Uudiste Kogu

Keila Kool teatab, et täiustas Pargimaja koolikappe ning lisas kapi juhtseadmetele akud, mis nüüd lubavad õpilastel kappe avada ka siis, kui elekter pikemalt ära läheb. Samuti täiustati sideruumide elektrivarustust, mis võimaldab kooli administraatoril elektrikatkestuse korral kappe avada Kooli peahoonest.

Kool vabandab õpilaste ja vanemate ees, kes pidid kaks nädalat tagasi toiminud elektrikatkestuse tõttu elektri taastumist ja kappide avanemist ootama.

Akud jäid garderoobe ehitades paigaldamata ehituslike arusaamatuste tõttu.

Jaanuaris toimus bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor gümnaasiumile (10.-12.Klass) Tartu Ülikooli Moodle keskkonnas.

Harju maakonnast osales 68 gümnasisti, meie koolist 19  11.-12.klassi õpilast. Meie edukamad: 11.klassist I koht Isabel Haiba (ühtlasi parim kogu maakonnas ja saab võimaluse osaleda vabariiklikus voorus), III koht Egert Kelder, 9.koht Karl Jano 12.klassist I- 4.koht Mari Meigas, 6.-8.koht Liisa-Lotte Hein ja Mikado Izbatõrov.

Kiidame ja tunnustame!

Keila Muusikakooli akordioni ōpilased Henri Loog, Rivo Pert, Freddie William Laido, Sandra Tamm, Risto Pert, Gabriela Ehalill Skalkina esitasid pargimaja ōpilastele muusika palasid. Kontsert tekitas kuulajates ülendavaid meelekogemusi. Täname juhendajaid Eriks Uus ja Pille Metsson.

Politsei- ja Piirivalveameti merevalve ja patrulligrupi liikmeid tutvustasid jääennetust ja ohutust pargimaja ōpilastele.

Koolitus sisaldas: 1. Tutvustamine ohtudest jääl. 2. Tegutsemine õnnetusjuhtumi- ja ohu olukorras. 3. Jääpääste võtted. 4. Jääpääste vahendite tutvustamine. 5. Tutvumine päästetöös kasutatavate sõidukitega ( päästejett või jääpääste paat). 6. Üldised veeohutus nõuded (ka suvisel ajal).

24.01 toimusid Kiilis Harjumaa koolidevahelised MV võrkpallis, kus Keila Kooli võrkpalli poisid ja tüdrukud saavutasid tubli neljanda koha. Alagupimängud läbiti võitudega, poolfinaalides kaotasid poisid napilt Viimsi Gümnaasiumile ja tüdrukud Kiili Gümnaasiumile. Põnevuslahingud olid ka pronksimängud, kus poisid võitlusliku mängu järel kaotasid Saue Riigigümnaasiumile ja tüdrukud Viimsi Gümnaasiumile.  

Keila Kooli võistkonda kuulusid:

poisid:

Marvin Kalju 12g, Laur Maide 11e, Jacob Jäetma 12g, Marten Saaremets 10i, Aleksander Babtsenko10v, Renee Ert 12e, Kristofer Kerno 11t, Risto Sepp 12e.

tüdrukud:

Marie Helene Eensalu 11e, .Miina Vanem 12g, Elizaveta Vanitseva 11h, Maria Tammeaid 12e,Katriin Laipaik 11t, .Meribel Väli 12g, Berit Israel 12g, Kerttu Leibenau 12e

Keila Kooli õpilased näitasid üles südikust, võitlusvaimu ja meeskonnatööd, õpetajana olen uhke, et meie koolis õpivad sellised õpilased. 

Võistkondi juhendas õpetaja Tauno Hausenberg 

2.a klass ja õpetaja Jana Uibo koos raamatukoguhoidja Varje Mägiga käisid täna õppekäigul Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Tallinna vanalinnas asuv keskus on imepärane koht tegelikult kõigile suurematele ja väiksematele. Lisaks hubasele ning väärt kirjandust täis raamatukogule asuvad majas veel mitmed avastus- ja teadmisrõõmu pakkuvad ruumid. Varakambris nägid lapsed eri aegade aabitsaid ja lasteraamatuid. Puust ja punaseks on tehtud ka raamatu teekond. Illustratsiooni galeriis oli võimalik imetleda eesti illustraatorite töid. Edgar Valteri galerii pakkus samuti

põnevat uudistamist. Keskuse üks põnevamaid kohti oli aga laste jaoks loomulikult pööning. Värvikirevad ja rõõmsad Nukitsamehe pere tegelased seintel, metsamoori maja - keskuse pööningul võiksid lapsed olla ilmselt terve päev. 

Maja oli põnev ja arutleda raamatute ning lugemise üle samuti vahva, ent tunniajasest ekskursioonist oli keskuse konsultandi Kaja eestvedamisel saanud kõigile märkamatult pea pool tundi rohkemgi. Küll aga oli hea pista taskusse ka teadmine, et see põnev maja on avatud kõigile huvilistele ning võimalus keskust (taas)avastama minna on meil kõigil.

9.–13. jaanuaril toimus Keila Kooli 7.–8. klasside õpilaste koolisisene emakeeleolümpiaad. Osaleda said kõik selle vanuseastme õpilased.

Tulemused:

8. klass I koht Caroline Gaidenko 8.a klass (õpetaja Anna Maria Jäetma)

II–III koht Marleene Edala 8.f klass (õpetaja Maris Crandall) ja Mariann Reis 8.b klass (õpetaja Kati Mosen)

7. klass I–II koht Grete Saarniit ja Emili Viirlaid 7.b (õpetaja Brita Rikkolas)

III koht Keiti Kiintok 7.e (õpetaja Kadri Toom)

Õnnitleme võitjaid!

Humanitaarainete õppetool

Inimeseõpetuse Ühingu ettepanekul on haridus- ja teadmisminister Tõnis Lukas tunnustanud Keila Kooli õpetajat Heli Israeli Aasta õpetaja 2022 tiitliga. Tänukirjas tuuakse välja tema panus õppematerjalide koostajana ja koolitajana.

