeaasta kilekaasi. Võimalik osta ka lahtiselt. Kilekaane hind on 1 EUR. Arveldamine kaardiga ja sularahas. Lisainfo tel: 55 651 481.
Keila linnavalitsus sõlmis Keila Kooli direktori ametikoha täitmiseks tähtajatu töölepingu Martin Ööveliga, kes asub ametisse 31.augustil 2022.
Tartu Ülikooli õigusteaduste bakalaureuse ja Stockholmi Ülikooli IT õiguse magistrikraadiga Öövel on töötanud Justiitsministeeriumis, Statistikaametis ja Sotsiaalministeeriumis – tegeledes IT valdkonnas. Viimati, alates 2016.aasta augustist oli Martin Öövel Tabasalu Kooli direktor, samaaegselt õppides ka koolijuhtide arenguprogrammis ja Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudi pedagoogika kursusel. Martin Öövel on alates 2014.aastast ka Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna IT õiguse magistriprogrammi lektor.
Avalduse Keila Kooli direktori leidmiseks korraldatud konkursil osalemiseks esitas 9 kandidaati, kellest vestlusvooru jõudis kuus. Konkursi komisjoni arvamus oli üksmeelne.
2022. aasta 12. mail oli Keila Kooli mudilaskooril ja Keila Kooli noortekooril võimalus salvestada laule ERR stuudios (mõlema koori dirigent Anu Matteus).
2. ja 25. mail käis stuudios laule salvestamas Keila Kooli lastekoor (dirigent Kadi Härma). Helirežissöör oli Teet Kehlmann.
Keila Kooli kooride poolt esitatud laulude salvestusi saad kuulata SIIT.
Sest suvi on kirg, mälestused, kerge tuuleke, päike, mis hüppab nahale ja näkku. See on aastaaegade naeratus ja see möödub, see möödub kiiremini kui ükski teine, see toob endaga kaasa nostalgiat täis köite, mis sügist punase värviga varjutab.
Ma olen alati suure huvi ja väikese kadedusega kuulanud kolleegide ja tuttavate õpetajate jutte osalemisest Erasmus projektides või õpirändel käimisest. Mõtlesin, et minuga ei juhtu seda vist kunagi ja inglise keelt ma ka väga hästi ei oska, et sellises projektis osaleda.
Kui meie Bioloogiaõpetajate Ühingu juhatuse liikme Heli Illipe-Sootaki poolt kirjutatud rahvusvaheline Erasmus+ projekt „Biology Educators Shaping Tomorrow“ rahastuse sai ja mind osalema kutsuti, siis ei olnud ma esimese hooga valmis minema. Tagantjärele võib aga öelda, et see oli üks igati õige otsus minna ja kohtuda suurepäraste bioloogiaõpetajatega Poolast, Portugalist, Põhja-Makedooniast, Eestist ja Taanist.
Projekti eesmärk oli koostada nö rohelise bioloogia ehk siis õuesõppe tunnikavasid, mida oma koolis läbi proovida ja koos täpsemate juhenditega edaspidi teistega jagada, nii enda riigis või kasvõi üle Euroopa. Korraldajad olid rühmad kavalalt koostanud: igast 5-st riigist üks õpetaja. Alguses oldi küll veidi kohmetud, et millest ja kuidas alustada, aga lõpuks hakkas igasuguseid toredaid mõtteid tulema. Räägiti ka sellest, kui palju keegi oma õpilastega üldse väljas käib ja millised võimalused selleks koolide juures on. Ilmnes ühine mure - lapsed on loodusest kaugenenud, ei osata enam looduses olla ja seda nautida.
Minu töögrupis olid Portugali, Taani, Põhja-Makedoonia ja Poola õpetajad. Meie töö nimeks sai Green Game ja põhiidee oli läbi erinevate meelte rohelusega kokkupuude. Esimesel rühmatöö päeval jalutasime kõik oma rühmadega ümber endise paekarjääri, mida parasjagu ehitati ja haljastati kohalikele puhkekeskuseks. Tore oli panna proovile oma teadmised taimede tundmises, mida enamasti inglise keeles ei teatud, aga siis aitas välja ladina keel. Viimasel päeval oli rühmatööde esitlus, kus ilmnes, et paljuski olid meie mõtted sarnased.
Lisaks omavahelisele suhtlusele ja rühmatööle mahtus 5 päeva sisse terve hulk põnevaid ettevõtmisi, mis olid korraldatud Poola vastuvõtjate poolt.
Peamiseks tegutsemiskohaks oli Jagiellonian University uus ja kaasaegne loodusteaduste linnak. Seal toimus ka avaüritus, kus osalevate riikide bioloogiaõpetajate aineühendused andsid ülevaated enda riigi haridussüsteemist ja ühingu ettevõtmistest. Portugalis ollakse enamasti bioloogia-geoloogia õpetajad, taanlastel oli lisaerialaks kehaline kasvatus ja poolakad annavad ka keemiatunde.
Loomulikult saime avastada ka Krakowit. Linnaekskursioonid giidi juhendamisel, Waweli kindluse ja kuningalossi külastamine, jalutuskäik Kazimierz´is (juudi kvartalis).
Teisel korral võeti suund linnaosale, mis kannab nime Nowa Huta (uus terasetehas). Asum rajati pärast Teist maailmasõda, kui Poola kommunistlik valitsus pööras kogu oma tähelepanu Krakowis äsja rajatud Lenini nimelisele terasetehasele. Vastukaaluks kodanlikule ja religioossele kesklinnas asuvale ülikooli piirkonnale, rajati just sinna revolutsiooniline töölisklassi eeslinn, Lõppkokkuvõttes see sotsialistlik plaan ei realiseerunud ning praegu on see piirkond turistide sihtkoht. Nii on üheks vaatamisväärsuseks autentne Piimasaal, mis mulle, kui nõukogude ajal sündinud inimesele ei olnud midagi uut, tänapäeva koolilaste silmad aga lähevad seda nähes imestusest suureks. Külastasime ka piirkonna kuulsaimat kirikut Kosciol Matki Božej Krolowej Polski (Arka Pana).
Lisaks muule põnevale saime väisata ülikoolilinnaku looduskeskust (Nature Education Center). Uudistasime zooloogiamuuseumi topiseid, saime kuulda põnevaid lugusid loomadest ja võimalustest eksponaate tundidesse lõimida ning miks üks või teine väljapanek just selline on. Ringkäigu teine osa tutvustas elu arengut Maal koos kivististe ja suurte mudelitega erinevatest ajastutest. Muljet avaldas hiiglaslik mudel maakera ehituse õppimiseks ja mineraalide tekke selgitamiseks. Küsida sai palju ja mõne koha peal oskasid ka grupikaaslased sõna sekka öelda. Kui tore oleks sellises kohas õpilastele eluslooduse evolutsiooni selgitada!
Looduskeskuses saime osaleda kahes töötoas. Meie grupp suundus antropoloogi juhendamisel tegelema kontidega. Saime teada, milline on nägemus inimese evolutsioonist tänapäeval, milliseid vigastusi on avastatud erinevatel leitud luudel ning mida need näitavad, kui suur on kolpade varieeruvus erinevate piirkondade inimestel. Suurt leiurõõmu tekitas väljapanekus olev eestlase (või vähemalt Eesti alalt leitud) kolp. Saime ka ise luid katsuda. Juhendajal oli kolm kasti, mille sees olid kolme inimese luud. Pidime need õigesti kokku panema. Tuleb tunnistada, et see oli päris huvitav väljakutse. Selgroogu ja kaelalülisid andis ikka sobitada! Ja kui lõpuks kolm kuju laual olid, hakkasime selgeks tegema, mis soost, kui vanad ja kui pikad need inimesed oma eluajal olid. Selgus, et kõik on keerulisem, kui etteantud jooniste peal kirjas ja kindlalt saab sellega hakkama vaid kogemustega spetsialist.
Luud-kondid tuvastatud, suundusime putukate maailma. Haljastamata metsasalu servas pidime proovima nelja erinevat putukate püügiviisi ning vaatama, mida nendega kätte saame. Põhiliselt olid kõik kohad täis noori rohutirtse. Klassiruumis tegelesime rohutirtsude ja kilkide sirutamisega ning kes tahtis, sai need sirutatud putukad koju kaasa võtta. Mis seal salata - selline isetehtud suveniir-õppevahend teeb igale bioloogiaõpetajale rõõmu!
Ringkäik ülikooli keemiaosakonna laborites ja kabinettides pakkus samuti põnevaust. Väga lahedad olid hoonete vahelised katuseaiad, mida saab kasutada ühest osast teise liikumiseks, aga ka puhkamiseks ja mõtete korrastamiseks. Näha olid vihmavee kogumisavad, sest kastmisvett kulub sellise haljastuse hooldamisel ilmselt palju.
Põnev päev oli ka matk Kõrg-Tatrates Zakopane piirkonnas. Matka alguspunktis, Kužnice`ras, liitus meiega rahvuspargi töötaja, kes botaanikuna teadis iga taime nime. Kui algus saime giidi sabas lihtsalt jalutada, siis varsti polnud aega ringi vahtida, tuli pingsalt jälgida ebatasaseid astmeid, et mitte kukkuda. Vähem treenitud inimestel ei tahtnud kopsud ja süda hästi koostööd teha ning aeg-ajalt oli kosta kõva ähkimist. Samas oli see väljakutse ja paras eneseületamine. Meie matka sihtpunkt oli 1620 m kõrgusel asuv sinise läbipaistva veega järveke. Veekogu võis ainult vaadelda ning kaameraga jäädvustada, tavapärased tegevused nagu ujumine, partide toitmine ja kalapüük olid keelatud.
Loomulikult käisid projekti juurde toredad õhusöögid, kus üksteisega sai suhelda ja uurida, kuidas koolielu ja õpetajate elu teistes riikides toimub. Suur tänu vastuvõtjatele Poolas, eriti Karolile, Radoslawile ja Paulinale, kes need toredad päevad korraldasid. Selline projekt andis rohkelt uusi mõtteid, kogemusi ja tahtmist ise katsetada - näiteks paberkromatograafiat eri värvi lehtedega. Samuti sai kinnitust tõsiasi, et ükski asi ei pane võõrkeelt paremini õppima, kui selle keele keskkonnas olemine.
Inga Kangur
Keila Kooli bioloogiaõpetaja, Eesti Bioloogiaõpetajate Ühingu juhatuse liige
Putukaid sirgestamasMis, kuhu? Luud ja kondid tuleb kokku panna.
Keila Lions klubi on aastaid toetanud Keila Kooli algklasside õpilasi. Suur tänu Keila Lions klubile!
Kui perel on raskusi väljasõiduks vajaliku summa maksmisega, saame abi Lions klubilt, kes sel puhul toetust annab. Eelmisel aastal Lions klubi poolt annetatud summa eest on 2021. aastal ja 2022. aasta kevadel saanud klassiga koos väljasõidul käia 19 õpilast (eelmisel kevadel 5, sel kevadel 14, toetus 175 eurot).
Selle kevade eripära on see, et meie koolis õpivad ka Ukraina pagulaste lapsed. Ka neid on toetatud. 16 õpilast käis Martsipanimuuseumis martsipanikujusid meisterdamas ja 8 Tallinna Kassikohvikus kasse silitamas. Ukraina laste toetuseks kasutasime 122 eurot. Eelmise aasta toetusrahast jäi järgi veel 3 eurot, mis jääb seemneks edaspidisesse fondi.
Keila Kooli algklasside õpilaste nimel annab raamatukogu edasi tänusõnad kooli psühholoogile Birgit Erlemannile, kes tõi kooli raamatukogule suure kastitäie väärt lugemisvara. Nüüd saame värskendada algkoolimajas juba olemasolevat kogu ja lisaks sellele on meil nüüd palju selliseid raamatuid, mida varem pole lugemishuvilised meie riiulitelt leidnud.
Kes nüüd vaatab enda kodust raamaturiiulit ja leiab, et seal on säärast lugemist, mis ennast enam ei rõõmusta, aga võiks aidata lugemispisikuga nakatada algklasside lapsi, siis palume julgelt ühendust võtta Keila Kooli algkoolimaja raamatukoguga, helistades telefonil 6 755 748.
Rahvusvahelisel lastekaitsepäeval andis Keila Kooli lastekoor Keila Kultuurikeskuses kontserdi ukraina laste toetuseks.
Publik sai kuulda viimase hooaja jooksul selgeks õpitud repertuaari, alustades Olav Ehala ja Leelo Tungla loomingust, kes kirjutasid spetsiaalselt Keilale laulu "Kaunim kui kunagi" ning lõpetades Veljo Tormise "Vanavanemate viisivakaga." Koori juhatas Kadi Härma.
Erikülalistena astusid lavale Kärt Tomingas ja Kristjan Kannukene ning vapramad poisid Keila Kooli poistekoorist. Õhtut juhtis Margus Minn.
Teisipäeval, 7. juunil võis Keila Kooli lastekoori näha ning kuulda Keila linna erinevates paikades - pargis, keskväljakul, raudteejaamas. Ikka seal, kus Keila kõige kaunim on - nagu ütlevad Leelo Tungla laulusõnadki.
Lastekoori esinemise salvestasid üles Keila TV noormehed Gerhard Trolla ja Karl Markus Veiberg.
Lastekaitsepäeva õhtupoolik oli Pargi tänava koolihoones üsna rahvarohke. Perepäev "Maja täis rõõmu", tõi emad-isad, vanaemad-vanaisad, uut koolihoonet uudistama.
Uudishimu rahuldatud, sai kätt proovida mitmetes erinevates töötubades. Tantsuhuvilistele pakuti võimalust krabina tantsu lüüa, kunstihuvilised said kätt proovida liivapildiga või Picasso moodi joonistades. Kes soovis ajule töölt, pidi valima nuputamise töötoa või hoopis detektiiviks kehastuma. Lennukool nõudis hea tulemuse saamiseks korrektset voltimistehnikat ning tugevat viskekätt, kangakudujad pidid olema kannatlikud, aednikud istutuspotti kaunistades loovad, mullatööd tehes aga ettevaatlikud. Kes tahtis, sai loodusest korjatud kive kaunistada, sporti teha, ringmänge mängida, esinemisi vaadata ning kringliga kõhtu täita. Oli üks tõeliselt mõnus, rõõmu täis õhtupoolik.
14.-15. mail toimus Keila Muusikakooli saalis VII vabariiklik lastekooride konkurss-festival, kus osalesid 10 koori: Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor, Keila Kooli lastekoor, Kuusalu Keskkooli lastekoor, Narva tütarlastekoor, Paide Hammerbecki Põhikooli lastekoor, Paide Muusika - ja Teatrimaja lastekoor, Tallinna Huvikeskus Kullo lastekoor Ellerhein, Tartu Annelinna Gümnaasiumi ja Türi Põhikooli lastekoorid ning Vene Kultuurikeskuse lastekoor Allegro.
Festivali korraldas Eesti Kooriühing koostöös Keila Kooli lastekoori ja Keila Kooliga, kunstiliseks juhiks oli Elo Üleoja.
Lähtuvalt kohustusliku laulu raskusastmest jagunesid koorid A- ja B-kategooriasse. Valik, kas kergem laul või siiski pisut keerulisem, tuli kooridel endil langetada.
Žürii, kuhu kuulusid Pärt Uusberg, Triin Ella, Maarja Soone, Aarne Saluveer ja Merike Toro, kuulasid, vaagisid, arutasid ning uue, Neerpeltist pärit süsteemi alusel, ei jaganud kohti vaid andsid välja hoopis erinevad preemiad.
Keila Kooli lastekoor saavutas väga hea tulemuse - esimene preemia "cum laude". Žüriilikemed kiitsid koori kõla, musikaalsust, artikulatsiooni, dünaamilisust, põnevat ja mitmekesist kava, lauljate ilmekust ja õiget vokaali tekitamist ning puhast laulmist. Viimase võib panna JO-LE-MI-meetodi kasutamise arvele. Muljet avaldas ka koori suurus.
Oli palju kauneid muusikalisi hetki pakkuv festival ning vahvad töötoad. Suured tänud töötubade läbiviijatele!
5. mail toimus Harjumaa Muuseumi juures taaskord noorte tunnustusüritus Aasta jälg. Sel aastal anti auhindu välja viies kategoorias: tegusate noorte grupp, tegus noor, noorte lemmik, loov noor ja noor sportlane. Nomineeritud oli ka Keila Kooli õpilasi ja õpetajaid.
Tegusate noorte grupi nominendid:
9.klassi lennubänd KIRSID, Keila Noorteleht, ÕF Frukt
Tegusate Noorte Grupp 2021/22 on ÕF Stroops.
Tegus noor nominendid:
Mirell Paljumets, Kadri Käpa, Chrisanne Tamm, Laura Möll, Kaur Kantsik, Kareen Kink, Laura Kõiv
Tegus Noor 2021/22 on Emma-Mia Kübard.
Noorte Lemmik nominendid:
Tiina Murdla, Moonika Tsilk
Noorte Lemmik 2021/22 on Hurmi Väljamäe.
Loov Noor nominendid:
Liisa-Lotte Hein, Mari Meigas, Mia Virunurm
Loov Noor 2021/22 on Tähte Paalaroos, Kaisi Pillart.
Noor Sportlane 2021/22 on Karmel Jano ja Anna Helene Rauk.
Reedel, 13. mail külastas Keila Kooli mobiilne labor "Rändav bioklass". Õppepäeva viisid läbi Tartu Ülikooli tudengid. Õpilased läbisid pipeteerimise olümpia ja tegid erinevaid eksperimente pärilikkusaine ehk DNA-ga.
Oli üks täiesti teismoodi koolipäev, mis arendas silmaringi ning andis uusi teadmisi.
Akrobaatikakool PartnerAkro annab teada, et ….. Keila Kooli õpilased Mia Honga, Meribel Kondimäe, Gerda Johanson, Johanna Saarik, Getter Daffe, Miller Kaisa, Andra Kitshard, Nora Lepiksaar, Lenna Valtna, Eliise Tamm, Sofie Nora Silm, Mia Kaimer, Lilian Mägi, Mirjam Valdek, Noora Valdek, Maria-Kristiina Ollesk, Angeliina Aasa, Mia Jete Koiksoon, Mia Kertu Zujev, Johanna Kukumäe, Adele Koiksoon saavutasid 7.mail head tulemused Eesti Meistrivõistlustel Sportakrobaatikas.
Anname teada, et ootame Keila Kooli gümnaasiumisse sisse saanutelt heatahte avaldust (avatav siit). Nii teame tulevase 10. klassi komplekteerimisega edasi liikuda ning võimalusel pakkuda kohta ootenimekirjas olevatele õpilastele.
Heatahte avalduse ära toomise tähtaeg on T, 31. mai!
Ootame järgmisel õppeaastal meie 10. klassi õppima järgmisi õpilasi (õpilase initsiaalid ning isikukoodi 6 viimast numbrit):
B. A. 010318 L. S. 017055 J. R. 020234 K. P. 020260 K. J. 020262 I. S. 020322 E. K. 020877 G. P. 030234 S. K. 030243 G. P. 030258 R. R. 037033 M. N. 037115 I. M. 040858 K. J.. 050245 S. H. 060828 M. O. 071422 K. K. 080918 A. S. 087020 O. V. 087022 S. A. 087078 E. V. 090255 G. J. 281419 M. M. 284918 B. K. 286010 M. K. 286018 A. T. 286537
H. A. 090260 J. S. 090915 A. V. 100223 G. S. 107033 M. H. 107108 O. G. 114918 S. K. 127042 K. A. 127064 U. P. 130210 H. V. 130231 J. V. 130251 B. P. 130869 M. L. 130880 A. A. 140273 H. S. 140348 M. R. 147017 A. A. 150252 M. J. 177017 E. R. 177043 E. V. 177071 P. E. 180259 K. S. 180304 J. N. 180902 K. E. 190246 A. Õ. 190278 M. J. 190334
S. L. 190355 G. S. 200256 K. L. 207039 K. O. 210240 M. P. 220213 M. K. 220317 R. S. 237110 J. A. 240220 A. V. 247100 O. E. 250213 H. T. 250285 H. L. 250290 M. I. 257050 E. P. 264916 R. U. 270240 R. H. 270264 N. Š. 270368 M. L. 270869 A. T. 277079 K. H. 277081 K. N. 280243 H. M. 287058 K. A. 292013 K. S. 307013
Ootenimekiri: 1. V. M. 147012 2. R. P. 250212 3. R. P. 150017 4. M. L. 257096 5. G. V. 027019 6. G. T. 010230 7. R. O. 270257 8. L. R. 210269 9. E. L. 230245 10. A. B. 312013 11. D. D. 120254 12. H. P. 247194 13. B. T. 087027
Kaunil kevadpäeval, 22. aprillil, mil laululinnud metsades, laantes ja isegi linnades oma viise veeretasid, olid Keila Kooli aulasse kogunenud Harjumaa mudilaskoorid Keilast ja Jürist ning Harjumaa lastekoorid Keilast, Kuusalust ja Koselt.
Päev oli pühendatud muusikaõpetajale, Ellerheina asutaja-dirigendile professor Heino Kaljustele. Ürituse patroon oli maailmas tunnustatud dirigent Tõnu Kaljuste, kes saatis lauljatele videotervituse. Oma kõnes pani ta noortele lauljatele südamele, et noodilugemisoskus on hea koorilaulja puhul hädavajalik. Tervitussõnad lausus ka Keila Kooli direktor Mait Tõitoja.
Kui varasemalt asetas žürii koorid pingeritta, siis maailma vallutanud pandeemia tõttu, otsustati sel korral teistmoodi toimida. Žürii oli koosseisult naiselik, aga igati professionaalne:
Eesti koorijuht ja muusikaõpetaja, Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoori ja lastekoori asutaja-dirigent, laulupidudel lastekooride dirigent ja liigijuht - MAARJA SOONE
Eesti koorijuht, muusikaõpetaja ja laulja, vanamuusika spetsialist, Vanalinna Hariduskolleegiumi pedagoog, Eesti Raadio Laste Laulustuudio dirigent, ansamblite Heinavanker ja Vox Clamantis laulja, laulupeodirigent - KADRI HUNT
Tütarlastekoori „Ellerhein“ peadirigent, Tallinna Muusikakeskkooli solfedžoõpetaja ja lastekoori dirigent, Muusikakeskkooli koorijuhtimise eriala õpetaja, laulupidudel lastekooride dirigent ja liigijuht - INGRID KÕRVITS. Tema oli ka žürii esimees.
Hindajate arutulude tulemusel jagati preemiad järgmiselt:
Jüri Gümnaasiumi mudilaskoor, dirigent Liivi Lumijõe. Eripreemia põnevate saatepillide kasutamise eest.
Keila Kooli mudilaskoor, dirigendid Anu Matteusja Tiia Peenmaa. Eripreemia koori kauni kõla eest.
Kose Gümnaasiumi lastekoor, dirigendid Heli Sepp ja Anneli Veinberg.Eripreemia laulu „Kõnelus emakeelega“ kaunilt väljapeetud esituse eest.
Kuusalu Keskkooli lastekoor, dirigent Taavi Esko. Eripreemia tehniliselt nõudliku kava väljapaistva esitamise eest.
Keila Kooli lastekoor, dirigent Kadi Härma.Eripreemia tervikliku kava esitamise eest.
Välja jäi andmata Grand Prix.
Heino Kaljuste mälestusele pühendatutud laulupäeval on välja kujunenud traditsioon, et alati meenutab mõni laulja, helilooja või dirigent hetki koostööst Kaljustega. Sel korral rääkis Ingrid Kõrvits ajast, mil ta laulis „Ellerheinas.“
Külalisesinejatena pakkus kuuljatele rõõmu lastekoor „Ellerhein“, dirigentideks Anneli Mäeota ja Ilona Muhel, kellamängu dirigeeris Kristjan Mäeots.
Päeva lõpetas Eesti Kontserdi koolikontsert „Tantsud Iisakust Iirimaani“, mis pakkus kaasalöömis võimalust kõikidele osalejatele.
Selleks, et hästi laulda, tuleb palju harjutada. Samas tuleb jälgida, et harjutamine ei muutuks väsitavaks ning ebameeldivaks tööks, sest siis pole mõtet head tulemust oodata.
Just seetõttu viis poistekoori dirigent Kadi Härma noored lauljad Kloogaranna Noortelaagrisse. Lihviti lauluoskust, aga tehti ka sporti ja tunti rõõmu koosolemisest. Piknik linnulaulu saatel ja õpetaja poolt korraldatud "kommijaht“ olid kõikidele poistele mokkamööda. Noored mehed jäid laagriga rahule, tekkis ainult üks väikene aga. "Järgmisel korral tahaks ikka ööbimisega laagrit!" Õpetaja Härma oli mõttega päri ja leidis, et „seda peavad nad saama!“
14. aprillil toimus Keila Kultuurikeskuses lauluvõistlus KEILA NOOR LAULJA 2022.
Noori lauljaid kuulasid ning hindasid sel korral tuntud lauljad ja muusikud koosseisus: Hanna-Liina Võsa, Urmas Lattikas, Margus Minn ja Indrek Vijard.
Parimad solistid on selgunud ning preemiad jagatud.
Tüdrukud, 7-9 aastaste vanusegrupp
I koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Eliise Lisanna Pärnpuu
II koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Anell Kink
III koht
Meribel Surva
Poisid,7-9 aastaste vanusegrupp
I koht
Taaniel Va
II koht
David Kristian Tshibangu
10-12 aastaste vanusegrupp
I koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Ella Marie Mäger
II koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Tähe Lilleorg
III koht
Jette Aus
13-15 aastaste vanusegrupp
I koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Anett Arvisto
II ja III koht
Maria Nicole Garanža ja Karmen Marii Võsu
Eripreemia poistelaulu esindamise eest
Pärt Paalaroos
16-18 aastaste vanusegrupp
I koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Kerttu Leibenau
II koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Hanna-Liis Aunver
III koht
Heleriin Valk
Keila linna esindavad lauluvõistlusel HARJUMAA LAULULAPS 2022 solistid: Eliise Lisanna Pärnpuu, Anell Kink, Ella Marie Mäger, Tähe Lilleorg, Anett Arvisto, Kerttu Leibenau, Hanna-Liis Aunver
Lauljate õpetajad on Kadri Leping, Anu Matteus, Tiia Peenmaa ja Kadi Härma.
III Eesti Naiste Tantsupidu „PereLugu“ toimub 12. juunil 2022 Jõgeval.
Naiste tantsupeole registreerus kokku 383 tantsurühma ligikaudu 5000 tantsijaga. Peole pääses neist 347 rühma.
Keila Kooli esinevad peol õpetajate naisrühm, neiduderühm ning rahvakultuuriselts Rill, kus tantsivad tantsuklasside lapsevanemad. Kõikide rühmade juhendaja on Kaia Kärner.
Palju õnne ja ikka kerget jalga!
Rahvakultuuriselts RillKeila Kooli õpetajannadKeila Kooli neidude rühmNeiduderühm tantsuhoos
Heas korras kasutatud riided saab annetada, anda sõbrale või hoopis ringi disainida. Mida teha aga raamatuga, mis korduvast lugemisest hakkab juba pähe jääma? Õige vastus on - vahetada uue raamatu vastu.
Keila Kooli algkoolimajas toimus aprillikuu alguses traditsiooniline raamatuvahetuselaat. Iga lugemishuviline võis kodust laadale tuua ühe või kaks raamatut ning koju tagasi kõndida uuega. Raamatuid kogunes päris kenake hulk. Nende seas leidus muinasjutte, pildiraamatuid, seiklus- ning põnevusjutte, lindude-ja loomade elust pajatavaid teoseid, meisterdamisõpetusi ning luuletusi.
Vahet pole, kas oled noor või vana raamatulugeja, sellise hulga seast leida üks ja õige, on ikka paras peavalu. Nii tuli hoolega uurida, sirvida, natuke siit-sealt lugeda, arutada sõbraga ja alles siis sai otsustada.
Igal aastal toimub Eestis koolinoorte emakeeleolümpiaad, mida korraldavad Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool vaheldumisi.
2021/2022. õppeaasta olümpiaadi põhiteema oli “Suuline keel kõnes ja kirjas” ning korraldajaks Tartu Ülikool.
Olümpiaadi tulemused kuulutati välja 25. märtsil Tartu Ülikoolis toimunud aktusel, kuhu kutsuti olümpiaadi 30 parimat. Keila Kooli kahel noorel oli au kuuluda nende sekka.
Palju õnne ja ikka kõrget lendu Teile, kallid õpilased LISETTE TARTO ja MIRELL PAJUMETS!
Aitäh, õpetaja Tiina Murdla! Aitäh, õpetaja Karl-Henri Käämer!
Esmaspäeval, 14. märtsil käisid Keila Kooli gümnasistid geneetika õppepäevadel Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudis.
Õpilased said oma teadmisi rakendada ja uusi oskusi omandada kahes töötoas: kriminalistika ja HIV retseptori.
Kriminalistika töötoas uuriti, millise kahtlusaluse DNA kattus sündmuskohalt leitud DNA-ga ning HIV retseptori töötoas said õpilased teada, kas on HIV retseptori suhtes homosügoodid või heterosügoodid. Õpiti pipeteerima, DNA-d paljundati PCR meetodil ja kasutati ka geelelektroforeesi.
Keila Kool teatab, et täiustas Pargimaja koolikappe ning lisas kapi juhtseadmetele akud, mis nüüd lubavad õpilastel kappe avada ka siis, kui elekter pikemalt ära läheb. Samuti täiustati sideruumide elektrivarustust, mis võimaldab kooli administraatoril elektrikatkestuse korral kappe avada Kooli peahoonest.
Kool vabandab õpilaste ja vanemate ees, kes pidid kaks nädalat tagasi toiminud elektrikatkestuse tõttu elektri taastumist ja kappide avanemist ootama.
Akud jäid garderoobe ehitades paigaldamata ehituslike arusaamatuste tõttu.
Jaanuaris toimus bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor gümnaasiumile (10.-12.Klass) Tartu Ülikooli Moodle keskkonnas.
Harju maakonnast osales 68 gümnasisti, meie koolist 19 11.-12.klassi õpilast. Meie edukamad: 11.klassist I koht Isabel Haiba (ühtlasi parim kogu maakonnas ja saab võimaluse osaleda vabariiklikus voorus), III koht Egert Kelder, 9.koht Karl Jano 12.klassist I- 4.koht Mari Meigas, 6.-8.koht Liisa-Lotte Hein ja Mikado Izbatõrov.
Keila Muusikakooli akordioni ōpilased Henri Loog, Rivo Pert, Freddie William Laido, Sandra Tamm, Risto Pert, Gabriela Ehalill Skalkina esitasid pargimaja ōpilastele muusika palasid. Kontsert tekitas kuulajates ülendavaid meelekogemusi. Täname juhendajaid Eriks Uus ja Pille Metsson.
24.01 toimusid Kiilis Harjumaa koolidevahelised MV võrkpallis, kus Keila Kooli võrkpalli poisid ja tüdrukud saavutasid tubli neljanda koha. Alagupimängud läbiti võitudega, poolfinaalides kaotasid poisid napilt Viimsi Gümnaasiumile ja tüdrukud Kiili Gümnaasiumile. Põnevuslahingud olid ka pronksimängud, kus poisid võitlusliku mängu järel kaotasid Saue Riigigümnaasiumile ja tüdrukud Viimsi Gümnaasiumile.
Keila Kooli võistkonda kuulusid:
poisid:
Marvin Kalju 12g, Laur Maide 11e, Jacob Jäetma 12g, Marten Saaremets 10i, Aleksander Babtsenko10v, Renee Ert 12e, Kristofer Kerno 11t, Risto Sepp 12e.
tüdrukud:
Marie Helene Eensalu 11e, .Miina Vanem 12g, Elizaveta Vanitseva 11h, Maria Tammeaid 12e,Katriin Laipaik 11t, .Meribel Väli 12g, Berit Israel 12g, Kerttu Leibenau 12e
Keila Kooli õpilased näitasid üles südikust, võitlusvaimu ja meeskonnatööd, õpetajana olen uhke, et meie koolis õpivad sellised õpilased.
2.a klass ja õpetaja Jana Uibo koos raamatukoguhoidja Varje Mägiga käisid täna õppekäigul Eesti Lastekirjanduse Keskuses.
Tallinna vanalinnas asuv keskus on imepärane koht tegelikult kõigile suurematele ja väiksematele. Lisaks hubasele ning väärt kirjandust täis raamatukogule asuvad majas veel mitmed avastus- ja teadmisrõõmu pakkuvad ruumid. Varakambris nägid lapsed eri aegade aabitsaid ja lasteraamatuid. Puust ja punaseks on tehtud ka raamatu teekond. Illustratsiooni galeriis oli võimalik imetleda eesti illustraatorite töid. Edgar Valteri galerii pakkus samuti
põnevat uudistamist. Keskuse üks põnevamaid kohti oli aga laste jaoks loomulikult pööning. Värvikirevad ja rõõmsad Nukitsamehe pere tegelased seintel, metsamoori maja - keskuse pööningul võiksid lapsed olla ilmselt terve päev.
Maja oli põnev ja arutleda raamatute ning lugemise üle samuti vahva, ent tunniajasest ekskursioonist oli keskuse konsultandi Kaja eestvedamisel saanud kõigile märkamatult pea pool tundi rohkemgi. Küll aga oli hea pista taskusse ka teadmine, et see põnev maja on avatud kõigile huvilistele ning võimalus keskust (taas)avastama minna on meil kõigil.