Õpetaja Heli on olnud pikki aastaid vabariikliku Inimeseõpetuse Ühingu liige.

See aasta on olnud õpetaja Helile väga edukas. Eelmisel õppeaastal ilmusid tema koostatud inimeseõpetuse tööraamatud 5. ja 6. klassile, sellel õppeaastal 7. klassile ja trükis on 8. klassi oma.

Keila koolis on ta aastaid korraldanud TORE ringi, kus käivad koos õpilased nii 5. klassidest kuni gümnaasiumini välja. Veebruaris 2022 toimus tema korraldamisel vabariiklik TORE konverents Keila Koolis. TORE suvekoolides olnud pikaaegne pesajuht (rühmajuht). 2019. aastal tunnustati õpetaja Heli kui parimat TORE juhendajat Eesti Vabariigis.

Detsember on meil jõulukuu, mil hakkavad käima päkapikud ja tuleb ka jõuluvana. Tekitamaks jõulutunnet, loeb õpetaja Heli igale klassile oma tunnis lühikese õpetliku jõululoo. Sel aastal toimus tema eestvedamisel päkapikujaht ja jõuluviktoriin.

Inimeseõpetuse oluline osa on terviseõpetus, mis sisaldab nii vaimset kui füüsilist tervist. Iseenesest mõistetavalt peab õpetaja Heli oluliseks osaleda nii kooli tervisemeeskonnas kui ka Liikuma kutsuva kooli töörühmas.

Õpetaja Heli leiab aega iga õpilase jaoks. Sotsiaalainete õppetoolis on ta täiesti asendamatu.

Sotsiaalainete õppetool

20.12.2022 käis Põhjamaja 5.d klass Pargimajas, et näidata 1d klassile etendust „Nõiutud metsa saladus“. Etendus rääkis Jõulupaharetist, kes tegi pahandust ainult selle pärast, et tal oli igav ja Õnneõiest- julgest tüdrukust, kes läks nõiutud metsa ja avastas, et Jõulupaharet oli väga üksildane kuid samas heasüdamlik. Etenduses sai näha päkapikke, kes toimetavad Jõulurahuorus; lapsi, kes soovivad päkapikke aidata ja kuusepuid, kes oskavad kukerpalli teha. 

„Tänavu tulevad küll erilised jõulud!“ rõõmustasid kõik, jätsid oma igapäevamured ja toimetused sinnapaika ning tõttasid üksteisele jõulurahu ja imelist pühadeaega soovima! 

Õpetajad Ülvi Aaavik ja Anastassia Paasik ning 1.d ja 5.d klass soovivad kõigile kauneid jõule! 

Iga-aastaselt meedias ilmuv koolide edetabel moodustatakse kõigi Eesti gümnaasiumite riigieksamite tulemuste põhjal. Kuigi vastav andmestik kätkeb endas ainult väikest osa koolist toimuvast, on tegu siiski laiemale üldsusele ühtselt arusaadava mõõdikuga.

On oluline teadvustada, et pingereas olevad koolid ei „võistle“ siiski päris ühtsetel alustel, vaid neid on võimalik jagada järgnevateks kategooriateks:

1.    Valitud õpilastega koolid (nn G5 + erakoolid) e. nn eliitkoolid.

2.    Piirkonnakoolid

3.  Mittestatsionaarse õppega koolid, kus õpivad õpilased, kes on statsionaarse õppe erinevatel põhjustel, kuid ennekõike tulemuslikkuse vähesuse tõttu pooleli pidanud jätma.

Keila Kool on piirkonnakool, mille osaks on ka mittestatsionaarne õpe. Kaasnevalt on Keila Kooli paiknemine statsionaarse ja mittestatsionaarse õppe keskmiseks. See omakorda tekitab iga-aastaselt olukorda, kus kooli statsionaarse õppe sooritust kuvatakse koos madalama mittestatsionaarse õppe sooritusega. Sealjuures on oluline märkida, et Keila mittestatsionaarne õpe on teiste mittestatsionaarse õppega õppeasutuste võrdluses heal tasemel.

2022. aasta Postimehe artiklis avaldatud koolide pingereas oli Keila Kooli kohaks: 56. koht, sest valemi alusel arvutatud tulemuste keskmine andis 154,8 punkti, mis toimus kahe õppeliigi liitmise läbi. Eraldiseisvana on aga tulemused järgnevad:

Stats60,851,753,7166,2
MS48,425,615,689,6

Eeltoodust lähtuvalt on eksitav meedias toodu, mis võimaldab laiemal üldsusel anda hinnangu Keila gümnaasiumiõppele. Keila Kooli statsionaarse õppe soorituste koond (166,2 punkti) paigutaks kooli pingereas 14 koha võrra kõrgemale e. 44. kohale.

KohtKooli nimiEesti.kIngl.kMat.Kokku
41.Tallinna Järveotsa Gümnaasium51,763,953,6169,2
42.Rakvere Gümnaasium53,163,951,8168,8
43.Tallinna Tehnika­­gümnaasium52,756,558,6167,8
44.Keila Kooli statsionaarne õpe60,851,753,7166,2
45.Tallinna Kuristiku Gümnaasium56,858,250,5165,5
46.Kiili Gümnaasium55,96346,2165,1
47.Noarootsi Gümnaasium52,557,552,9162,9
48.Tallinna Mustamäe Gümnaasium41,158,761,6161,4
49.Hiiumaa Gümnaasium61,85840,8160,6
50.Kadrina Keskkool49,859,251,6160,6

Mittestatsionaarse õppega õppeasutuste riigieksamite tulemite edetabel:

1Tartu Täis­kasvanute Gümnaasium108,9
2Tallinna Vanalinna Täis­kasvanute Gümnaasium103,8
3Viljandi Täis­kasvanute Gümnaasium101,4
4Tartu Kutse­haridus­keskus98,8
5Keila Kooli mittestatsionaarne õpe89,6
6Pärnumaa Kutse­haridus­keskus89,6
7Rakvere Ametikool84,2
8Tallinna Polütehnikum84
9Haapsalu Kutse­haridus­keskus81,4
10Jõgeva Täis­kasvanute Keskkool81
11Tallinna Täis­kasvanute Gümnaasium80,7
12Pärnu Täis­kasvanute Gümnaasium80,7
13Tallinna Tööstus­haridus­keskus79,2
14Järvamaa Kutse­haridus­keskus74,5
15Viljandi Kutse­õppe­keskus70,4
16Võrumaa Kutse­haridus­keskus68,3
17Kohtla-Järve Täis­kasvanute Gümnaasium67,2
18Valga Kaugõppe­­gümnaasium66,4
19Tallinna Teeninduskool65,1
20Valgamaa Kutse­õppe­keskus64,2
21Kehtna Kutse­haridus­keskus57,9
22Ida-Virumaa Kutse­haridus­keskus57,5

Eelmisel nädalal täitus algkoolimaja päkapikkudega, kes olid tulnud kooliperele toredat jõulusoovi tooma. Jooksmist ja

põnevust jätkus kohe mitmeks päevaks, sest vaja oli üles leida 81 päkapikku ning nende toodud tähed õiges järjekorras tabelisse kanda.

JÕULUD TULGU RÕÕMSA HOOGA,

LAULUDE JA MUINASLOOGA,

PIPARKOOGI, KRINGLIGA JA VÄIKSE JÕULUINGLIGA! (Leelo Tungal)

Häid jõule! Algkoolimaja tublid liikujad

Pargimajas jätkus jõulumaagiat ka täna hommikuks. Päkapikula rahvas (loe: väikekandle ansambel koosseisus Mirjam Pärnalt (3.b), Marielle Kalle (3.d), Janelle Kivistik (5.d), Mia Laura Davel (6.g), Kaarel Pillart (7.a), Jete Pärtel (7.e), Oskar Vaher (7.f), õpetajad Karin Peedo ja Marion Nordström) näitas oma oskuseid ka pillimängus. Juhendajateks Päkapikula muusikalised juhendajad Karin Peedo ja Helen Tuga. Kauneid helisid nii kanneldel kui ka rütmi- ja plaatpillidel jagus kõikidele kuulajatele. Mängiti jõululaule ja vahvaid kandlelugusid nii meilt kui ka mujalt.

Pargimaja projektipäeval said õpetajad tutvuda erinevate lauamängudega. Lapsevanem Raiko Puust, kes on ametilt kultuurikriitik, andis lühiülevaate mängude ajaloost ning rääkis muid põnevaid seikasid. Mängulusti jätkus mitmeks tunniks.

Reedel (9.12.2022) käisid Põhjamaja Ukraina õpilased eesti keele tunni raames õppekäigul Harjumaa Muuseumis. Teel muuseumisse said õpilased avastada kaunist Keila linna ja läbi vestluse täiendada oma sõnavara. Haridusprogrammi käigus tutvustati õpilastele vanaaja jõulude kombeid. Õpilased said mängida vanaaja mänge, meisterdada ehe kuusepuule ning juua teed jõulusaiaga. Ukraina õpilased rääkisid enda jõulutraditsioonidest, toidust ja lauludest. Kohtumise lõpus laulsime nii Eesti kui ka Ukraina jõululaule.
Täname Harjumaa Muuseumi lahke vastuvõttu ning programmi kohandamise eest Ukraina õpilaste jaoks. 

Ermo Soobik räägib "Hommik Anuga" saates koos "Lae end" programmi karjääripöörajatest kolleegidega, kui vahva on olla füüsikaõpetaja.

Televaataja saab muu hulgas teada, milline vaade avaneb Keila Kooli füüsikaklassi aknast ning kuidas Ermo seda õpilaste motiveerimiseks ära kasutab.

Kõik pühapäeval 11. detsembril kell 10:00 telekate ette ETVst "Hommik Anuga" saadet vaatama!

#hommikanuga #laeend #keilakool 

Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi korraldatud eesti kirjanduse olümpiaad toimub tänavu teist korda. Võistluse ülesehitus jäi samaks: esmalt panevad kolmeliikmelised meeskonnad enda teadmised proovile veebipõhises testis ja seejärel saavad parimad võistkonnad edasi mnemoturniiri-sarnasesse lõppvooru. Sel korral on olümpiaadi teemaks Kristiina Ehini ja Jaan Krossi elu ning looming.

24. novembril toimunud eelvoor selgitas välja, kui süvenenult olid kirjandushuvilised lugenud nii proosat, luulet kui ka elulooraamatuid. Samuti eeldati põhjalikke teadmisi kirjanike eraelust. Vaevalt, et keegi oskaks peast öelda, mis mütoloogiategelane oli Kristiina Ehini lapsepõlve eeskuju või kellega sattus Jaan Kross samasse Patarei vangla vangikongi.

Eelvoorus osales 51 meeskonda, kellest pääses lõppvooru 9.-10. klassist 11 võistkonda ja 11. -12. klassist 18 võistkonda. Edasipääsenute hulgas on ka Keila Kooli 9. ja 12. klassi esindajad. Lõppvoor toimub 1. aprillil Tartus Miina Härma Gümnaasiumis.

Jaan Kross on öelnud: „Haritud eestlane on nii haruldane asi, et kui ta ka olemas on, peab ta neetult tark olema.“ Olgu armastatud kirjaniku sõnad eeskujuks meile kõigile ja tutvugem armastatud eesti kirjanike loominguga!

Liisa-Lotte Hein

12. klassi õpilane

Pargimajast kostus mahedaid jōuluootuse helisid. Päkala rahvas oli end teise advendi tervituseks kauneid jõululaule laulma sättinud ja puudutas nii mõnegi majauksest sisse astunu südant, mis mõnusalt suu muhelema pani. Ukulelel saatis lauljaid Päkala rahva au ja uhkus Mati Velmre.