Inimeseõpetuse Ühingu ettepanekul on haridus- ja teadmisminister Tõnis Lukas tunnustanud Keila Kooli õpetajat Heli Israeli Aasta õpetaja 2022 tiitliga. Tänukirjas tuuakse välja tema panus õppematerjalide koostajana ja koolitajana.
Õpetaja Heli on olnud pikki aastaid vabariikliku Inimeseõpetuse Ühingu liige.
See aasta on olnud õpetaja Helile väga edukas. Eelmisel õppeaastal ilmusid tema koostatud inimeseõpetuse tööraamatud 5. ja 6. klassile, sellel õppeaastal 7. klassile ja trükis on 8. klassi oma.
Keila koolis on ta aastaid korraldanud TORE ringi, kus käivad koos õpilased nii 5. klassidest kuni gümnaasiumini välja. Veebruaris 2022 toimus tema korraldamisel vabariiklik TORE konverents Keila Koolis. TORE suvekoolides olnud pikaaegne pesajuht (rühmajuht). 2019. aastal tunnustati õpetaja Heli kui parimat TORE juhendajat Eesti Vabariigis.
Detsember on meil jõulukuu, mil hakkavad käima päkapikud ja tuleb ka jõuluvana. Tekitamaks jõulutunnet, loeb õpetaja Heli igale klassile oma tunnis lühikese õpetliku jõululoo. Sel aastal toimus tema eestvedamisel päkapikujaht ja jõuluviktoriin.
Inimeseõpetuse oluline osa on terviseõpetus, mis sisaldab nii vaimset kui füüsilist tervist. Iseenesest mõistetavalt peab õpetaja Heli oluliseks osaleda nii kooli tervisemeeskonnas kui ka Liikuma kutsuva kooli töörühmas.
Õpetaja Heli leiab aega iga õpilase jaoks. Sotsiaalainete õppetoolis on ta täiesti asendamatu.
20.12.2022 käis Põhjamaja 5.d klass Pargimajas, et näidata 1d klassile etendust „Nõiutud metsa saladus“. Etendus rääkis Jõulupaharetist, kes tegi pahandust ainult selle pärast, et tal oli igav ja Õnneõiest- julgest tüdrukust, kes läks nõiutud metsa ja avastas, et Jõulupaharet oli väga üksildane kuid samas heasüdamlik. Etenduses sai näha päkapikke, kes toimetavad Jõulurahuorus; lapsi, kes soovivad päkapikke aidata ja kuusepuid, kes oskavad kukerpalli teha.
„Tänavu tulevad küll erilised jõulud!“ rõõmustasid kõik, jätsid oma igapäevamured ja toimetused sinnapaika ning tõttasid üksteisele jõulurahu ja imelist pühadeaega soovima!
Õpetajad Ülvi Aaavik ja Anastassia Paasik ning 1.d ja 5.d klass soovivad kõigile kauneid jõule!
Iga-aastaselt meedias ilmuv koolide edetabel moodustatakse kõigi Eesti gümnaasiumite riigieksamite tulemuste põhjal. Kuigi vastav andmestik kätkeb endas ainult väikest osa koolist toimuvast, on tegu siiski laiemale üldsusele ühtselt arusaadava mõõdikuga.
On oluline teadvustada, et pingereas olevad koolid ei „võistle“ siiski päris ühtsetel alustel, vaid neid on võimalik jagada järgnevateks kategooriateks:
1. Valitud õpilastega koolid (nn G5 + erakoolid) e. nn eliitkoolid.
2. Piirkonnakoolid
3. Mittestatsionaarse õppega koolid, kus õpivad õpilased, kes on statsionaarse õppe erinevatel põhjustel, kuid ennekõike tulemuslikkuse vähesuse tõttu pooleli pidanud jätma.
Keila Kool on piirkonnakool, mille osaks on ka mittestatsionaarne õpe. Kaasnevalt on Keila Kooli paiknemine statsionaarse ja mittestatsionaarse õppe keskmiseks. See omakorda tekitab iga-aastaselt olukorda, kus kooli statsionaarse õppe sooritust kuvatakse koos madalama mittestatsionaarse õppe sooritusega. Sealjuures on oluline märkida, et Keila mittestatsionaarne õpe on teiste mittestatsionaarse õppega õppeasutuste võrdluses heal tasemel.
2022. aasta Postimehe artiklis avaldatud koolide pingereas oli Keila Kooli kohaks: 56. koht, sest valemi alusel arvutatud tulemuste keskmine andis 154,8 punkti, mis toimus kahe õppeliigi liitmise läbi. Eraldiseisvana on aga tulemused järgnevad:
Stats
60,8
51,7
53,7
166,2
MS
48,4
25,6
15,6
89,6
Eeltoodust lähtuvalt on eksitav meedias toodu, mis võimaldab laiemal üldsusel anda hinnangu Keila gümnaasiumiõppele. Keila Kooli statsionaarse õppe soorituste koond (166,2 punkti) paigutaks kooli pingereas 14 koha võrra kõrgemale e. 44. kohale.
Pargimajas jätkus jõulumaagiat ka täna hommikuks. Päkapikula rahvas (loe: väikekandle ansambel koosseisus Mirjam Pärnalt (3.b), Marielle Kalle (3.d), Janelle Kivistik (5.d), Mia Laura Davel (6.g), Kaarel Pillart (7.a), Jete Pärtel (7.e), Oskar Vaher (7.f), õpetajad Karin Peedo ja Marion Nordström) näitas oma oskuseid ka pillimängus. Juhendajateks Päkapikula muusikalised juhendajad Karin Peedo ja Helen Tuga. Kauneid helisid nii kanneldel kui ka rütmi- ja plaatpillidel jagus kõikidele kuulajatele. Mängiti jõululaule ja vahvaid kandlelugusid nii meilt kui ka mujalt.
Pargimaja projektipäeval said õpetajad tutvuda erinevate lauamängudega. Lapsevanem Raiko Puust, kes on ametilt kultuurikriitik, andis lühiülevaate mängude ajaloost ning rääkis muid põnevaid seikasid. Mängulusti jätkus mitmeks tunniks.
Reedel (9.12.2022) käisid Põhjamaja Ukraina õpilased eesti keele tunni raames õppekäigul Harjumaa Muuseumis. Teel muuseumisse said õpilased avastada kaunist Keila linna ja läbi vestluse täiendada oma sõnavara. Haridusprogrammi käigus tutvustati õpilastele vanaaja jõulude kombeid. Õpilased said mängida vanaaja mänge, meisterdada ehe kuusepuule ning juua teed jõulusaiaga. Ukraina õpilased rääkisid enda jõulutraditsioonidest, toidust ja lauludest. Kohtumise lõpus laulsime nii Eesti kui ka Ukraina jõululaule. Täname Harjumaa Muuseumi lahke vastuvõttu ning programmi kohandamise eest Ukraina õpilaste jaoks.
Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi korraldatud eesti kirjanduse olümpiaad toimub tänavu teist korda. Võistluse ülesehitus jäi samaks: esmalt panevad kolmeliikmelised meeskonnad enda teadmised proovile veebipõhises testis ja seejärel saavad parimad võistkonnad edasi mnemoturniiri-sarnasesse lõppvooru. Sel korral on olümpiaadi teemaks Kristiina Ehini ja Jaan Krossi elu ning looming.
24. novembril toimunud eelvoor selgitas välja, kui süvenenult olid kirjandushuvilised lugenud nii proosat, luulet kui ka elulooraamatuid. Samuti eeldati põhjalikke teadmisi kirjanike eraelust. Vaevalt, et keegi oskaks peast öelda, mis mütoloogiategelane oli Kristiina Ehini lapsepõlve eeskuju või kellega sattus Jaan Kross samasse Patarei vangla vangikongi.
Eelvoorus osales 51 meeskonda, kellest pääses lõppvooru 9.-10. klassist 11 võistkonda ja 11. -12. klassist 18 võistkonda. Edasipääsenute hulgas on ka Keila Kooli 9. ja 12. klassi esindajad. Lõppvoor toimub 1. aprillil Tartus Miina Härma Gümnaasiumis.
Jaan Kross on öelnud: „Haritud eestlane on nii haruldane asi, et kui ta ka olemas on, peab ta neetult tark olema.“ Olgu armastatud kirjaniku sõnad eeskujuks meile kõigile ja tutvugem armastatud eesti kirjanike loominguga!
Pargimajast kostus mahedaid jōuluootuse helisid. Päkala rahvas oli end teise advendi tervituseks kauneid jõululaule laulma sättinud ja puudutas nii mõnegi majauksest sisse astunu südant, mis mõnusalt suu muhelema pani. Ukulelel saatis lauljaid Päkala rahva au ja uhkus Mati Velmre.
Reedel, 02.12. 22, toimusid Keila Tervisekeskuses Harjumaa koolidevahelised meistrivõistlused teateujumises. Võistlustest võtsid osa 9 kooli. Kuni 5.kl.tüdrukute arvestuses saadi tubli neljas koht, poisid lõpetasid seitsmendatena. 6.-7.kl. ujumises saavutasid tüdrukud üheksanda, poisid viienda koha. 7.-9.kl. tüdrukud ujusid seitsmendaks aga poisid lõpetasid kolmandatena ning autasuks riputati kaela pronksmedalid.
Gümnaasiumide arvestuses saavutasid tüdrukud viienda koha, kuid noormeestel käis viimase sentimeetrini võitlus hõbemedalite eest.
Hõbemedalimeeskonda kuulusid Ville Mets, Johan Rene Raasman, Arseni Lektorov ja Nikita Šinkarjov.
Pronksmedalite tiimis ujusid Riko Tammepuu, Karl Altermann, Martin Lillemets ja Hans Kristjan Keevallik.
Pargimaja oli täna varahommikul täis jõulumaagiat. Päkala rahvas (loe 4.b klassi õpilased ja koolitöötajate vabatahtlik kooslus) laulis esimese advendi tervituseks kauneid jõululaule ning piserdas rõõmutolmu kõigile kes majauksest sisse astusid. Klaveri klahvidel mängles Päkala pianist Tiia Peenmaa.
Keila Kooli õpilased Jorgen Tiido (2.a) ja Kristofer Vent (3.a) osalesid eile edukalt Tallinna Südalinna koolis toimunud "Mathable" võistlusmängus.
Matemaatiline võistlusmäng "Mathable" on „Scrabble´i" sarnane mäng, mis põhineb matemaatiliste tehete koostamisel ja arvutamisel. Mäng arendab peastarvutamise ja ka võrrandi lahendamise oskust, tugevdab õpilase loogikat, treenib tähelepanu ja aitab luua matemaatiliste tehete seoseid.
2.-3.klasside vanusegrupis osales kokku 32 õpilast. Mängus oli 4 vooru ning tulemused järgmised:
Keila Kooli valikainete liikumismooduli sportmängude kursusel (11. klass) oli esmaspäeval korvpallitundi juhendamas Keila esindusvõistkonna mängujuht Marcis Vitols. Tehnikaharjutused, põnevad võistlused ja viskeharjutused - poolteist tundi ingliskeelset kursust oli põnev ja arendav nii õpilastele kui õpetajale.
Liikumismoodul koosneb neljast 35-tunnisest kursusest. 11. klassi esimesel poolaastal on sportmängude ja jõu arendamise kursused ning teisel poolaastal vastupidavuse, rakendusliku ujumise ning rühmatreeningute ja tantsulise liikumise kursused. Nii saavad moodulis osalevad õpilased koos kehalise kasvatusega kolm paaristundi liikumist nädalas. Liikumine on õpilaste hulgas populaarne. Kokku osaleb tundides 22 õpilast. Liikumismoodul on ka hea võimalus kaasata õppeprotsessi Keila linna spordiklubisid.
Põhjamaade kirjanduse nädal 2022 kutsus sel aastal kõiki lugema teemal "Põhjala loodus". Tänavu on lastele etteloetavaks raamatuks "Kui kohtad karu". Suure hulga sooja huumoriga vürtsitatud pildiraamat arutleb küsimuse üle, et mis siis ikkagi saab kui sa kohtad karu. Inimese ja karu kohtumine on kujutatud mängulise tõsidusega ja lugu balansseerib pidevalt faktide ja meelelahutuse vahel.
Imepäraste piltidega raamatut said Pargimaja õpilased vaadata-kuulata oma klassides nii eile kui ka täna. Raamatukogus said raamatust ja põhjamaadest kuulata 1.e klassi lapsed ja õpetaja. Imetlesime pilte Põhjala loodusest ning arutlesime, kas karuga kohtumine on võimalik ka Eestimaal. Kas ja milliseid raamatust kuuldud-nähtud nippidest ka päriselus kasutada saab, tuli samuti arutlusele. Lapsed saavad raamatut kunstinädala raames vaadata veel vana maja esimesel korrusel nö raamatupildi näitusena. Trükitud kujul seda raamatut eestikeelsena kahjuks ei ole.
Algkoolimajas toimus täna mardipäeva stiilipäev. Osad õpilased ja õpetajad olid mardisantideks kehastunud ja tutvustasid mardikombeid ja -tavasid kaasõpilastele.
Lauldi ja tantsiti, mängiti ja kontrolliti lugemisoskuse -koolimaja oli täis lusti ja rõõmu.
Pühapäeval, 6. novembril tähistati Estonia kontsertsaalis uhke galaga Eesti rahvuslikule koorimuusikale alusepanija, helilooja Mart Saare 140. sünniaastapäeva ning Eesti Kooriühingu 40. sünnipäeva. Väärikale esinemisele oli teiste seas laulma palutud ka Keila Kooli lastekoor, kelle ridasid täiendasid Kuusalu Keskkooli noored. Esitamisele tulid kaks Mart Saare laulu: "Minu veli virvipuu" (tekst rahvaluulest) ja "Ratas tahab rautada" (sõnad Karl Eduard Sööt). Ühendkoori juhatasid Kadi Härma ja Taavi Esko.
Keila Kooli Pargimaja raamatukogu liitus samuti raamatukogudeaasta kampaaniaga "Kingi koolile raamat". Nimekirja raamatutest, mille üle oleksime eriti tänulikud, leiab SIIT.
Kuna nimekirja antavate raamatute arv oli limiteeritud, siis ilmselgelt ei ole seal kõiki raamatuid, mis raamatukogus olla veel võiks. Üsna napp on kooliraamatukogus ka suurtähtedes raamatute, mis rõõmustavad meie äsja kooliteed alustanute silmi ja südameid, riiul. Lapsed on meil väga usinad raamatukogu külastajad ning sestap on väga oluline, et saaksime neile püsivalt pakkuda ea- ning ajakohast kirjandust.
3.c klassi koolinädalasse (31.okt - 4.nov) mahtus lisaks tavapärastele õuevahetundidele iga päev ka üks õuesõppeülesanne. Pargimaja mänguväljakul kordasime korrutamist, äratasime ellu teadmised elusloodusest, proovisime põrkepallidega poolitamist ja jalutasime juturaamatut lugedes ringi. Õues ja liikudes õppimine teeb õnnelikuks!
14 Keila Kooli saksa keele õppijat 7.-11. klassini käisid koolivaheajal Saksamaal Barsbüttelis sealse kooli õpilastel külas.
Külastati kooli, osaleti sealsetes tundides ja vastuvõtvad pered korraldasid toredaid väljasõite ja tegevusi.
Kõik koos külastati Hamburgi ja Lübekit. Õpilased said praktiseerida saksa ja inglise keelt ning suure kogemuse võrra rikkamaks. Uute sõpradega jäeti nägemist, sest saksa õpilased tulevad juba märtsis vastukülaskäigule. Õpilasvahetuse korraldas õpetaja Michael Kirschinger ja lisaks temale käis õpilaste saatjana kaasas ka õpetaja Anni Toom. Rohkem muljeid õpilasvahetusest saab lugeda reedel Keila Lehe vahel ilmuvast Noortelehest.
Neljapäeval 27.oktoobril külastas Keila Kooli kaasava hariduse õppetool hariduslike erivajadustega õpilastele mõeldud Tondi Kooli.
Tondi Kooli direktor Sirli Väinsar tutvustas kooli põhimõtteid , visiooni ja väärtuseid. Õppealajuhataja Marge Süld tegi väga põhjalikku ringkäigu, mille käigus sai kaasava hariduse õppetool tutvuda erinevate huvitavate õppevahenditega, võttetega, süsteemidega ja võimalustega, mis on loodud HEV õpilastele hariduse omandamiseks. Koolis on huvitavaid lahendusi õpilaste rahunemiseks, näiteks rahunemis toad 1-2 õpilastele, õppeboksid 1:1 õppel olevatele õpilastele, avatud raamatukogu koos lugemispesaga, õppepood, kus õpilased saavad harjutada poeskäiku, ronimissein , liikumisrada ja muud huvitavad võimalused õpilaste liikumiseks.
Tondi Kooli vastuvõtt oli väga soe, kohvitassi taga saime arutada HEV õpilastega seotuid küsimusi, jagada mõtteid ja saada inspiratsiooni.
Keila Kooli kaasava hariduse õppetool tänab Tondi Kooli vastuvõttu eest!