Reedel, 02.12. 22, toimusid Keila Tervisekeskuses Harjumaa koolidevahelised meistrivõistlused teateujumises. Võistlustest võtsid osa 9 kooli. Kuni 5.kl.tüdrukute arvestuses saadi tubli neljas koht, poisid lõpetasid seitsmendatena. 6.-7.kl. ujumises saavutasid tüdrukud üheksanda, poisid viienda koha. 7.-9.kl. tüdrukud ujusid seitsmendaks aga poisid lõpetasid kolmandatena ning autasuks riputati kaela pronksmedalid.

Gümnaasiumide arvestuses saavutasid tüdrukud viienda koha, kuid noormeestel käis viimase sentimeetrini võitlus hõbemedalite eest.

Hõbemedalimeeskonda kuulusid Ville Mets, Johan Rene Raasman, Arseni Lektorov ja Nikita Šinkarjov.

Pronksmedalite tiimis ujusid Riko Tammepuu, Karl Altermann, Martin Lillemets ja Hans Kristjan Keevallik.

Reedel 2. detsembril toimus Saku Gümnaasiumis 10. korda füüsika ja keemia viktoriin "Välk ja pauk!"

Juubeliüritusel võtsid omavahel mõõtu rekordilised 19 kooli. Keila Kooli võistkond saavutas Jüri ja Lagedi järel kolmanda koha.

Võistlus oli äärmiselt pingeline, võidust jäi keilakaid lahutama vaid pool punkti.

Keila Kooli esindasid: Marie Kalda 9B ; Kristo Miikael Zujev 9B ; Karl Hannes Künnapas 9D; Grete Mai Salme 9E.

Õpilaste vaimse ja füüsilise heaolu eest hoolitses füüsikaõpetaja Ermo Soobik.

Pargimaja oli täna varahommikul täis jõulumaagiat. Päkala rahvas (loe 4.b klassi õpilased ja koolitöötajate vabatahtlik kooslus) laulis esimese advendi tervituseks kauneid jõululaule ning piserdas rõõmutolmu kõigile kes majauksest sisse astusid.  Klaveri klahvidel mängles Päkala pianist Tiia Peenmaa. 

Video : https://youtu.be/hqLxfNRHacI

Keila Kooli õpilased Jorgen Tiido (2.a) ja Kristofer Vent (3.a) osalesid eile edukalt Tallinna Südalinna koolis toimunud "Mathable" võistlusmängus.

Matemaatiline võistlusmäng "Mathable" on „Scrabble´i" sarnane mäng, mis põhineb matemaatiliste tehete koostamisel ja arvutamisel. Mäng arendab peastarvutamise ja ka võrrandi lahendamise oskust, tugevdab õpilase loogikat, treenib tähelepanu ja aitab luua matemaatiliste tehete seoseid.

2.-3.klasside vanusegrupis osales kokku 32 õpilast. Mängus oli 4 vooru ning tulemused  järgmised: 

Jorgen Tiido - 1.koht  

Kristofer Vent - 5.-8. koht

Juhendaja õpetaja Jana Uibo

8.-9. klassi Keila Kooli korvpallipoisid võitsid Sakus Harjumaa koolidevahelistel MV hõbeda.

Keila Kooli esindasid: Henri Aimre 9.f ; Robert Pärnoja 9.f ; Enrico Peterson 9.f ;

Markus Robin Avarsalu 9.f ; Roger Aug 9.c ; Oliver Kruus 8.d; Sander Robin Lille 9.a

Jaagup Puusepp 9.a ;Tom Oskar Arro 9.d;  Georg Marten Kokser 8.d

Keila Kooli valikainete liikumismooduli sportmängude kursusel (11. klass) oli esmaspäeval korvpallitundi juhendamas Keila esindusvõistkonna mängujuht Marcis Vitols. Tehnikaharjutused, põnevad võistlused ja viskeharjutused - poolteist tundi ingliskeelset kursust oli põnev ja arendav nii õpilastele kui õpetajale.

Liikumismoodul koosneb neljast 35-tunnisest kursusest. 11. klassi esimesel poolaastal on sportmängude ja jõu arendamise kursused ning teisel poolaastal vastupidavuse, rakendusliku ujumise ning rühmatreeningute ja tantsulise liikumise kursused. Nii saavad moodulis osalevad õpilased koos kehalise kasvatusega kolm paaristundi liikumist nädalas. Liikumine on õpilaste hulgas populaarne. Kokku osaleb tundides 22 õpilast. Liikumismoodul on ka hea võimalus kaasata õppeprotsessi Keila linna spordiklubisid.

Jaanus Väljamäe

kursuse juhendaja

Põhjamaade kirjanduse nädal 2022 kutsus sel aastal kõiki lugema teemal "Põhjala loodus".  Tänavu on lastele etteloetavaks raamatuks "Kui kohtad karu".  Suure hulga sooja huumoriga vürtsitatud pildiraamat arutleb küsimuse üle, et mis siis ikkagi saab kui sa kohtad karu. Inimese ja karu kohtumine on kujutatud mängulise tõsidusega ja lugu balansseerib pidevalt faktide ja meelelahutuse vahel.

Imepäraste piltidega raamatut said Pargimaja õpilased vaadata-kuulata oma klassides nii eile kui ka täna. Raamatukogus said raamatust ja põhjamaadest  kuulata 1.e klassi lapsed ja õpetaja.  Imetlesime pilte Põhjala loodusest ning arutlesime, kas karuga kohtumine on võimalik ka Eestimaal. Kas ja milliseid raamatust kuuldud-nähtud nippidest ka päriselus kasutada saab, tuli samuti arutlusele.  Lapsed saavad raamatut kunstinädala raames vaadata veel vana maja esimesel korrusel nö raamatupildi näitusena. Trükitud kujul seda raamatut eestikeelsena kahjuks ei ole. 

Kui värviliste lehtede aeg on otsa saanud, kipuvad hiired tuppa juustutüki juurde ja õues liiguvad ringi vaimud.