Keila Kooli füüsikaõpetaja Ermo Soobik valiti "Lae End" programmi. Programmi raames ilmus temast Praktikali blogis persoonilugu: https://praktikal.ee/ermo-soobik-saab-endale-keskealisena-lopuks-ometi-opetajaametit-lubada/
Kehalisekasvatuse tundide mitmekesistamiseks toimus 25.oktoobril Keila Kooli kehalisekasvatuse õpetajatele sisekoolitus sulgpallis, mille viis läbi Jaanus Väljamäe.
"Lugedes viibid alati parimas seltskonnas" (S. Smith). Täname, et pakkusid meile seda!
Just selline sõnum oli meie tänase päeva kõige viimase ettelugeja tänukirjal, mis laste poolt tänutäheks üle anti. Parimat seltskonda said sel nädal tunda tegelikult kõik meie maja õpilased ning usun, et sama tundsid ka ettelugejad.
Neljapäeval said lapsed kuulata vahvaid lugusid Kadri Lindmetsa, Roland Tõnissoni, Arvo Liivamägi ning Karoline Säde vahendusel.
Reedene päev aga jagas lastele sõna kuulamisoskust Raili Rajasalu, Jandra Peegeli, Urve Paltseri, Mati Velmre, Eve Maibaki ning Tarmo Soobiku lahkel kaasabil.
Meie suured ja südamlikud tänud kõikidele ettelugejatele veelkord! Oli ääretult meeleolukas nädal tänu teile!
18. oktoobril toimus Eesti Rahvusraamatukogus koolidevaheline meediapädevuse võistlus „Pädev on olla vägev“, kus esindasin koos Lisette Tarto, Mia Honga, Leele Veersalu ja Lisandra Liivaga Keila Kooli. Meie karmimad vastased olid Pärnu Ülejõe Põhikool, Tallinna Reaalkool ja Gustav Adolfi Gümnaasium. Algul arvasime, et võistlus toimub viktoriinina – antakse ette küsimused ja meie peame neile vastama, kuid pidime üllatuma. Nimelt oli meie ülesandeks umbes poole tunni jooksul leida poolt- ja vastuargumente e-sigarettide ning veipimise kohta linkidelt, mille korraldajad olid meile ette andnud. Kuid kõik lingid ei kandnud edasi tõepärast informatsiooni, mis suurendas meie tööülesandeid, sest pidime enne argumentide üleskirjutamist tegema kindlaks, kas lehekülg, kust andmed pärinevad, on ka usaldusväärne. Nii saimegi oma analüüsimisvõime ja meeskonnatöö proovile panna. Peale paanitsemist, ülemõtlemist ja suurel hulgal laual olevate kommide söömist suutsime leida tõepõhja omavad argumendid ja need ka kirja panna. Kui aeg otsa sai, pidi igast tiimist üks inimene žüriile, õpetajatele ja kaasvõistlejatele oma argumente ka esitama. Keila Kooli naiskonna eest oli sangarlikult väljas Lisette Tarto, kes hoolimata närvipingest suutis meie argumendid veenvalt ette kanda, lisades oma etteastesse ka veidi solidaarset huumorit. Peale koolide ettekandeid suundus hindamiskomisjon eraldi ruumi võitjat välja selgitama. Senikaua saime Rahvusraamatukogu väikest maja uudistada ja närveerimisest veel komme süüa. Ajaks, kui aknast paistev Tallinn hakkas järjest suurema autode mürina ja inimeste saginaga täituma, saabus žürii kauaoodatud tulemustega. Tulemiks oli see, et Keila Kool sai silmapaistva esinemise ja sisukate argumentide eest auväärse teise koha, mille eest anti meile preemiaks meediapädevuse kaardimäng. Samuti õnnestus meil noppida ka eriauhind, milleks oli lauamäng „Häkkerite lahing“, mille pani välja Lastekaitse Liit projekti Targalt internetis raames. Nii sõitsimegi tagasi Keilasse hea tulemuse ja veel paremate emotsioonidega. Kuid ei ole edukat tiimi ilma hea juhendajata, seega suur tänu Tiina Murdlale toreda võimaluse pakkumise ja edasiviiva toetuse eest.
Eilne ja tänane päev tõid kaasa taas palju toredaid (taas)kohtumise hetki ning vahvaid lugemiselamusi.
Teisipäeval lugesid meie õpilastele raamatuid Kaja Peetris, Julia Jones, Martin Öövel, Liina Paap, Marju Raadik-Kantsik, Silja Murel ja Kristel Kõrvits.
Täna aga kohtusid õpilastega Maris Mäger, Riine Rozin, Arvo Liivamägi, Gethe Kooli ja Heli Iisrael.
18. oktoobril toimus 5.-6. klasside koolisisene etluskonkurss. Konkursil osales 16 õpilast. Ürituse peakorraldaja oli Liina Tamm.
Žüriisse kuulusid õpetajad Maris Crandall, Agnes Kolga, Liina Tamm ja huvijuht Sigrid Oras. Humanitaarainete õppetool tänab kõiki osalejaid ja õnnitleb võitjaid.
Tulemused olid järgmised: 5. klasside arvestuses I koht Roosi Reinik 5.g (õp Kati Mosen) II koht Lisette Notton 5.b (õp Liina Tamm) III koht Tähe Lilleorg 5.b (õp Liina Tamm)
Julge esituse eest märgiti ära Hugo Lehtpuu 5.g klassist. (õp Kati Mosen) 6. klasside arvestuses pälvis esikoha Sofi Marie Tomera 6.c (õp Kadri Toom).
Keila Koolis on kenaks traditsiooniks, et oktoobrikuus loevad lastele raamatuid ettelugemise päeva nädalal ette need, kel see igapäevaseks tööks ei ole. Sestap saatsimegi eelmisel nädalal üleskutse tulla lastele ette lugema meie õpilaste vanematele, kolleegidele Põhjamajas ning headele koostööpartneritele. Esimesed ettelugemised toimusid juba täna - lastele lugesid raamatuid Edith Allika-Rebane ja Kersti Salf. Homme saame taas võõrustada külalisi, nautides ise samal ajal raamatukuulamise võlusid.
12.oktoobril toimus pargimaja raamatukogus 4.ndate klasside õpilastele mõeldud ettelugemisvõistluse kooli eelvoor. Sel aastal kannab võistlus lastekirjanik Aino Perviku auks pealkirja "Ühes väikeses Perviku raamatus". Sestap oli kõigil osalejatel võimalust ennast proovile panna lugedes just Aino Perviku sulest ilmunud raamatut. Kokku osales võistulugemises 14 õpilast, keda hindas 4-liikmeline žürii koosseisus Veljo Reinik, Ebelii Barndõk, Marge Asik ja Marion Nordström. Kuulda sai katkeid raamatutest "Kunksmoor", "Arabella, mereröövli tütar", "Kallis härra Q", "Sisalik ja sookoll" ning "Paula ja õuelapsed". Enim saime kuulda lugusid sakrispäisest vanaprouast, võidu tõi aga lugu saladuslikust härrast taevavõlvil. Ülihea meel on aga teatada, et meie kooli esindab reedel toimuval maakondlikus voorus Grethel Kaares. Hoiame talle kindlasti kõik ka kõvasti pöialt. Suurimad tänud aga kõigile osavõtjatele, nende juhendajatele ning tänamatult raske töö (žürii) tegijatele. Kohtumiseni raamatukogus!
15. oktoobril on hõimupäev. Riikliku tähtpäevana on hõimupäev ühelt poolt Eesti omanäolise rahvusliku omakultuuri päev, teisalt aga pühendatud soome-ugri rahvaste sidemetele ja koostööle. Selle puhul tähistatakse Keila Koolis 10.-14. oktoobril hõimunädalat, mille raames pööratakse eesti keele tundides tähelepanu meie sugulasrahvastele ja -keeltele: otsitakse nende kohta infot, kuulatakse sugulaskeeltes muinasjutte, tehakse loomingulisi ülesandeid ja palju muud, et hõimurahvaid meeles hoida. Osalevad kõik põhjamaja õpilased eesti keele tundide raames. Allpool on fotodena näited 9.a klassi loovtöödest, mis hõimunädala raames valmisid.
Rohkem infot hõimupäeva ja meie sugulaskeelte kohta leiab www.fennougria.ee
3. oktoobril algas 5–10-aastastele lastele suunatud programmi „Lugemisisu“ viies hooaeg, millega on käesoleval aastal liitunud 210 raamatukogu üle kogu Eesti.
Keila Kooli algkooli raamatukogu osaleb koostöös Harju Maakonnaraamatukoguga programmis teist hooaega. Koostöö kahe raamatukogu vahel, tähendab osalejatele seda, et
endale sobivaid raamatuid on võimalik laenutada nii kooli- kui ka maakonnaraamatukogust.
4.c klass (õp Siiri Raudna) ja 3.g klass (õp Jaana Siig) on programmiga juba liitunud. Esimesed lugejamärgidki juba plakatil kenasti olemas ning passid lastele kätte jagatud.
Programmiga saab liituda nii klassiga, kui individuaalselt. Lähemalt tule uuri järgi raamatukogust.
Eelmisel nädalal alustasid kooskäimist meie "Hea Laps" kirjandusklubi liikmed. Osaleda saavad õpilased kas esmaspäeval või kolmapäeval toimuvas klubitunnis.
Esimeses klubitunnis tutvusime ajakirjaga ning kasutasime juhust, et osa võtta veel viimaseid päevi kestvatest võistlustest. Sel nädalal said klubilised aga juba ise võimaluse proovida kätt ajakirja loomisega. Ülesanded said jagatud ning esimesed mõtted ja joonistused paberitele pandud. Klubitunni lõpus said lapsed kätt proovida bingomängus. Loomulikult soovisid kõik alustada ka täna startinud "Lugemisisu" programmiga. Usinad tüdrukud jõudsid joonistada osalusmärgid ning tutvuda passi ning projekti tingimustega.
Klubi on mõeldud õpilastele alates 3.klassist ning kes veel tunneb südames sügavat soovi klubiga liituda, siis võib julgesti ühineda.
Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamiseks külastas täna, 3.oktoobril pargimaja õpilasi Lotte (Gerli Padar) ja Klaus (Toomas Laur), kes viisid läbi vahva muusikatunni.
Tutvuti erinevate kehapillidega ja leiutati üheskoos laulu!
Koolitoitlustaja sooviks on Avatud koolisööklate nädala raames anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Lisaks koolitoiduga tutvumisele on see hea võimalus keset tööpäeva soodsalt täisväärtuslikku lõunasööki nautida.
Avatud koolisööklate nädala raames pakutakse lastevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele.
Sissepääs Põhjamaja peauksest, palun registreeruda turvamehe juures.
Pargimaja raamatukogu uues lugemistoas tegid neljapäeval, 22.septembril õpetaja Jana juhtimisel tõsist tööd 2.a klassi seeneteadlased. Igal grupil oli ülesandeks koostada ühe seene kohta plakat. Et plakatile jõudvad teadmised ka tõesed oleksid, uurisid õpilased erinevaid raamatukogus olevaid seeneraamatuid. Selle käigus saadi teada, kuidas vajalik info raamatust kiiresti üles leida. Noored teadlased olid tublid ning said tunni lõpuks ka oma uurimisobjekti kohta toredad teabeplakatid valmis.
Kehalise kasvatuse õpetajad koostöös Keila linnaga kutsuvad kõiki õpilasi ja õpetajaid Euroopa spordinädalal seda rada läbima. Kooli jaoks on valminud minivariant, mis on kõigile jõukohane. MOBO raja läbimiseks lae enda nutiseadmesse MOBO2 äpp, mille leiad kodulehelt https://mobo.osport.ee/keila.
Esmasel kasutamisel sisesta kasutajatunnus – nimi ja klass.
Vali radade nimekirjast "Keila linna MOBO" rada. Kontrollpunktis märke tegemiseks skaneeri tähisel olevat QR koodi MOBO äpiga. Kontrollpunktide järjekord ei ole määratud. Alusta endale sobivast kontrollpunktist ja läbi niipalju, kui jõuad.
Rada võib läbida korduvalt, nii üksi kui sõpruskonnaga. Rada on ka rattaga läbitav. Tulemused on nähtavad MOBO koduleheküljel.
Keila mobo raja autor on Eduard Pukkonen Harju Orienteerumisklubist.
Suurel kaardil (see on nähtav nutiseadmes) on punkte rohkem (29) ja huvi korral võib neid ka rohkem otsida. Raja info Paberkaardi saab kehalise kasvatuse õpetajate toast või Merikese juurest.
Aktiivsematele klassidele on auhinnad ja lisaks loositakse kõigi osalejate vahel välja auhindu.
Pargimaja esimese koolihoone sünnipäeva puhul kogunesid õpilased ja koolitöötajad koolimaja ümber. Moodustasid inimketi ja tegid koolimajale suure-suure sünnipäevakalli, hõigati ka häid soove ja tänusõnu.
Koolikoridori kaunistab nüüdsest väärikas tammepuu, mis kattus tänasel pidulikult päeval heade ja rõõmsate soovidega (maalis Raili Madisson).
Päev jätkus maastikumängu ja spordipäevaga! Pildid on allpool ja video VAATA SIIT!
14.september 2022 osales 8.B klass koos klassijuhataja Marika Kuldjärvega Maailmakoristuspäeva raames Keila pargi koristuses.
Korjati üles teele jäänud prahi, mille hulgas oli suur kogus suitsukonisid, pudelikorke, kommipabereid, suitsupaki ümbriseid, paberitükke, alkoholi pudelid, purke. Koristus kestis 50 minutit, mille jooksul saadi kokku umbes 10l.
8.septembril toimus Lugemistund, millest võttis osa enam kui 120 raamatukogu, kooli ja lasteaeda. Keila Kooli algkoolimajas osalesid raamatukogus toimunud lugemistundides 2.a ja 3.b klassi õpilased ning õpetajad. Tove Janssoni juttu „Nähtamatu laps“ kuulasid, täitsid töölehti ja arutlesid kuuldu üle oma klassides aga 2.c ,2.g, 3.a, 3.e, 4.a, 4.b ning 6.f klassi õpilased oma õpetajatega. 1.f klassi lapsed rääkisid samuti lugemistunnist ning lugesid juttu „Sipelgad ja linnud“.
25.-27. augustini toimus Tuksis 16. MTÜ Noorteühing TORE suvekool. Keilast osales selles 21 noort, kellest 9 olid seotud ka suvekooli korraldamisega. Kokku osales 142 noort ja nende juhendajat üle Eesti. Esimesel päeval toimusid tegevused pesades ehk rühmades. Rühmad olid koostatud noorte vanust arvestades. Rühmi juhendasid TORE ringide juhendajad. Mängisime tutvumismänge, harjutasime meeskonnatööd, valmistasime ette õhtuse esinemise. Teisel päeval toimusid töötoad. Iga pesa sai osa kolmest töötoast, mis olid väga eriilmelised - vanad hoovimängud, mõtterännak, keskkonnateadlikkus, meditatsioon, laste ja noorte õigused, unenäopüüdjate meisterdamine, meeskonnamängud, eesmärkide seadmine. Kolmandal päeval toimus juba traditsiooniks saanud tuletõrjeolümpia - palju vahvaid meeskonnaülesandeid ning loomulikult kõvasti vett. Olümpia päädis suure veesõjaga. Õnneks oli ilm soe ning taevast ei tulnud lisa. Mõlemal õhtul oli stiilipidu. Raju peo üllatuskülaliseks oli Keila noorte ansambel Kirsid, mis võeti vastu marulise mölluga. Ööhäire ajal vaatasime koos tähistaevast, nägime ka langevat tähte. Suvekooli jäävad meenutama kaaslaste head soovid, mille igaüks oma ümbrikuga kaasa sai võtta.
Et mõista TORE suvekooli kogu positiivsust, melu ja energiat, tuleb ühineda oma kooli TORE ringiga. Keila Kooli TORE ootab ka sel sügisel uusi liikmeid. Jälgi reklaami. Keila Kooli TORE ringi juhendaja on Heli Israel.
Õpikute ja töövihikute kilekaante müük toimub koolimajas: 2.09 kell 10.00 - 14.00 5.09 kell 10.00 - 14.00 Kilekaaned on komplekteeritud vastavalt klasside õppematerjalile ning komplekt sisaldab terve õppeaasta kilekaasi. Võimalik osta ka lahtiselt. Kilekaane hind on 1 EUR. Arveldamine kaardiga ja sularahas. Lisainfo tel: 55 651 481.
Keila linnavalitsus sõlmis Keila Kooli direktori ametikoha täitmiseks tähtajatu töölepingu Martin Ööveliga, kes asub ametisse 31.augustil 2022.
Tartu Ülikooli õigusteaduste bakalaureuse ja Stockholmi Ülikooli IT õiguse magistrikraadiga Öövel on töötanud Justiitsministeeriumis, Statistikaametis ja Sotsiaalministeeriumis – tegeledes IT valdkonnas. Viimati, alates 2016.aasta augustist oli Martin Öövel Tabasalu Kooli direktor, samaaegselt õppides ka koolijuhtide arenguprogrammis ja Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudi pedagoogika kursusel. Martin Öövel on alates 2014.aastast ka Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna IT õiguse magistriprogrammi lektor.