Algkoolimajas toimus täna mardipäeva stiilipäev. Osad õpilased ja õpetajad olid mardisantideks kehastunud ja tutvustasid mardikombeid ja -tavasid kaasõpilastele.

Lauldi ja tantsiti, mängiti ja kontrolliti lugemisoskuse -koolimaja oli täis lusti ja rõõmu.

Keila Kooli õpilane Laura Jõesalu võitis oma vanuseklassis Grand Prix.

Õnnesoovid tublile osalejale!

Pühapäeval, 6. novembril tähistati Estonia kontsertsaalis uhke galaga Eesti rahvuslikule koorimuusikale alusepanija, helilooja Mart Saare 140. sünniaastapäeva ning Eesti Kooriühingu 40. sünnipäeva. Väärikale esinemisele oli teiste seas laulma palutud ka Keila Kooli lastekoor, kelle ridasid täiendasid Kuusalu Keskkooli noored. Esitamisele tulid kaks Mart Saare laulu: "Minu veli virvipuu" (tekst rahvaluulest) ja "Ratas tahab rautada" (sõnad Karl Eduard Sööt). Ühendkoori juhatasid Kadi Härma ja Taavi Esko. 

Keila Kooli Pargimaja raamatukogu liitus samuti raamatukogudeaasta kampaaniaga "Kingi koolile raamat". Nimekirja raamatutest, mille üle oleksime eriti tänulikud, leiab SIIT.

Kuna nimekirja antavate raamatute arv oli limiteeritud, siis ilmselgelt ei ole seal kõiki raamatuid, mis raamatukogus olla veel võiks. Üsna napp on kooliraamatukogus ka suurtähtedes raamatute, mis rõõmustavad meie äsja kooliteed alustanute silmi ja südameid, riiul. Lapsed on meil väga usinad raamatukogu külastajad ning sestap on väga oluline, et saaksime neile püsivalt pakkuda ea- ning ajakohast kirjandust.

Hindame kõrgelt ka ühe raamatu kinkimist.

Lisainfo: https://bit.ly/3EdN9EF

3.c klassi koolinädalasse (31.okt - 4.nov) mahtus lisaks tavapärastele õuevahetundidele iga päev ka üks õuesõppeülesanne. Pargimaja mänguväljakul kordasime korrutamist, äratasime ellu teadmised elusloodusest, proovisime põrkepallidega poolitamist ja jalutasime juturaamatut lugedes ringi. Õues ja liikudes õppimine teeb õnnelikuks!

14 Keila Kooli saksa keele õppijat  7.-11. klassini käisid koolivaheajal Saksamaal Barsbüttelis sealse kooli õpilastel külas. 

Külastati kooli, osaleti sealsetes tundides ja vastuvõtvad pered korraldasid toredaid väljasõite ja tegevusi. 

Kõik koos külastati Hamburgi ja Lübekit. Õpilased said praktiseerida saksa ja inglise keelt ning suure kogemuse võrra rikkamaks.  Uute sõpradega jäeti nägemist, sest saksa õpilased tulevad juba märtsis vastukülaskäigule. Õpilasvahetuse korraldas õpetaja Michael Kirschinger ja lisaks temale käis õpilaste saatjana kaasas ka õpetaja Anni Toom. Rohkem muljeid õpilasvahetusest saab lugeda reedel Keila Lehe vahel ilmuvast Noortelehest. 

Neljapäeval 27.oktoobril külastas Keila Kooli kaasava hariduse õppetool hariduslike erivajadustega õpilastele mõeldud Tondi Kooli.

Tondi Kooli direktor Sirli Väinsar tutvustas kooli põhimõtteid , visiooni ja väärtuseid. Õppealajuhataja Marge Süld tegi väga põhjalikku ringkäigu, mille käigus sai kaasava hariduse õppetool tutvuda erinevate huvitavate õppevahenditega, võttetega, süsteemidega ja võimalustega, mis on loodud HEV õpilastele hariduse omandamiseks. Koolis on huvitavaid lahendusi õpilaste rahunemiseks, näiteks rahunemis toad 1-2 õpilastele, õppeboksid 1:1 õppel olevatele õpilastele, avatud raamatukogu koos lugemispesaga, õppepood, kus õpilased saavad harjutada poeskäiku, ronimissein , liikumisrada ja muud huvitavad võimalused õpilaste liikumiseks.

Tondi Kooli  vastuvõtt oli väga soe, kohvitassi taga saime arutada HEV õpilastega seotuid küsimusi, jagada mõtteid ja saada inspiratsiooni.

Keila Kooli kaasava hariduse õppetool tänab Tondi Kooli vastuvõttu eest!

Keila Kooli füüsikaõpetaja Ermo Soobik valiti "Lae End" programmi. Programmi raames ilmus temast Praktikali blogis persoonilugu: https://praktikal.ee/ermo-soobik-saab-endale-keskealisena-lopuks-ometi-opetajaametit-lubada/

Kehalisekasvatuse tundide mitmekesistamiseks toimus 25.oktoobril Keila Kooli kehalisekasvatuse õpetajatele sisekoolitus sulgpallis, mille viis läbi Jaanus Väljamäe.

"Lugedes viibid alati parimas seltskonnas" (S. Smith). Täname, et pakkusid meile seda! 

Just selline sõnum oli meie tänase päeva kõige viimase ettelugeja tänukirjal, mis laste poolt  tänutäheks üle anti. Parimat seltskonda said sel nädal tunda tegelikult kõik meie maja õpilased ning usun, et sama tundsid ka ettelugejad. 

Neljapäeval said lapsed kuulata vahvaid lugusid Kadri Lindmetsa, Roland Tõnissoni, Arvo Liivamägi ning Karoline Säde vahendusel.

Reedene päev aga jagas lastele sõna kuulamisoskust Raili Rajasalu, Jandra Peegeli, Urve Paltseri, Mati Velmre, Eve Maibaki ning Tarmo Soobiku lahkel kaasabil. 

Meie suured ja südamlikud tänud kõikidele ettelugejatele veelkord! Oli ääretult meeleolukas nädal tänu teile!