Avalduse Keila Kooli direktori leidmiseks korraldatud konkursil osalemiseks esitas 9 kandidaati, kellest vestlusvooru jõudis kuus. Konkursi komisjoni arvamus oli üksmeelne.
2022. aasta 12. mail oli Keila Kooli mudilaskooril ja Keila Kooli noortekooril võimalus salvestada laule ERR stuudios (mõlema koori dirigent Anu Matteus).
2. ja 25. mail käis stuudios laule salvestamas Keila Kooli lastekoor (dirigent Kadi Härma). Helirežissöör oli Teet Kehlmann.
Keila Kooli kooride poolt esitatud laulude salvestusi saad kuulata SIIT.
Aasta 2021 on Keila linna ja Keila Kooli jaoks eriline aasta –
möödub 330 aastat haridustegevuse algusest Keila piirkonnas.
Juubeliaasta raames valmis Keila Kooli 40-aasta teenetemärk ehk tööstaaži märk, mis sel korral sai kuldne.
See on kaunis täiendus abituriendi teenetemärgile ning 10-, 20- ja 30 aasta tööstaažimärgile.
Juubelipidustused peaksid olema suurejoonelised ja rahvarohked, aga koroonaviirus sellest ei hooli. Tema seab meile kõikidele omad piirid ja ettekirjutused. Õnneks ei saa ta meile kõike keelata.
Nii tähistabki Keila Kool 26. novembril hariduse 330 aastapäeva piduliku videoaktusega. 1.-9. klasside õpilased saavad kaasa elada tantsudele, lauludele, luuletustele ja meeleolukatele sõnavõttudele.
10.-12. klassid näevad aga kooli ajaloo dokumentaalfilmi esilinastust.
15.-26. novembrini oli Keila Koolis Vabamu rändnäitus „Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust“, mis rääkis loo iga inimese panuse olulisusest vaba, iseseisva ja demokraatliku riigi kujundamisel ning hoidmisel.
Seda olulist sõnumit aitas abiturientidel omal nahal mõista Vabamu näitust täiendav demokraatiatrenn, mis toimus 22. novembril lipuväljakul.
Ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundide raames käis suurem osa põhjamaja õpilastest rändnäitusega tutvumas. Saabuva kodanikupäeva valguses on hea meelde tuletada, et riik see olemegi meie.
Kooli sünnipäeval peeti tänukirjadega meeles neid, kes on koolis töötanud 5, 15, 25, 35 või 45 aastat. Teenetemärkidega õnnitleti õpetajaid, kes on kooliellu panustanud 10, 20, 30 või 40 aastat.
Kolmapäeval, 1. detsembril, toimus Viimsi raamatukogus etluskonkursi „Koidulauliku valgel“ Harjumaa eelvoor. Sel aastal tuli esitada üks Lydia Koidula ja üks Jaan Kaplinski luuletus või proosakatkend. Meie noored etlejad olid väga edukad.
8.-9. klasside arvestuses saavutas Mia Honga III koha ning Lisette Tarto II koha.
Gümnaasiumiastmes sai Kriselda Kisel teise koha ning Tähte Paalaroos võitis I koha.
Tähte esikoht tagas ka pääsu XXV üleriigiline noorte etluskonkursile "Koidulauliku valgel", mis toimub 13. detsembril 2021 Pärnu Koidula Muuseumis.
Alates selle aasta 1. septembrist kannab Keila linn vahvat tiitlit - koolirahu pealinn.
Koolirahu pealinnaks olemine toob endaga kaasa hulga tegevusi ja sündmusi, mis kõik tuleb pika õppeaasta jooksul Keila Koolis ja noortekeskuses läbi viia.
Nii tutvustatigi kolmapäeval, 01. detsembril Keila Kooli klassijuhatajatele noorteinfo töötubade materjale. Õpetajatele käisid rääkimas Keila Noortekeskuse noorsootöötajad Laivi Tammejuur ja Gethe Kooli.
Noorteinfo töötoad toetavad noorte üldpädevuste arengut mitteformaalse õppe kaudu ning aitavad tõsta noorte informeeritust. Lisaks aitavad töötoad arendada noorte info- ja meediakirjaoskust.
Õppeaasta lõpuni on jäänud 6 kuud ja sinna sisse mahub 11 töötuba.
Detsember
„Kuidas vägivalda ennetada“
Jaanuar
„Õige ja vale eristamine“
„Turvaliselt ja targalt nutiseadmes“
Veebruar
„Vaimne tervis“
„Tervis. Maga, söö, liigu ja mõtle paremini“
Märts
„Tõhusa õppimise nipid“
„Rahatarkuse töötuba“
Aprill
„Mõeldes karjääri planeerimise peale“
„Inspireeritud eesmärkide suunas ja tuleviku mina“
Reede, 17. detsember saab Keila Koolis olema üsna jõuluhõnguline. Selleks, et lähenevatele pühadele ikka rõõmsalt ja õiges meeleolus vastu astuda, saame ise palju kaasa aidata.
Pargimajas on just sel päeval kõik õpilased ja õpetajad oodatud kooli jõuluteemaliste kampsunite ja vestidega. Kellel veel sellist vahvat riietuseset kapis pole, jõuab asja parandada.
Põhjamajas toimub aga jõulu teemapäev. Aatriumi kahel korrusel saavad õpilased müüa enda valmistatud tooteid. Laadamelu juurde kuuluvad ka muud vahvad tegevused, aga kõike ei saa siiski ette ära rääkida - kirjutada.
Õpetajate toas toimub laat koolimeistritele. Just seal on õpetajatel võimalus pakkuda kolleegidele enda kätega tehtud sukke, sokke, kindaid, mütse, kompotte ja muud kasulikku ja maitsvat kraami.
Kes veel pole jõudnud jõuluvana kingikotti täita, siis reedel on selleks suurpärane võimalus.
Detsembrikuu keskel sai lõpuks ära peetud koroona tõttu kaks korda edasi lükatud TORE õpihuvilaager. Kuna kahel eelneval õppeaastal jäid TORE ringi kontaktkoolitused pooleli ja koostööharjutused tegemata, siis keskendus laager just nendele. Kolmel päeval ja ühel ööl toimunud laagris osales 17 Keila Kooli ja Laulasmaa Kooli torekat. Reedel ja laupäeval mõtiskleti Laulasmaal üheskoos oma omaduste, oskuste ja väärtuste üle, harjutati erinevatel viisidel koos tegutsemist, saadi omavahel paremini tuttavaks, kokati, õpiti üksteiselt uusi mänge. Reede õhtul sai tantsu lüüa ja kaardimänge mängida. Ööbiti Laulasmaa koolimajas. Laupäeval kulus suurem osa päevast Havihamba saare ülesandele – mida saarele kaasa võtta, kuidas seal hakkama saada ning elu korraldada.
Mõned päevad hiljem kinnistati õpitut läbi mänguliste tegevuste. Kõige keerulisemaks osutus lõpuks esmapilgul lihtne lõngakera harutamise mäng.
Noorte hinnang laagrile oli kümnepallisel skaalal 9-10. Otsustati, et säärasel moel kohtutakse ühises TORE ringis edaspidigi. Laagrit vedasid TORE juhendajad – Merit Laulasmaalt ja Heli Keilast.
Nädal enne koolivaheaja algust toimusid Keila Mihkli kirikus Keila Kooli traditsioonilised jõulukontserdid.
Kooliperele esinesid nii laulukoorid kui väiksemad ansamblid. Lauldi talvest ja jõuludest, päkapikkudest, saanisõidust ja rõõmust, mis jõulude ajal hinge poeb. Ühislaulude ajal rõkkas kirik heledatest lauluhäältest.
Jõulude tähendusest, armastusest, rõõmust ja hoolimisest rääkisid nii koguduse õpetaja Matthias Burghardt, kui kooli direktor Mait Tõitoja. Igale kooliastmele omamoodi, ikka vastavalt kuulajate vanusele.
Üks, mis kindel. Kel enne kirikusse minemist oli tuju halb ning jõulutunne kadunud, siis sealt lahkudes olid lood sootuks teistmoodi. Meeleolukas kontsert andis kaasa positiivsed emotsioonid ja rõõmsa meeleolu. Jõulumeeleolu.
Reedel, 17. detsembril toimus põhjamajas traditsiooniline "Jõulu teemapäev", mille korraldajaks oli õpilasesindus.
Tegevusi jagus igale vanusele ja igale maitsele.
Aatriumisse tekkis jõululaat, kus pakuti õpilasfirmade kaupu ja erinevate klassikollektiivide head ja paremat kraami. Kel huvi, sai lasta teha endale ühe ägeda näomaalingu või hoopis meisterdada ja saata postkaarte. Fotonurk oli sisse seatud ikka selleks, et ennast üksi või koos sõpradega pildile jäädvustada. Aulas sai vahetundide ajal mängida jõulu-kahhooti ning tantsida.
Õpetajate toas toimus aga õpetajate jõululaat.
Meeleolu aitas hoida teada-tuntud kuum ansambel KÕBI.
Laat oli nii vahva, et isegi söökla töötajad käisid uudistamas ja päkapiku kotti kingitusi varumas. 🙂
Pühapäeval saab pikk talvepuhkus läbi ning algab õppetöö.
Nüüd tuleb mõneks ajaks meelistegevused jätta sinnapaika ning keskenduda õppimisele.
Kahjuks on ebameeldiv külaline ikka veel alles ja ilmselgelt soovib koos meiega kooliteed jätkata. Selleks, et saaksime võimalikult kaua ilma haiguseta õppetööle pühenduda, peame ise igal moel kaasa aitama. Ja kõige tõhusam moodus on testimine.
Kõik Keila Kooli õpilased testivad ennast kodus pühapäeval, 9. jaanuaril.
Positiivse vastuse korral jääb õpilane koju ja võtab kiiresti ühendust enda perearstiga.
Haigustunnustega palume kooli mitte tulla.
Pingutame ühiselt ja hoolime, siis saame ka COVID-19 viiruse koolist eemale tõrjuda.
Kolmapäeval, 12. jaanuari keskpäeval, avatakse üle-eestilise ettelugemisega raamatukogude aasta. Ette loetakse möödunud aastal enim laenutatud Eesti autori ilukirjanduslikku teost.
Täiskasvanud lugejad laenutasid kõige rohkem (3500 korda) Mudlumi “Mitte ainult minu tädi Ellen”.
Lastekirjandusest laenutati kõige enam Piret Raua raamatut “Tobias ja teine b”, mis jõudis lugejate kodudesse 4335 korral.
Harju Maakonnaraamatukogus loeb suurtele ette Keila abilinnapea Eike Käsi, lastele pargimaja näitlejast abiõpetaja Ragnar Uustal.
Aasta jooksul toimub raamatukogudes üle Eesti sadu sündmusi. Tegevustega saab end kursis hoida jälgides spetsiaalselt teema-aastaks loodud veebilehte, mille sündmuste kalendrit raamatukogud jooksvalt täiendavad.
4. d klassi õpilastel toimus esmaspäeval, 17. jaanuaril kehalise kasvatuse tund uutes spordihoone ruumides. Ja mitte spordisaalis vaid hoopis suusahoidlas.
Oh seda elevust ja põnevust!
Kõigepealt pakiti lahti suusavarustus ja sorteeriti see nii, et suusad ühte, suusakepid teise ja jalanõud kolmandasse hoiukohta.
Siis tuli see kõige mõnusam osa. Kõik õpilased said endale algavateks suusatundideks valida õige pikkusega suusad, suusakepid ja loomulikult õiges suuruses saapad.
Kui alguses mõni ei tahtnud kaasa lüüa ning ajas jonnijoru, siis teiste elevus pani meelt muutma. Suusatunni köögipool oli ühtaegu nii hariv kui põnev.
Selleks, et saada targaks, tuleb õppida. Selleks, et osata teisi juhtida, peab esmalt õppima ennast juhtima ja alles siis saab asuda teisi organiseerima. Kooli sündmuste korraldamine ning läbiviimine ongi üks suur masside juhtimine.
Just seetõttu kogunesid Keila Kooli 49 klassivanemat 13. jaanuaril Keila noortekeskusesse õppepäevale.
5.-9. klassides õppivaid noori juhendasid kooli huvijuht Sigrid Oras ja noortekeskuse noorsootöötaja Laivi Tammejuur. Otsiti ühiseid väärtusi ning keskenduti koostööle. Läbi erinevate mängude ja grupitööde lihviti omadusi, mis aitavad tulevikus olla julgemad, sihikindlamad, loovamad.
Kevadel toimub Koolirahu raames pereõhtu, mille eestvedajateks saavad olema värskelt koolitatud klassivanemad. Mida teha, kuidas teha, kus teha? Nendele küsimustele otsiti juba nüüd vastuseid.
Kooli huvijuhi Sigrid Orase pilgu läbi oli koolitus hästi ajastatud ning kõik asjad toimisid. “Päev sujus üle ootuste hästi. Ilmselt mängis oma rolli ka see, et noored olid äsja naasnud koolivaheajalt, nad olid puhanud ja uute ideedega. Ka mina sain sealt inspiratsiooni edaspidiseks.“
Õppepäevaga jäid rahule ka noored ise. Küsimusele, mida täna õppisid, tuli hulganisti positiivset tagasisidet. Oskust töötada rühmas ja enda päeva planeerida, julgust teiste ees esineda, mõistmist, et ka minu arvamus on tähtis – just sellised vastused tekitasid korraldajatele kõige rohkem rõõmu.
Nagu ütleb rahvatarkus - raske õppustel, kerge lahingus.
Loodame siis, et kevadise pereõhtu korraldamine ei valmista noortele klassivanaematele enam suurt peavalu ega magamata öid.
Teisipäeval, 25. jaanuari pärastlõunal, toimus Pargi tänava äsja valminud koolihoones sümboolne lindi lõikamine.
Kohale olid palutud inimesed, kes ühel või teisel moel olid andnud oma panuse Keila Kooli uue hoone kerkimisele. Tänati projekteerijaid, ehitajaid, mööbli valmistajaid, sisustajaid ja veel paljusid teisi, ilma kelleta poleks see avar ning kaasaegne maja valminud.
Meeleolukate sõnavõttudega esinesid EV peaminister Kaja Kallas, Keila linnapea Enno Fels, Keila Kooli direktor Mait Tõitoja ja Mapri Ehitus OÜ esindaja Tarmo Roos.
Lindi lõikasid läbi EV peaminister Kaja Kallas, Keila linnapea Enno Fels ning algkoolimaja õpilasesinduse president Piibe Paalaroos.
Keila Vesi kinkis koolile ainulaadse kella, kus päeva pikkuseks parasjagu üks koolipäev - kuus tundi.
Muusikalise tervistusega esines 3.b klassi õpilane Ella Marie Mäger, keda saatis klaveril õpetaja Kadri Leping.
Huvilistele tehti uues Männiku korpuses ka väike ringkäik, näidati suusahoidlat, spordisaali, klassiruume ja avarat garderoobi. Külalistele imponeerisid eriti interaktiivsed tahvlid, avarad valgusküllased klassiruumid ja aknast avanevad loodusvaated.
Meil on, mille üle rõõmu tunda!
Õppealajuhataja Kaja Peetris, õppealajuhataja Mirjam Pärtel, direktor Mait Tõitoja, Keila Linnavolikogu esimees Tanel Mõistus, EV peaminister Kaja Kallas, Keila linnapea Enno Fels uue koolihoone avamisel.
Kesknädala õhtupoolik Keila Kooli põhjamajas. Garderoobis valitseb tühjus. Söökla uksed on lukus. Igiliikur Merike on ka lõpuks koju läinud. Viimased õpetajad lahkuvad kiiruga. Tühi koolimaja, kus valitseb rahu ja vaikus. See kõik on siiski petlik. Treppidest jookseb alla huvijuht Sigrid, juuksed lehvimas tuules, nina paberites. Aula ukse taha jõudes pidurdab hoo maha ning poetab ennast vargsi saali.
Hetkeks kostub aatriumisse kaunis muusika ning kellegi nõudlik hääl: “Astume rütmi, astume ikka rütmi - üks, kaks, kolm, üks, kaks, kolm! Noormehed, proovime tantsupartneri varbaid säästa!“
Huvijuht pistab pea ukse vahelt välja ja kutsub mind vaatama, aga loeb sõnad peale, et tantsijaid ei tohi segada ja tantsuplatsile proovima ka ei tohi minna. Kahju! Oleksin tahtnud Rumba ruutu meelde tuletada.
Noori jälgides saan aru, et tantsu õppimine on raske töö. Kõik on keskendunud ja vaatavad ainiti põrandale. Ruut ei taha välja tulla, rütm kipub käest minema ning kahe jala asemel tundub neid olevat lausa kuus.
Tantsuklubi Mambo treenerid Svea ning Airi Juur on kannatlikud, julgustades aina uuesti ja uuesti proovima. „Astun ruutu, ikka üks, kaks kolm, üks, kaks, kolm. Vaata partnerit, vaata partnerit!“ No kuidas sa seda partnerit saad vaadata, kui jalad kipuvad sõlme minema! Aga ükski tantsija ei loobu. Kõik ponnistavad edasi, kulm kortsus, selg märg.
„Järgmine tants on valss!“ kõlab tantsuõpetajate rõõmus hõige. Noored ei ole nii rõõmsad, aga minema ka keegi ei jookse. Ju tuleb neile meelde ütlemine - raske õppusel, kerge lahingus. Ja lahing ei ole enam mägede taga. Märtsikuu 25-ndal päeval toimub Keila Koolis üheksandike kevadball. Seega on, mille nimel vaeva näha! Nii saavadki noored kord nädalas tantsupõrandal kokku, omandavad uusi samme, kordavad ja lihvivad, katsetavad ja harjutavad. Selleks, et ballil särada, tantsupõrandal uhkeid poognaid võtta ning täiel rinnal õhtut nautida.
Mitte iga kool ei saa uhkeldada isikliku suusabaasiga, rääkimata võimalusest uksest väljudes kohe suusad alla panna ja rajale söösta. Keila Kool saab!
Tiigri aasta alguses, 1. veebruaril, toimus ametlik suusabaasi avamine. Kahekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja ning maailmameister Kristina Šmigun-Vähi oli selle vahva sündmuse tunnistajaks. Silt paigas, pani endine tippsportlane suusad alla ja tõukas ennast rajale. Ikka selleks, et koos õpilaste- ning julgemate õpetajatega üks väikene suusatreening teha.
Küsimusele, kas suurvõistlusi jälgides sooviks ta ise jälle rajal olla, vastas Kristiina eitava pearaputusega. Samas nentis, et kui vahel saab numbriga särgi selga, siis endale armu ei anna ning pingutab vanast harjumusest ikka nii, et vere maitse suus. „Enda lapsi ma tippsporti ei suuna, aga kui nad seda soovivad, siis kätt ette ka ei pane. Kõige tähtsam, et nad oleksid õnnelikud!“
Timo Suslov - endine Keila abilinnapea, praegune Riigikogu liige, Kristina Šmigun-Vähi, Raido Notton - Keila terviseradade rajameister
Laupäeval, 5. veebruaril toimus Loo Keskkoolis vabariikliku muusikaolümpiaadi Harjumaa voor.
Keila Kooli õpilased saavutasid väga head tulemused.
II kohtErik Rajamäe, 12. r klass
III kohtTähte Paalaroos, 12. h klass
Mõlema õpilase juhendaja on Kadi Härma.
Muusikaolümpiaad koosneb 5 voorust: kirjalik töö muusikaloost, varem ettevalmistatud laulu esitus ja omaloomingulise pala ettekanne, noodist võõra nooditeksti ja rütmiteksti esitamine ning vabalt valitud kontserdikülastuse arvustus.
8. veebruar on turvalise interneti päev ning sel aastal on fookuses märkamine ja hoolimine.
Keila Kooli 1.- 4. klasside õpilastel käis külas Maarja Põllu, kes rääkis noortele kuulajatele nii interneti vajalikkusest, kui seal valitsevatest ohtudest.
Noortekeskuse töötaja Maarja ärgitas lapsi kaasa mõtlema ja rääkima. Kõige pikemalt arutleti küberkiusamise teemadel - mis see on, kuidas seda vältida ja mida siis ikkagi teha, kui oled ise või on sõber sattunud kellegi pahatahtliku rünnaku ohvriks. Kõlama jäid mõtted- mõtle hoolega, mida ja kuhu sa postitad, ära jaga pilte enda kodust, hoia enda salasõna turvalises kohas. Ja kõige tähtsam, mida Maarja korduvalt toonitas- kui sind või sinu sõpra keegi interneti vahendusel hakkab kiusama, siis tuleb sellest koheselt rääkida kas enda emal-isale või õpetajale. Enda murega ei tohi jääda üksinda!
Mälumäng on hea treening ajule ning annab ülevaate enda teadmistest. Vahel võivad tulemused ehmatada, vahel hoopis üllatada.
Kui pead saab murda koos meeskonnaga, siis on kindlasti lihtsam õige vastus leida. Keegi ikka midagi teab, on kusagilt kuulunud ja pealegi - ühtsuses peitub jõud. Kesknädalal pandigi see õpilaste ühtne jõud proovile.
4.- 6. klasside mälumängu teemaks oli loodus. Nii tuli näiteks teada, millistel roomajatel ei ole hambaid ning minutilise täpsusega talvise pööripäeva pikkust.
7.-9. klasside mälumängurite teadmised pandi proovile ohustatud liikidega. Küsimused ei olnud just kergete killast. Kas teil on aimu, millised ohud võivad kaasneda aednike poolt ühelt maalt teisele viidud taimede levimisega? Või oskate ehk öelda, kes olid esimesed suured rohusööjad Hawaiil, kes hakkasid ohustama sealseid taimi?
Kui taipasite vastata kõikidele küsimustele, siis võite endale õlale patsutada. Ning boonusena lahendada viimase ülesande. Kui kiiresti kasvavad elevandi võhad? Kas 7 cm aastas, 17 cm või hoopis 4 cm aastas. Huupi ei tasu pakkuda. Õige vastuse leiab tarkadest raamatutest!
Päev, mille veedad sõbrata, on nagu pott, milles pole kübetki mett.
Karupoeg Puhh
14. veebruaril tähistame sõbra- ehk valentinipäeva.
Just sel päeval on paslik pidada enda sõpru meeles hea sõna-, magusate kommide- või hoopis enda valmistatud kinkidega.
Armunute jaoks on sellel päeval aga hoopis eriline tähendus. Lääne-Euroopas ja Ameerikas reklaamitaksegi seda kui armastusavalduste, kihlumis- ja pulmapäeva.
Keila Kool pani kaks kokku. Kes tahtis, sai sõbrale laadalt osta magusa kingituse ning jäädvustada endast üks äge pilt. Kõrvuni armunutel, aga loomult pisut häbelikel, oli võimalus armastuse avaldamiseks kasutada sõbraposti.
Üks, mis kindel - laat oli menukas ja kaubad lettidelt vähenesid kiiresti. Eriti need tooted, mida sai põske pista. Isegi klassikud on öelnud: „Mis võiks olla olulisem kui väike söödav asi?“ (Puhh)
Kõikide sõbralike sõprade päevalt ei puudunud ka mõnus muusika. Täies hiilguses seisis koolipere ees Keila Kooli kõige kuumem bänd Kõbi. Julgemad said tantsu keerutada, arglikumad jalaga takti lüüa ja niisama kaasa õõtsuda.
Joonistamine on lõõgastav tegevus. Muidugi ainult siis, kui suudad lahti lasta mõttest, et ma ei oska, ei saa, ei julge. Eriti aitab närve rahustada maalimine. Võtad aga pintsliga värvi ning kannad paberile. Taustaks kõlamas mahe muusika. Nii saab kõik endas valitsevad halvad emotsioonid paberile välja valada. Enda närvid terved, rääkimata teiste närvidest.
Kui värve pole, siis ajavad asja ära ka tavalised värvipliiatsid.
Veebruarikuu keskpaiku korraldasid 12. klassi ürituste korralduse kursuse õpilased (juhendaja Jaanus Väljamäe) suure kooli aatriumis joonistamisürituse. Kolmel vahetunnil oli kõikidel õpilastel ja muidugi ka õpetajatelel võimalus oma tunded ja ideed vabalt paberile kanda. Stressi maandada. Lihtsalt kätt proovida. Hetkeks mõtted teistele radadele viia. Lõpptulemusena võib öelda, et joonistamine osutus väga populaarseks.
Jääb vaid loota, et nii vahva ettevõtmine ei jää ainsaks katseks. Meil kõikidel on ju vaja seda hetke ja kohta, et veidike auru välja lasta. Joonistamine aitab. Ja paber kannatab kõike.
26. jaanuaril pidasid torekad üle Eesti TORE sünnipäeva!
Juba 26 aastat on koos käidud, koos suuri ning väikseid tegusid tehtud, koos avastatud ja õpitud.
Sel aastal tähistatakse TORE sünnipäeva konverentsiga „TOREduse turvasaarel”, mis toimub 18.-19. veebruaril Keila Koolis.
Ees ootavad põnevad tegevused alates kohtumisest elustiili treeneri Allan Randlepaga, lõpetades üldkoosoleku ja aaretejahiga. Sinna vahele mahuvad töötoad, tordi söömine, mängud ja loomulikult õhtune tantsupidu.
TOREduse turvasaarel on peremeheks Keila Kooli torekad, ikka koos väga pikaaegse TORE juhendajaga, Heli Israeliga.
MEESKOND:
Alexandra Leanna Väli Alvar Vahtra Ann Kristiin Fuchs Carmel Sengbusch Emma-Mia Kübarad Georg Marcus Vellmann Hanna-Grete Suurvärav Hanna Liis Aunver Iris Mälter Kadri Käpa Karl Altermann Kerttu Leibenau Liset Soosaar Marcus Metsaru Mari-Liis Blumkvist Miia-Britt Ojala Miina Vanem Oskar Voldemar Viigisalu Piia Lovisa Jürlau Ronald-Ralf Sammal Ursula Prants
Laupäeval, 12. veebruaril toimus Viimsi Gümnaasiumis Harjumaa füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor. Üheksandate klasside arvestuses osales kokku 34 õpilast.
Keila Kooli esindasid: Oliver Grauen, Oliver Eesmäe, Kristjan Arusalu, Ursula Prants, Karl-Joonas Haarakalju, Ingvar Saarend, Ville Mets.
II koht
Oliver Grauen (õpetaja Ermo Soobik)
IV koht
Oliver Eesmäe (õpetaja Olgert Laidsaar)
Oliver Grauen on kutsutud ka vabariiklikku lõppvooru, mis toimub 9.-10. aprillil. Palju õnne!
1. septembril kuulutati Keilas välja koolirahu. Keila linn kannab terve õppeaasta vältel auväärset tiitlit - koolirahu pealinn.
Üheksandate klasside õpilased Hanna Maria Lepp, Mari-Liis Blumkvist ja Ursula Prants ning kuuenda klassi õpilane Karl Joonas Kuusler küsitlesid enda kaasõpilasi, et saada teada, mida nende jaoks tähendab koolirahu.
veebruaril toimunud maakondlikul emakeeleolümpiaadil saavutas 8. klasside arvestuses II koha Lisette Tarto ( õpetaja Tiina Murdla) ja 9. klasside arvestuses pälvis III kohaMirell Pajumets (õpetaja Karl-Henri Käämer).
Mõlemad õpilased osalevad 11. märtsil toimuvas vabariiklikus voorus.
23. veebruaril toimus põhikooli bioloogiaolümpiaadi koolivoor, mille korraldajaks oli Tartu Ülikooli teaduskool.
7. klassid (12 osalejat)
I koht
Mariann Reis
II koht
Karl-Mattias Allikmäe
III koht
Ralph Robert Kilkson
8. klassid (8 osalejat)
I koht
Ööle Lilleorg
II koht
Andree Vainsalu
III koht
Karl Hannes Künnapas
9. klassid (13 osalejat)
I koht
Mirell Pajumets
II koht
Kristjan Arusalu
III koht
Mirtel Lõhmist
Palju õnne!
PANE TÄHELE: Põhikooli bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor toimub 25. märtsil algusega kell 10.00 Keila Kooli arvutiklassis Moodle keskkonnas ja kestab 2 tundi.
21. jaanuaril toimus gümnaasiumi bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor.
Tundub, et üheksandad klassid on sellest vanasõnast õppust võtnud ning alustasid kevadballi ettevalmistustega juba jaanuaris. Tänaseks on selgeks saanud nii valsi põhisammud kui rumba ruudud, keerukas ja kirglik tango jääb sel korral tantsukaardilt välja. Kleidid on välja valitud, ülikonnad leitud, kõrgetel kontsadel käimist saab õnneks veel harjutada.
Kooli huvijuhi Sigrid Orase sõnul on korraldusmeeskonnal käed- jalad tööd täis. Palju on juba tehtud, aga nii mõnigi asi vajab veel sättimist ning tagant lükkamist. Huvijuht on noorte organiseerijatega rahul. "On tunda ja näha, et noored ise on sellest ballist väga huvitatud ning suhtuvad organiseerimisse tõsiselt. Oodata on õnneloosi, üheksandikest moodustatud bändi ja hulganisti teisi toredaid tegevusi. Kõike ei saa ära rääkida, tuleb ikka ise kohale tulla. Noored on leidnud ballile palju toetajaid ja selle üle oleme väga rõõmsad ning otse loomulikult suur aitäh kõikidele sponsoritele!"
14. märtsil on emakeelepäev. Keila Koolis on traditsiooniks, et pidupäeva puhul peab kooliraadios kõne üks abiturient. Sellel aastal kõneleb 12.h klassi õpilane Tähte Paalaroos. Emakeelest mõtisklesid nii gümnasistid kui ka põhikooliõpilased. Karmen Marii Võsu 7.b klassist ja Leele Veersalu 8.a klassist kirjutasid emakeelepäeva auks retseptid.
Eestlaslik kook Eesti moodi
Leele Veersalu, 8.a
Vaja läheb:
250 g vabadust
1/4 liitrit puhast vett ja õhku
100 g eesti keelt
50 g perekonda ja lähedasi
4–6 rukkilille õit
30 g rahvapärimust ja folkloori
Lisa kuuma vette külmas vees lahustatud vabadus ja eesti keel. Keeda läbi ning jahuta. Seejärel lisa perekond ja lähedased. Maitsesta puhta vee, õhu ja rahvapärimuse ning folklooriga. Kaunista rukkilille õitega. Valmis toode serveeri mõnel riiklikul pühal või tähtpäeval tuletades meelde eestlaseks olemise au.
Esmaspäeval, 14. märtsil käisid Keila Kooli gümnasistid geneetika õppepäevadel Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudis.
Õpilased said oma teadmisi rakendada ja uusi oskusi omandada kahes töötoas: kriminalistika ja HIV retseptori.
Kriminalistika töötoas uuriti, millise kahtlusaluse DNA kattus sündmuskohalt leitud DNA-ga ning HIV retseptori töötoas said õpilased teada, kas on HIV retseptori suhtes homosügoodid või heterosügoodid. Õpiti pipeteerima, DNA-d paljundati PCR meetodil ja kasutati ka geelelektroforeesi.
Igal aastal toimub Eestis koolinoorte emakeeleolümpiaad, mida korraldavad Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool vaheldumisi.
2021/2022. õppeaasta olümpiaadi põhiteema oli “Suuline keel kõnes ja kirjas” ning korraldajaks Tartu Ülikool.
Olümpiaadi tulemused kuulutati välja 25. märtsil Tartu Ülikoolis toimunud aktusel, kuhu kutsuti olümpiaadi 30 parimat. Keila Kooli kahel noorel oli au kuuluda nende sekka.
Palju õnne ja ikka kõrget lendu Teile, kallid õpilased LISETTE TARTO ja MIRELL PAJUMETS!
Aitäh, õpetaja Tiina Murdla! Aitäh, õpetaja Karl-Henri Käämer!
Heas korras kasutatud riided saab annetada, anda sõbrale või hoopis ringi disainida. Mida teha aga raamatuga, mis korduvast lugemisest hakkab juba pähe jääma? Õige vastus on - vahetada uue raamatu vastu.
Keila Kooli algkoolimajas toimus aprillikuu alguses traditsiooniline raamatuvahetuselaat. Iga lugemishuviline võis kodust laadale tuua ühe või kaks raamatut ning koju tagasi kõndida uuega. Raamatuid kogunes päris kenake hulk. Nende seas leidus muinasjutte, pildiraamatuid, seiklus- ning põnevusjutte, lindude-ja loomade elust pajatavaid teoseid, meisterdamisõpetusi ning luuletusi.
Vahet pole, kas oled noor või vana raamatulugeja, sellise hulga seast leida üks ja õige, on ikka paras peavalu. Nii tuli hoolega uurida, sirvida, natuke siit-sealt lugeda, arutada sõbraga ja alles siis sai otsustada.
III Eesti Naiste Tantsupidu „PereLugu“ toimub 12. juunil 2022 Jõgeval.
Naiste tantsupeole registreerus kokku 383 tantsurühma ligikaudu 5000 tantsijaga. Peole pääses neist 347 rühma.
Keila Kooli esinevad peol õpetajate naisrühm, neiduderühm ning rahvakultuuriselts Rill, kus tantsivad tantsuklasside lapsevanemad. Kõikide rühmade juhendaja on Kaia Kärner.
Palju õnne ja ikka kerget jalga!