18. oktoobril toimus Eesti Rahvusraamatukogus koolidevaheline meediapädevuse võistlus „Pädev on olla vägev“, kus esindasin koos Lisette Tarto, Mia Honga, Leele Veersalu ja Lisandra Liivaga Keila Kooli. Meie karmimad vastased olid Pärnu Ülejõe Põhikool, Tallinna Reaalkool ja Gustav Adolfi Gümnaasium. Algul arvasime, et võistlus toimub viktoriinina – antakse ette küsimused ja meie peame neile vastama, kuid pidime üllatuma. Nimelt oli meie ülesandeks umbes poole tunni jooksul leida poolt- ja vastuargumente e-sigarettide ning veipimise kohta linkidelt, mille korraldajad olid meile ette andnud. Kuid kõik lingid ei kandnud edasi tõepärast informatsiooni, mis suurendas meie tööülesandeid, sest pidime enne argumentide üleskirjutamist tegema kindlaks, kas lehekülg, kust andmed pärinevad, on ka usaldusväärne. Nii saimegi oma analüüsimisvõime ja meeskonnatöö proovile panna. Peale paanitsemist, ülemõtlemist ja suurel hulgal laual olevate kommide söömist suutsime leida tõepõhja omavad argumendid ja need ka kirja panna. Kui aeg otsa sai, pidi igast tiimist üks inimene žüriile, õpetajatele ja kaasvõistlejatele oma argumente ka esitama. Keila Kooli naiskonna eest oli sangarlikult väljas Lisette Tarto, kes hoolimata närvipingest suutis meie argumendid veenvalt ette kanda, lisades oma etteastesse ka veidi solidaarset huumorit. Peale koolide ettekandeid suundus hindamiskomisjon eraldi ruumi võitjat välja selgitama. Senikaua saime Rahvusraamatukogu väikest maja uudistada ja närveerimisest veel komme süüa. Ajaks, kui aknast paistev Tallinn hakkas järjest suurema autode mürina ja inimeste saginaga täituma, saabus žürii kauaoodatud tulemustega. Tulemiks oli see, et Keila Kool sai silmapaistva esinemise ja sisukate argumentide eest auväärse teise koha, mille eest anti meile preemiaks meediapädevuse kaardimäng. Samuti õnnestus meil noppida ka eriauhind, milleks oli lauamäng „Häkkerite lahing“, mille pani välja Lastekaitse Liit projekti Targalt internetis raames. Nii sõitsimegi tagasi Keilasse hea tulemuse ja veel paremate emotsioonidega. Kuid ei ole edukat tiimi ilma hea juhendajata, seega suur tänu Tiina Murdlale toreda võimaluse pakkumise ja edasiviiva toetuse eest.

 Lisete Talvar 9.a

Eilne ja tänane päev tõid kaasa taas palju toredaid (taas)kohtumise hetki ning vahvaid lugemiselamusi.

Teisipäeval lugesid meie õpilastele raamatuid Kaja Peetris, Julia Jones, Martin Öövel, Liina Paap, Marju Raadik-Kantsik, Silja Murel ja Kristel Kõrvits.

Täna aga kohtusid õpilastega Maris Mäger, Riine Rozin, Arvo Liivamägi, Gethe Kooli ja Heli Iisrael.

18. oktoobril toimus 5.-6. klasside koolisisene etluskonkurss. Konkursil osales 16 õpilast. Ürituse peakorraldaja oli Liina Tamm.

Žüriisse kuulusid õpetajad Maris Crandall, Agnes Kolga, Liina Tamm ja huvijuht Sigrid Oras. Humanitaarainete õppetool tänab kõiki osalejaid ja õnnitleb võitjaid.

Tulemused olid järgmised: 5. klasside arvestuses I koht Roosi Reinik 5.g (õp Kati Mosen) II koht Lisette Notton 5.b (õp Liina Tamm) III koht Tähe Lilleorg 5.b (õp Liina Tamm)

Julge esituse eest märgiti ära Hugo Lehtpuu 5.g klassist. (õp Kati Mosen) 6. klasside arvestuses pälvis esikoha Sofi Marie Tomera 6.c (õp Kadri Toom).

18.oktoobri hommikul oli algkoolimaja ees rohkem saginat, usinad koolitöötajad kontrollisid politsei kaasabil òpilaste nähtavust hämaral ajal.

Õpilane kel helkur puudus sai helkuri, kes aga nähtav oli sai tänu-kommi.

Täname Transpordiametit, Keila hoolivaid politseiametnike ja rõõmsaid koolitöötajaid!

Keila Koolis on kenaks traditsiooniks, et oktoobrikuus loevad lastele raamatuid ettelugemise päeva nädalal ette need, kel see igapäevaseks tööks ei ole. Sestap saatsimegi eelmisel nädalal üleskutse tulla lastele ette lugema meie õpilaste vanematele, kolleegidele Põhjamajas ning headele koostööpartneritele. Esimesed ettelugemised toimusid juba täna - lastele lugesid raamatuid Edith Allika-Rebane ja Kersti Salf. Homme saame taas võõrustada külalisi, nautides ise samal ajal raamatukuulamise võlusid.

Raamatukogu ootab Keila Kooli 2.-4. klasside õpilasi osalema viktoriinis "Kuks tahab teada".