Rahvakultuuriselts RillKeila Kooli õpetajannadKeila Kooli neidude rühmNeiduderühm tantsuhoos
14. aprillil toimus Keila Kultuurikeskuses lauluvõistlus KEILA NOOR LAULJA 2022.
Noori lauljaid kuulasid ning hindasid sel korral tuntud lauljad ja muusikud koosseisus: Hanna-Liina Võsa, Urmas Lattikas, Margus Minn ja Indrek Vijard.
Parimad solistid on selgunud ning preemiad jagatud.
Tüdrukud, 7-9 aastaste vanusegrupp
I koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Eliise Lisanna Pärnpuu
II koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Anell Kink
III koht
Meribel Surva
Poisid,7-9 aastaste vanusegrupp
I koht
Taaniel Va
II koht
David Kristian Tshibangu
10-12 aastaste vanusegrupp
I koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Ella Marie Mäger
II koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Tähe Lilleorg
III koht
Jette Aus
13-15 aastaste vanusegrupp
I koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Anett Arvisto
II ja III koht
Maria Nicole Garanža ja Karmen Marii Võsu
Eripreemia poistelaulu esindamise eest
Pärt Paalaroos
16-18 aastaste vanusegrupp
I koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Kerttu Leibenau
II koht ja pääs Harjumaa laululapse võistlusele
Hanna-Liis Aunver
III koht
Heleriin Valk
Keila linna esindavad lauluvõistlusel HARJUMAA LAULULAPS 2022 solistid: Eliise Lisanna Pärnpuu, Anell Kink, Ella Marie Mäger, Tähe Lilleorg, Anett Arvisto, Kerttu Leibenau, Hanna-Liis Aunver
Lauljate õpetajad on Kadri Leping, Anu Matteus, Tiia Peenmaa ja Kadi Härma.
Selleks, et hästi laulda, tuleb palju harjutada. Samas tuleb jälgida, et harjutamine ei muutuks väsitavaks ning ebameeldivaks tööks, sest siis pole mõtet head tulemust oodata.
Just seetõttu viis poistekoori dirigent Kadi Härma noored lauljad Kloogaranna Noortelaagrisse. Lihviti lauluoskust, aga tehti ka sporti ja tunti rõõmu koosolemisest. Piknik linnulaulu saatel ja õpetaja poolt korraldatud "kommijaht“ olid kõikidele poistele mokkamööda. Noored mehed jäid laagriga rahule, tekkis ainult üks väikene aga. "Järgmisel korral tahaks ikka ööbimisega laagrit!" Õpetaja Härma oli mõttega päri ja leidis, et „seda peavad nad saama!“
Kaunil kevadpäeval, 22. aprillil, mil laululinnud metsades, laantes ja isegi linnades oma viise veeretasid, olid Keila Kooli aulasse kogunenud Harjumaa mudilaskoorid Keilast ja Jürist ning Harjumaa lastekoorid Keilast, Kuusalust ja Koselt.
Päev oli pühendatud muusikaõpetajale, Ellerheina asutaja-dirigendile professor Heino Kaljustele. Ürituse patroon oli maailmas tunnustatud dirigent Tõnu Kaljuste, kes saatis lauljatele videotervituse. Oma kõnes pani ta noortele lauljatele südamele, et noodilugemisoskus on hea koorilaulja puhul hädavajalik. Tervitussõnad lausus ka Keila Kooli direktor Mait Tõitoja.
Kui varasemalt asetas žürii koorid pingeritta, siis maailma vallutanud pandeemia tõttu, otsustati sel korral teistmoodi toimida. Žürii oli koosseisult naiselik, aga igati professionaalne:
Eesti koorijuht ja muusikaõpetaja, Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoori ja lastekoori asutaja-dirigent, laulupidudel lastekooride dirigent ja liigijuht - MAARJA SOONE
Eesti koorijuht, muusikaõpetaja ja laulja, vanamuusika spetsialist, Vanalinna Hariduskolleegiumi pedagoog, Eesti Raadio Laste Laulustuudio dirigent, ansamblite Heinavanker ja Vox Clamantis laulja, laulupeodirigent - KADRI HUNT
Tütarlastekoori „Ellerhein“ peadirigent, Tallinna Muusikakeskkooli solfedžoõpetaja ja lastekoori dirigent, Muusikakeskkooli koorijuhtimise eriala õpetaja, laulupidudel lastekooride dirigent ja liigijuht - INGRID KÕRVITS. Tema oli ka žürii esimees.
Hindajate arutulude tulemusel jagati preemiad järgmiselt:
Jüri Gümnaasiumi mudilaskoor, dirigent Liivi Lumijõe. Eripreemia põnevate saatepillide kasutamise eest.
Keila Kooli mudilaskoor, dirigendid Anu Matteusja Tiia Peenmaa. Eripreemia koori kauni kõla eest.
Kose Gümnaasiumi lastekoor, dirigendid Heli Sepp ja Anneli Veinberg.Eripreemia laulu „Kõnelus emakeelega“ kaunilt väljapeetud esituse eest.
Kuusalu Keskkooli lastekoor, dirigent Taavi Esko. Eripreemia tehniliselt nõudliku kava väljapaistva esitamise eest.
Keila Kooli lastekoor, dirigent Kadi Härma.Eripreemia tervikliku kava esitamise eest.
Välja jäi andmata Grand Prix.
Heino Kaljuste mälestusele pühendatutud laulupäeval on välja kujunenud traditsioon, et alati meenutab mõni laulja, helilooja või dirigent hetki koostööst Kaljustega. Sel korral rääkis Ingrid Kõrvits ajast, mil ta laulis „Ellerheinas.“
Külalisesinejatena pakkus kuuljatele rõõmu lastekoor „Ellerhein“, dirigentideks Anneli Mäeota ja Ilona Muhel, kellamängu dirigeeris Kristjan Mäeots.
Päeva lõpetas Eesti Kontserdi koolikontsert „Tantsud Iisakust Iirimaani“, mis pakkus kaasalöömis võimalust kõikidele osalejatele.
Anname teada, et ootame Keila Kooli gümnaasiumisse sisse saanutelt heatahte avaldust (avatav siit). Nii teame tulevase 10. klassi komplekteerimisega edasi liikuda ning võimalusel pakkuda kohta ootenimekirjas olevatele õpilastele.
Heatahte avalduse ära toomise tähtaeg on T, 31. mai!
Ootame järgmisel õppeaastal meie 10. klassi õppima järgmisi õpilasi (õpilase initsiaalid ning isikukoodi 6 viimast numbrit):
B. A. 010318 L. S. 017055 J. R. 020234 K. P. 020260 K. J. 020262 I. S. 020322 E. K. 020877 G. P. 030234 S. K. 030243 G. P. 030258 R. R. 037033 M. N. 037115 I. M. 040858 K. J.. 050245 S. H. 060828 M. O. 071422 K. K. 080918 A. S. 087020 O. V. 087022 S. A. 087078 E. V. 090255 G. J. 281419 M. M. 284918 B. K. 286010 M. K. 286018 A. T. 286537
H. A. 090260 J. S. 090915 A. V. 100223 G. S. 107033 M. H. 107108 O. G. 114918 S. K. 127042 K. A. 127064 U. P. 130210 H. V. 130231 J. V. 130251 B. P. 130869 M. L. 130880 A. A. 140273 H. S. 140348 M. R. 147017 A. A. 150252 M. J. 177017 E. R. 177043 E. V. 177071 P. E. 180259 K. S. 180304 J. N. 180902 K. E. 190246 A. Õ. 190278 M. J. 190334
S. L. 190355 G. S. 200256 K. L. 207039 K. O. 210240 M. P. 220213 M. K. 220317 R. S. 237110 J. A. 240220 A. V. 247100 O. E. 250213 H. T. 250285 H. L. 250290 M. I. 257050 E. P. 264916 R. U. 270240 R. H. 270264 N. Š. 270368 M. L. 270869 A. T. 277079 K. H. 277081 K. N. 280243 H. M. 287058 K. A. 292013 K. S. 307013
Ootenimekiri: 1. V. M. 147012 2. R. P. 250212 3. R. P. 150017 4. M. L. 257096 5. G. V. 027019 6. G. T. 010230 7. R. O. 270257 8. L. R. 210269 9. E. L. 230245 10. A. B. 312013 11. D. D. 120254 12. H. P. 247194 13. B. T. 087027
Akrobaatikakool PartnerAkro annab teada, et ….. Keila Kooli õpilased Mia Honga, Meribel Kondimäe, Gerda Johanson, Johanna Saarik, Getter Daffe, Miller Kaisa, Andra Kitshard, Nora Lepiksaar, Lenna Valtna, Eliise Tamm, Sofie Nora Silm, Mia Kaimer, Lilian Mägi, Mirjam Valdek, Noora Valdek, Maria-Kristiina Ollesk, Angeliina Aasa, Mia Jete Koiksoon, Mia Kertu Zujev, Johanna Kukumäe, Adele Koiksoon saavutasid 7.mail head tulemused Eesti Meistrivõistlustel Sportakrobaatikas.
Reedel, 13. mail külastas Keila Kooli mobiilne labor "Rändav bioklass". Õppepäeva viisid läbi Tartu Ülikooli tudengid. Õpilased läbisid pipeteerimise olümpia ja tegid erinevaid eksperimente pärilikkusaine ehk DNA-ga.
Oli üks täiesti teismoodi koolipäev, mis arendas silmaringi ning andis uusi teadmisi.
5. mail toimus Harjumaa Muuseumi juures taaskord noorte tunnustusüritus Aasta jälg. Sel aastal anti auhindu välja viies kategoorias: tegusate noorte grupp, tegus noor, noorte lemmik, loov noor ja noor sportlane. Nomineeritud oli ka Keila Kooli õpilasi ja õpetajaid.
Tegusate noorte grupi nominendid:
9.klassi lennubänd KIRSID, Keila Noorteleht, ÕF Frukt
Tegusate Noorte Grupp 2021/22 on ÕF Stroops.
Tegus noor nominendid:
Mirell Paljumets, Kadri Käpa, Chrisanne Tamm, Laura Möll, Kaur Kantsik, Kareen Kink, Laura Kõiv
Tegus Noor 2021/22 on Emma-Mia Kübard.
Noorte Lemmik nominendid:
Tiina Murdla, Moonika Tsilk
Noorte Lemmik 2021/22 on Hurmi Väljamäe.
Loov Noor nominendid:
Liisa-Lotte Hein, Mari Meigas, Mia Virunurm
Loov Noor 2021/22 on Tähte Paalaroos, Kaisi Pillart.
Noor Sportlane 2021/22 on Karmel Jano ja Anna Helene Rauk.
14.-15. mail toimus Keila Muusikakooli saalis VII vabariiklik lastekooride konkurss-festival, kus osalesid 10 koori: Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor, Keila Kooli lastekoor, Kuusalu Keskkooli lastekoor, Narva tütarlastekoor, Paide Hammerbecki Põhikooli lastekoor, Paide Muusika - ja Teatrimaja lastekoor, Tallinna Huvikeskus Kullo lastekoor Ellerhein, Tartu Annelinna Gümnaasiumi ja Türi Põhikooli lastekoorid ning Vene Kultuurikeskuse lastekoor Allegro.
Festivali korraldas Eesti Kooriühing koostöös Keila Kooli lastekoori ja Keila Kooliga, kunstiliseks juhiks oli Elo Üleoja.
Lähtuvalt kohustusliku laulu raskusastmest jagunesid koorid A- ja B-kategooriasse. Valik, kas kergem laul või siiski pisut keerulisem, tuli kooridel endil langetada.
Žürii, kuhu kuulusid Pärt Uusberg, Triin Ella, Maarja Soone, Aarne Saluveer ja Merike Toro, kuulasid, vaagisid, arutasid ning uue, Neerpeltist pärit süsteemi alusel, ei jaganud kohti vaid andsid välja hoopis erinevad preemiad.
Keila Kooli lastekoor saavutas väga hea tulemuse - esimene preemia "cum laude". Žüriilikemed kiitsid koori kõla, musikaalsust, artikulatsiooni, dünaamilisust, põnevat ja mitmekesist kava, lauljate ilmekust ja õiget vokaali tekitamist ning puhast laulmist. Viimase võib panna JO-LE-MI-meetodi kasutamise arvele. Muljet avaldas ka koori suurus.
Oli palju kauneid muusikalisi hetki pakkuv festival ning vahvad töötoad. Suured tänud töötubade läbiviijatele!
Lastekaitsepäeva õhtupoolik oli Pargi tänava koolihoones üsna rahvarohke. Perepäev "Maja täis rõõmu", tõi emad-isad, vanaemad-vanaisad, uut koolihoonet uudistama.
Uudishimu rahuldatud, sai kätt proovida mitmetes erinevates töötubades. Tantsuhuvilistele pakuti võimalust krabina tantsu lüüa, kunstihuvilised said kätt proovida liivapildiga või Picasso moodi joonistades. Kes soovis ajule töölt, pidi valima nuputamise töötoa või hoopis detektiiviks kehastuma. Lennukool nõudis hea tulemuse saamiseks korrektset voltimistehnikat ning tugevat viskekätt, kangakudujad pidid olema kannatlikud, aednikud istutuspotti kaunistades loovad, mullatööd tehes aga ettevaatlikud. Kes tahtis, sai loodusest korjatud kive kaunistada, sporti teha, ringmänge mängida, esinemisi vaadata ning kringliga kõhtu täita. Oli üks tõeliselt mõnus, rõõmu täis õhtupoolik.
Rahvusvahelisel lastekaitsepäeval andis Keila Kooli lastekoor Keila Kultuurikeskuses kontserdi ukraina laste toetuseks.
Publik sai kuulda viimase hooaja jooksul selgeks õpitud repertuaari, alustades Olav Ehala ja Leelo Tungla loomingust, kes kirjutasid spetsiaalselt Keilale laulu "Kaunim kui kunagi" ning lõpetades Veljo Tormise "Vanavanemate viisivakaga." Koori juhatas Kadi Härma.
Erikülalistena astusid lavale Kärt Tomingas ja Kristjan Kannukene ning vapramad poisid Keila Kooli poistekoorist. Õhtut juhtis Margus Minn.
Teisipäeval, 7. juunil võis Keila Kooli lastekoori näha ning kuulda Keila linna erinevates paikades - pargis, keskväljakul, raudteejaamas. Ikka seal, kus Keila kõige kaunim on - nagu ütlevad Leelo Tungla laulusõnadki.
Lastekoori esinemise salvestasid üles Keila TV noormehed Gerhard Trolla ja Karl Markus Veiberg.
Keila Kooli algklasside õpilaste nimel annab raamatukogu edasi tänusõnad kooli psühholoogile Birgit Erlemannile, kes tõi kooli raamatukogule suure kastitäie väärt lugemisvara. Nüüd saame värskendada algkoolimajas juba olemasolevat kogu ja lisaks sellele on meil nüüd palju selliseid raamatuid, mida varem pole lugemishuvilised meie riiulitelt leidnud.
Kes nüüd vaatab enda kodust raamaturiiulit ja leiab, et seal on säärast lugemist, mis ennast enam ei rõõmusta, aga võiks aidata lugemispisikuga nakatada algklasside lapsi, siis palume julgelt ühendust võtta Keila Kooli algkoolimaja raamatukoguga, helistades telefonil 6 755 748.
Keila Lions klubi on aastaid toetanud Keila Kooli algklasside õpilasi. Suur tänu Keila Lions klubile!
Kui perel on raskusi väljasõiduks vajaliku summa maksmisega, saame abi Lions klubilt, kes sel puhul toetust annab. Eelmisel aastal Lions klubi poolt annetatud summa eest on 2021. aastal ja 2022. aasta kevadel saanud klassiga koos väljasõidul käia 19 õpilast (eelmisel kevadel 5, sel kevadel 14, toetus 175 eurot).
Selle kevade eripära on see, et meie koolis õpivad ka Ukraina pagulaste lapsed. Ka neid on toetatud. 16 õpilast käis Martsipanimuuseumis martsipanikujusid meisterdamas ja 8 Tallinna Kassikohvikus kasse silitamas. Ukraina laste toetuseks kasutasime 122 eurot. Eelmise aasta toetusrahast jäi järgi veel 3 eurot, mis jääb seemneks edaspidisesse fondi.
Ma olen alati suure huvi ja väikese kadedusega kuulanud kolleegide ja tuttavate õpetajate jutte osalemisest Erasmus projektides või õpirändel käimisest. Mõtlesin, et minuga ei juhtu seda vist kunagi ja inglise keelt ma ka väga hästi ei oska, et sellises projektis osaleda.
Kui meie Bioloogiaõpetajate Ühingu juhatuse liikme Heli Illipe-Sootaki poolt kirjutatud rahvusvaheline Erasmus+ projekt „Biology Educators Shaping Tomorrow“ rahastuse sai ja mind osalema kutsuti, siis ei olnud ma esimese hooga valmis minema. Tagantjärele võib aga öelda, et see oli üks igati õige otsus minna ja kohtuda suurepäraste bioloogiaõpetajatega Poolast, Portugalist, Põhja-Makedooniast, Eestist ja Taanist.
Projekti eesmärk oli koostada nö rohelise bioloogia ehk siis õuesõppe tunnikavasid, mida oma koolis läbi proovida ja koos täpsemate juhenditega edaspidi teistega jagada, nii enda riigis või kasvõi üle Euroopa. Korraldajad olid rühmad kavalalt koostanud: igast 5-st riigist üks õpetaja. Alguses oldi küll veidi kohmetud, et millest ja kuidas alustada, aga lõpuks hakkas igasuguseid toredaid mõtteid tulema. Räägiti ka sellest, kui palju keegi oma õpilastega üldse väljas käib ja millised võimalused selleks koolide juures on. Ilmnes ühine mure - lapsed on loodusest kaugenenud, ei osata enam looduses olla ja seda nautida.
Minu töögrupis olid Portugali, Taani, Põhja-Makedoonia ja Poola õpetajad. Meie töö nimeks sai Green Game ja põhiidee oli läbi erinevate meelte rohelusega kokkupuude. Esimesel rühmatöö päeval jalutasime kõik oma rühmadega ümber endise paekarjääri, mida parasjagu ehitati ja haljastati kohalikele puhkekeskuseks. Tore oli panna proovile oma teadmised taimede tundmises, mida enamasti inglise keeles ei teatud, aga siis aitas välja ladina keel. Viimasel päeval oli rühmatööde esitlus, kus ilmnes, et paljuski olid meie mõtted sarnased.
Lisaks omavahelisele suhtlusele ja rühmatööle mahtus 5 päeva sisse terve hulk põnevaid ettevõtmisi, mis olid korraldatud Poola vastuvõtjate poolt.
Peamiseks tegutsemiskohaks oli Jagiellonian University uus ja kaasaegne loodusteaduste linnak. Seal toimus ka avaüritus, kus osalevate riikide bioloogiaõpetajate aineühendused andsid ülevaated enda riigi haridussüsteemist ja ühingu ettevõtmistest. Portugalis ollakse enamasti bioloogia-geoloogia õpetajad, taanlastel oli lisaerialaks kehaline kasvatus ja poolakad annavad ka keemiatunde.
Loomulikult saime avastada ka Krakowit. Linnaekskursioonid giidi juhendamisel, Waweli kindluse ja kuningalossi külastamine, jalutuskäik Kazimierz´is (juudi kvartalis).
Teisel korral võeti suund linnaosale, mis kannab nime Nowa Huta (uus terasetehas). Asum rajati pärast Teist maailmasõda, kui Poola kommunistlik valitsus pööras kogu oma tähelepanu Krakowis äsja rajatud Lenini nimelisele terasetehasele. Vastukaaluks kodanlikule ja religioossele kesklinnas asuvale ülikooli piirkonnale, rajati just sinna revolutsiooniline töölisklassi eeslinn, Lõppkokkuvõttes see sotsialistlik plaan ei realiseerunud ning praegu on see piirkond turistide sihtkoht. Nii on üheks vaatamisväärsuseks autentne Piimasaal, mis mulle, kui nõukogude ajal sündinud inimesele ei olnud midagi uut, tänapäeva koolilaste silmad aga lähevad seda nähes imestusest suureks. Külastasime ka piirkonna kuulsaimat kirikut Kosciol Matki Božej Krolowej Polski (Arka Pana).
Lisaks muule põnevale saime väisata ülikoolilinnaku looduskeskust (Nature Education Center). Uudistasime zooloogiamuuseumi topiseid, saime kuulda põnevaid lugusid loomadest ja võimalustest eksponaate tundidesse lõimida ning miks üks või teine väljapanek just selline on. Ringkäigu teine osa tutvustas elu arengut Maal koos kivististe ja suurte mudelitega erinevatest ajastutest. Muljet avaldas hiiglaslik mudel maakera ehituse õppimiseks ja mineraalide tekke selgitamiseks. Küsida sai palju ja mõne koha peal oskasid ka grupikaaslased sõna sekka öelda. Kui tore oleks sellises kohas õpilastele eluslooduse evolutsiooni selgitada!
Looduskeskuses saime osaleda kahes töötoas. Meie grupp suundus antropoloogi juhendamisel tegelema kontidega. Saime teada, milline on nägemus inimese evolutsioonist tänapäeval, milliseid vigastusi on avastatud erinevatel leitud luudel ning mida need näitavad, kui suur on kolpade varieeruvus erinevate piirkondade inimestel. Suurt leiurõõmu tekitas väljapanekus olev eestlase (või vähemalt Eesti alalt leitud) kolp. Saime ka ise luid katsuda. Juhendajal oli kolm kasti, mille sees olid kolme inimese luud. Pidime need õigesti kokku panema. Tuleb tunnistada, et see oli päris huvitav väljakutse. Selgroogu ja kaelalülisid andis ikka sobitada! Ja kui lõpuks kolm kuju laual olid, hakkasime selgeks tegema, mis soost, kui vanad ja kui pikad need inimesed oma eluajal olid. Selgus, et kõik on keerulisem, kui etteantud jooniste peal kirjas ja kindlalt saab sellega hakkama vaid kogemustega spetsialist.
Luud-kondid tuvastatud, suundusime putukate maailma. Haljastamata metsasalu servas pidime proovima nelja erinevat putukate püügiviisi ning vaatama, mida nendega kätte saame. Põhiliselt olid kõik kohad täis noori rohutirtse. Klassiruumis tegelesime rohutirtsude ja kilkide sirutamisega ning kes tahtis, sai need sirutatud putukad koju kaasa võtta. Mis seal salata - selline isetehtud suveniir-õppevahend teeb igale bioloogiaõpetajale rõõmu!
Ringkäik ülikooli keemiaosakonna laborites ja kabinettides pakkus samuti põnevaust. Väga lahedad olid hoonete vahelised katuseaiad, mida saab kasutada ühest osast teise liikumiseks, aga ka puhkamiseks ja mõtete korrastamiseks. Näha olid vihmavee kogumisavad, sest kastmisvett kulub sellise haljastuse hooldamisel ilmselt palju.
Põnev päev oli ka matk Kõrg-Tatrates Zakopane piirkonnas. Matka alguspunktis, Kužnice`ras, liitus meiega rahvuspargi töötaja, kes botaanikuna teadis iga taime nime. Kui algus saime giidi sabas lihtsalt jalutada, siis varsti polnud aega ringi vahtida, tuli pingsalt jälgida ebatasaseid astmeid, et mitte kukkuda. Vähem treenitud inimestel ei tahtnud kopsud ja süda hästi koostööd teha ning aeg-ajalt oli kosta kõva ähkimist. Samas oli see väljakutse ja paras eneseületamine. Meie matka sihtpunkt oli 1620 m kõrgusel asuv sinise läbipaistva veega järveke. Veekogu võis ainult vaadelda ning kaameraga jäädvustada, tavapärased tegevused nagu ujumine, partide toitmine ja kalapüük olid keelatud.
Loomulikult käisid projekti juurde toredad õhusöögid, kus üksteisega sai suhelda ja uurida, kuidas koolielu ja õpetajate elu teistes riikides toimub. Suur tänu vastuvõtjatele Poolas, eriti Karolile, Radoslawile ja Paulinale, kes need toredad päevad korraldasid. Selline projekt andis rohkelt uusi mõtteid, kogemusi ja tahtmist ise katsetada - näiteks paberkromatograafiat eri värvi lehtedega. Samuti sai kinnitust tõsiasi, et ükski asi ei pane võõrkeelt paremini õppima, kui selle keele keskkonnas olemine.
Inga Kangur
Keila Kooli bioloogiaõpetaja, Eesti Bioloogiaõpetajate Ühingu juhatuse liige
Putukaid sirgestamasMis, kuhu? Luud ja kondid tuleb kokku panna.
Sest suvi on kirg, mälestused, kerge tuuleke, päike, mis hüppab nahale ja näkku. See on aastaaegade naeratus ja see möödub, see möödub kiiremini kui ükski teine, see toob endaga kaasa nostalgiat täis köite, mis sügist punase värviga varjutab.
2022. aasta 12. mail oli Keila Kooli mudilaskooril ja Keila Kooli noortekooril võimalus salvestada laule ERR stuudios (mõlema koori dirigent Anu Matteus).
2. ja 25. mail käis stuudios laule salvestamas Keila Kooli lastekoor (dirigent Kadi Härma). Helirežissöör oli Teet Kehlmann.
Keila Kooli kooride poolt esitatud laulude salvestusi saad kuulata SIIT.
Keila linnavalitsus sõlmis Keila Kooli direktori ametikoha täitmiseks tähtajatu töölepingu Martin Ööveliga, kes asub ametisse 31.augustil 2022.
Tartu Ülikooli õigusteaduste bakalaureuse ja Stockholmi Ülikooli IT õiguse magistrikraadiga Öövel on töötanud Justiitsministeeriumis, Statistikaametis ja Sotsiaalministeeriumis – tegeledes IT valdkonnas. Viimati, alates 2016.aasta augustist oli Martin Öövel Tabasalu Kooli direktor, samaaegselt õppides ka koolijuhtide arenguprogrammis ja Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudi pedagoogika kursusel. Martin Öövel on alates 2014.aastast ka Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna IT õiguse magistriprogrammi lektor.
Avalduse Keila Kooli direktori leidmiseks korraldatud konkursil osalemiseks esitas 9 kandidaati, kellest vestlusvooru jõudis kuus. Konkursi komisjoni arvamus oli üksmeelne.
Õpikute ja töövihikute kilekaante müük toimub koolimajas: 2.09 kell 10.00 - 14.00 5.09 kell 10.00 - 14.00 Kilekaaned on komplekteeritud vastavalt klasside õppematerjalile ning komplekt sisaldab terve õppeaasta kilekaasi. Võimalik osta ka lahtiselt. Kilekaane hind on 1 EUR. Arveldamine kaardiga ja sularahas. Lisainfo tel: 55 651 481.
25.-27. augustini toimus Tuksis 16. MTÜ Noorteühing TORE suvekool. Keilast osales selles 21 noort, kellest 9 olid seotud ka suvekooli korraldamisega. Kokku osales 142 noort ja nende juhendajat üle Eesti. Esimesel päeval toimusid tegevused pesades ehk rühmades. Rühmad olid koostatud noorte vanust arvestades. Rühmi juhendasid TORE ringide juhendajad. Mängisime tutvumismänge, harjutasime meeskonnatööd, valmistasime ette õhtuse esinemise. Teisel päeval toimusid töötoad. Iga pesa sai osa kolmest töötoast, mis olid väga eriilmelised - vanad hoovimängud, mõtterännak, keskkonnateadlikkus, meditatsioon, laste ja noorte õigused, unenäopüüdjate meisterdamine, meeskonnamängud, eesmärkide seadmine. Kolmandal päeval toimus juba traditsiooniks saanud tuletõrjeolümpia - palju vahvaid meeskonnaülesandeid ning loomulikult kõvasti vett. Olümpia päädis suure veesõjaga. Õnneks oli ilm soe ning taevast ei tulnud lisa. Mõlemal õhtul oli stiilipidu. Raju peo üllatuskülaliseks oli Keila noorte ansambel Kirsid, mis võeti vastu marulise mölluga. Ööhäire ajal vaatasime koos tähistaevast, nägime ka langevat tähte. Suvekooli jäävad meenutama kaaslaste head soovid, mille igaüks oma ümbrikuga kaasa sai võtta.
Et mõista TORE suvekooli kogu positiivsust, melu ja energiat, tuleb ühineda oma kooli TORE ringiga. Keila Kooli TORE ootab ka sel sügisel uusi liikmeid. Jälgi reklaami. Keila Kooli TORE ringi juhendaja on Heli Israel.
8.septembril toimus Lugemistund, millest võttis osa enam kui 120 raamatukogu, kooli ja lasteaeda. Keila Kooli algkoolimajas osalesid raamatukogus toimunud lugemistundides 2.a ja 3.b klassi õpilased ning õpetajad. Tove Janssoni juttu „Nähtamatu laps“ kuulasid, täitsid töölehti ja arutlesid kuuldu üle oma klassides aga 2.c ,2.g, 3.a, 3.e, 4.a, 4.b ning 6.f klassi õpilased oma õpetajatega. 1.f klassi lapsed rääkisid samuti lugemistunnist ning lugesid juttu „Sipelgad ja linnud“.
14.september 2022 osales 8.B klass koos klassijuhataja Marika Kuldjärvega Maailmakoristuspäeva raames Keila pargi koristuses.
Korjati üles teele jäänud prahi, mille hulgas oli suur kogus suitsukonisid, pudelikorke, kommipabereid, suitsupaki ümbriseid, paberitükke, alkoholi pudelid, purke. Koristus kestis 50 minutit, mille jooksul saadi kokku umbes 10l.
Pargimaja esimese koolihoone sünnipäeva puhul kogunesid õpilased ja koolitöötajad koolimaja ümber. Moodustasid inimketi ja tegid koolimajale suure-suure sünnipäevakalli, hõigati ka häid soove ja tänusõnu.
Koolikoridori kaunistab nüüdsest väärikas tammepuu, mis kattus tänasel pidulikult päeval heade ja rõõmsate soovidega (maalis Raili Madisson).
Päev jätkus maastikumängu ja spordipäevaga! Pildid on allpool ja video VAATA SIIT!
Kehalise kasvatuse õpetajad koostöös Keila linnaga kutsuvad kõiki õpilasi ja õpetajaid Euroopa spordinädalal seda rada läbima. Kooli jaoks on valminud minivariant, mis on kõigile jõukohane. MOBO raja läbimiseks lae enda nutiseadmesse MOBO2 äpp, mille leiad kodulehelt https://mobo.osport.ee/keila.
Esmasel kasutamisel sisesta kasutajatunnus – nimi ja klass.
Vali radade nimekirjast "Keila linna MOBO" rada. Kontrollpunktis märke tegemiseks skaneeri tähisel olevat QR koodi MOBO äpiga. Kontrollpunktide järjekord ei ole määratud. Alusta endale sobivast kontrollpunktist ja läbi niipalju, kui jõuad.
Rada võib läbida korduvalt, nii üksi kui sõpruskonnaga. Rada on ka rattaga läbitav. Tulemused on nähtavad MOBO koduleheküljel.
Keila mobo raja autor on Eduard Pukkonen Harju Orienteerumisklubist.
Suurel kaardil (see on nähtav nutiseadmes) on punkte rohkem (29) ja huvi korral võib neid ka rohkem otsida. Raja info Paberkaardi saab kehalise kasvatuse õpetajate toast või Merikese juurest.
Aktiivsematele klassidele on auhinnad ja lisaks loositakse kõigi osalejate vahel välja auhindu.
Pargimaja raamatukogu uues lugemistoas tegid neljapäeval, 22.septembril õpetaja Jana juhtimisel tõsist tööd 2.a klassi seeneteadlased. Igal grupil oli ülesandeks koostada ühe seene kohta plakat. Et plakatile jõudvad teadmised ka tõesed oleksid, uurisid õpilased erinevaid raamatukogus olevaid seeneraamatuid. Selle käigus saadi teada, kuidas vajalik info raamatust kiiresti üles leida. Noored teadlased olid tublid ning said tunni lõpuks ka oma uurimisobjekti kohta toredad teabeplakatid valmis.
Koolitoitlustaja sooviks on Avatud koolisööklate nädala raames anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Lisaks koolitoiduga tutvumisele on see hea võimalus keset tööpäeva soodsalt täisväärtuslikku lõunasööki nautida.
Avatud koolisööklate nädala raames pakutakse lastevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele.
Sissepääs Põhjamaja peauksest, palun registreeruda turvamehe juures.
Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamiseks külastas täna, 3.oktoobril pargimaja õpilasi Lotte (Gerli Padar) ja Klaus (Toomas Laur), kes viisid läbi vahva muusikatunni.
Tutvuti erinevate kehapillidega ja leiutati üheskoos laulu!
Eelmisel nädalal alustasid kooskäimist meie "Hea Laps" kirjandusklubi liikmed. Osaleda saavad õpilased kas esmaspäeval või kolmapäeval toimuvas klubitunnis.
Esimeses klubitunnis tutvusime ajakirjaga ning kasutasime juhust, et osa võtta veel viimaseid päevi kestvatest võistlustest. Sel nädalal said klubilised aga juba ise võimaluse proovida kätt ajakirja loomisega. Ülesanded said jagatud ning esimesed mõtted ja joonistused paberitele pandud. Klubitunni lõpus said lapsed kätt proovida bingomängus. Loomulikult soovisid kõik alustada ka täna startinud "Lugemisisu" programmiga. Usinad tüdrukud jõudsid joonistada osalusmärgid ning tutvuda passi ning projekti tingimustega.
Klubi on mõeldud õpilastele alates 3.klassist ning kes veel tunneb südames sügavat soovi klubiga liituda, siis võib julgesti ühineda.