Vastuseid ootame järgmise kuu 10.kuupäevaks. Vastuselehe saad täita raamatukogus või kasutades linki: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezYXBUEKdLps6sZk7mwVooKBY9Uzl0eosMGcwcwY9yKvHalQ/viewform?usp=sf_link

Lisainfo Pargimaja raamatukogust (113)

12.oktoobril toimus pargimaja raamatukogus 4.ndate klasside õpilastele mõeldud ettelugemisvõistluse kooli eelvoor. Sel aastal kannab võistlus lastekirjanik Aino Perviku auks pealkirja "Ühes väikeses Perviku raamatus". Sestap oli kõigil osalejatel võimalust ennast proovile panna lugedes just Aino Perviku sulest ilmunud raamatut. Kokku osales võistulugemises 14 õpilast, keda hindas 4-liikmeline žürii koosseisus Veljo Reinik, Ebelii Barndõk, Marge Asik ja Marion Nordström. Kuulda sai katkeid raamatutest "Kunksmoor", "Arabella, mereröövli tütar", "Kallis härra Q", "Sisalik ja sookoll" ning "Paula ja õuelapsed". Enim saime kuulda lugusid sakrispäisest vanaprouast, võidu tõi aga lugu saladuslikust härrast taevavõlvil. Ülihea meel on aga teatada, et meie kooli esindab reedel toimuval maakondlikus voorus Grethel Kaares. Hoiame talle kindlasti kõik ka kõvasti pöialt. Suurimad tänud aga kõigile osavõtjatele, nende juhendajatele ning tänamatult raske töö (žürii) tegijatele. Kohtumiseni raamatukogus!

Teisipäeval, 11.oktoobril toimusid "Liiklusminutid" 1.klassidele.

Külas käis politsei, kes rääkis turvalisusest ja liiklemisest. Tutvuti ka politseitöö ja varustusega.

15. oktoobril on hõimupäev. Riikliku tähtpäevana on hõimupäev ühelt poolt Eesti omanäolise rahvusliku omakultuuri päev, teisalt aga pühendatud soome-ugri rahvaste sidemetele ja koostööle. Selle puhul tähistatakse Keila Koolis 10.-14. oktoobril hõimunädalat, mille raames pööratakse eesti keele tundides tähelepanu meie sugulasrahvastele ja -keeltele: otsitakse nende kohta infot, kuulatakse sugulaskeeltes muinasjutte, tehakse loomingulisi ülesandeid ja palju muud, et hõimurahvaid meeles hoida. Osalevad kõik põhjamaja õpilased eesti keele tundide raames. Allpool on fotodena näited 9.a klassi loovtöödest, mis hõimunädala raames valmisid.

Rohkem infot hõimupäeva ja meie sugulaskeelte kohta leiab www.fennougria.ee

Humanitaarainete õppetool

3. oktoobril algas 5–10-aastastele lastele suunatud programmi „Lugemisisu“ viies hooaeg, millega on käesoleval aastal liitunud 210 raamatukogu üle kogu Eesti.

Keila Kooli algkooli raamatukogu osaleb koostöös Harju Maakonnaraamatukoguga programmis teist hooaega. Koostöö kahe raamatukogu vahel, tähendab osalejatele seda, et

endale sobivaid raamatuid on võimalik laenutada nii kooli- kui ka maakonnaraamatukogust.

4.c klass (õp Siiri Raudna) ja 3.g klass (õp Jaana Siig) on programmiga juba liitunud. Esimesed lugejamärgidki juba plakatil kenasti olemas ning passid lastele kätte jagatud.

Programmiga saab liituda nii klassiga, kui individuaalselt. Lähemalt tule uuri järgi raamatukogust.

Eelmisel nädalal alustasid kooskäimist meie "Hea Laps" kirjandusklubi liikmed. Osaleda saavad õpilased kas esmaspäeval või kolmapäeval toimuvas klubitunnis.

Esimeses klubitunnis tutvusime ajakirjaga ning kasutasime juhust, et osa võtta veel viimaseid päevi kestvatest võistlustest. Sel nädalal said klubilised aga juba ise võimaluse proovida kätt ajakirja loomisega. Ülesanded said jagatud ning esimesed mõtted ja joonistused paberitele pandud. Klubitunni lõpus said lapsed kätt proovida bingomängus. Loomulikult soovisid kõik alustada ka täna startinud "Lugemisisu" programmiga. Usinad tüdrukud jõudsid joonistada osalusmärgid ning tutvuda passi ning projekti tingimustega.

Klubi on mõeldud õpilastele alates 3.klassist ning kes veel tunneb südames sügavat soovi klubiga liituda, siis võib julgesti ühineda.

Kolmapäeval, 5.oktoobril toimus pargimajas õpilasaktiivi presidendi valimine.

Valituks osutus Marit Piir. Palju õnne ja jõudu talle!

Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamiseks külastas täna, 3.oktoobril pargimaja õpilasi Lotte (Gerli Padar) ja Klaus (Toomas Laur), kes viisid läbi vahva muusikatunni.

Tutvuti erinevate kehapillidega ja leiutati üheskoos laulu!

Toimumise aeg: 03.10-07.10  kell 12.15-13.30

Hind 1.80

Lõuna eest saab tasuda kohapeal.

Koolitoitlustaja sooviks on Avatud koolisööklate nädala raames anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Lisaks koolitoiduga tutvumisele on see hea võimalus keset tööpäeva soodsalt täisväärtuslikku lõunasööki nautida.

Avatud koolisööklate nädala raames pakutakse lastevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele.

Sissepääs Põhjamaja peauksest, palun registreeruda turvamehe juures. 

Pargimaja raamatukogu uues lugemistoas tegid neljapäeval, 22.septembril õpetaja Jana juhtimisel tõsist tööd 2.a klassi seeneteadlased. Igal grupil oli ülesandeks koostada ühe seene kohta plakat. Et plakatile jõudvad teadmised ka tõesed oleksid, uurisid õpilased erinevaid raamatukogus olevaid seeneraamatuid. Selle käigus saadi teada, kuidas vajalik info raamatust kiiresti üles leida. Noored teadlased olid tublid ning said tunni lõpuks ka oma uurimisobjekti kohta toredad teabeplakatid valmis.

Keilas avati suvel mobiilse orienteerumise rada https://mobo.osport.ee/keila.

Kehalise kasvatuse õpetajad koostöös Keila linnaga kutsuvad kõiki õpilasi ja õpetajaid Euroopa spordinädalal seda rada läbima. Kooli jaoks on valminud minivariant, mis on kõigile jõukohane. MOBO raja läbimiseks lae enda nutiseadmesse MOBO2 äpp, mille leiad kodulehelt https://mobo.osport.ee/keila.

Esmasel kasutamisel sisesta kasutajatunnus – nimi ja klass.

Vali radade nimekirjast "Keila linna MOBO" rada. Kontrollpunktis märke tegemiseks skaneeri tähisel olevat QR koodi MOBO äpiga. Kontrollpunktide järjekord ei ole määratud. Alusta endale sobivast kontrollpunktist ja läbi niipalju, kui jõuad.

Rada võib läbida korduvalt, nii üksi kui sõpruskonnaga. Rada on ka rattaga läbitav. Tulemused on nähtavad MOBO koduleheküljel.

Keila mobo raja autor on Eduard Pukkonen Harju Orienteerumisklubist.

Start : Keila terviseradade parklas, GPS: 59.315730,24.390580 Kontrollpunktid minikaardil: 13 + start (S1(start), 31, 32, 33, 35, 36, 38, 39, 40, 41, 43, 44, 45, 50)

Suurel kaardil (see on nähtav nutiseadmes) on punkte rohkem (29) ja huvi korral võib neid ka rohkem otsida. Raja info Paberkaardi saab kehalise kasvatuse õpetajate toast või Merikese juurest.

Aktiivsematele klassidele on auhinnad ja lisaks loositakse kõigi osalejate vahel välja auhindu.

TULGE LIIKUMA!

Pargimaja esimese koolihoone sünnipäeva puhul kogunesid õpilased ja koolitöötajad koolimaja ümber. Moodustasid inimketi ja tegid koolimajale suure-suure sünnipäevakalli, hõigati ka häid soove ja tänusõnu.                                                                    

Koolikoridori kaunistab nüüdsest väärikas tammepuu, mis kattus tänasel pidulikult päeval heade ja rõõmsate soovidega (maalis Raili Madisson).

Päev jätkus maastikumängu ja spordipäevaga! Pildid on allpool ja video VAATA SIIT!

14.september 2022 osales 8.B klass koos klassijuhataja Marika Kuldjärvega Maailmakoristuspäeva raames Keila pargi koristuses.

Korjati üles teele jäänud prahi, mille hulgas oli suur kogus suitsukonisid, pudelikorke, kommipabereid, suitsupaki ümbriseid, paberitükke, alkoholi pudelid, purke. Koristus kestis 50 minutit, mille jooksul saadi kokku umbes 10l.

Keila Kooli 2.-12. klasside lastevanemate koosolek toimub esmaspäeval, 26. septembril algusega kell 17.40 Ehitajate tee 1 koolimajas.

Üldkoosolekul valitakse hooelkogu esindaja, antakse ülevaade päevakajalistest teemadest ning eelmise õppeaasta kokkuvõtetest.

Peale üldkoosolekut jätkuvad klasside lastevanemate koosolekut. Selle kohta info otse klassijuhatajalt.

8.septembril toimus Lugemistund, millest võttis osa enam kui 120 raamatukogu, kooli ja lasteaeda. Keila Kooli algkoolimajas osalesid raamatukogus toimunud lugemistundides 2.a ja 3.b klassi õpilased ning õpetajad. Tove Janssoni juttu „Nähtamatu laps“ kuulasid, täitsid töölehti ja arutlesid kuuldu üle oma klassides aga 2.c ,2.g, 3.a, 3.e, 4.a, 4.b ning 6.f klassi õpilased oma õpetajatega. 1.f klassi lapsed rääkisid samuti lugemistunnist ning lugesid juttu „Sipelgad ja linnud“.

#lugemistund #readhour #raamatukogudeaasta

25.-27. augustini toimus Tuksis 16. MTÜ Noorteühing TORE suvekool. Keilast osales selles 21 noort, kellest 9 olid seotud ka suvekooli korraldamisega. Kokku osales 142 noort ja nende juhendajat üle Eesti. Esimesel päeval toimusid tegevused pesades ehk rühmades. Rühmad olid koostatud noorte vanust arvestades. Rühmi juhendasid TORE ringide juhendajad. Mängisime tutvumismänge, harjutasime meeskonnatööd, valmistasime ette õhtuse esinemise. Teisel päeval toimusid töötoad. Iga pesa sai osa kolmest töötoast, mis olid väga eriilmelised - vanad hoovimängud, mõtterännak, keskkonnateadlikkus, meditatsioon, laste ja noorte õigused, unenäopüüdjate meisterdamine, meeskonnamängud, eesmärkide seadmine. Kolmandal päeval toimus juba traditsiooniks saanud tuletõrjeolümpia - palju vahvaid meeskonnaülesandeid ning loomulikult kõvasti vett. Olümpia päädis suure veesõjaga. Õnneks oli ilm soe ning taevast ei tulnud lisa. Mõlemal õhtul oli stiilipidu. Raju peo üllatuskülaliseks oli Keila noorte ansambel Kirsid, mis võeti vastu marulise mölluga. Ööhäire ajal vaatasime koos tähistaevast, nägime ka langevat tähte. Suvekooli jäävad meenutama kaaslaste head soovid, mille igaüks oma ümbrikuga kaasa sai võtta.

Et mõista TORE suvekooli kogu positiivsust, melu ja energiat, tuleb ühineda oma kooli TORE ringiga. Keila Kooli TORE ootab ka sel sügisel uusi liikmeid. Jälgi reklaami.
Keila Kooli TORE ringi juhendaja on Heli Israel.

Õpikute ja töövihikute kilekaante müük toimub koolimajas:
2.09 kell 10.00 - 14.00
5.09 kell 10.00 - 14.00

Kilekaaned on komplekteeritud vastavalt klasside õppematerjalile ning komplekt sisaldab terve õppeaasta kilekaasi. Võimalik osta ka lahtiselt.
Kilekaane hind on 1 EUR. Arveldamine kaardiga ja sularahas. Lisainfo tel: 55 651 481.

Keila linnavalitsus sõlmis Keila Kooli direktori ametikoha täitmiseks tähtajatu töölepingu Martin Ööveliga, kes asub ametisse 31.augustil 2022.

Tartu Ülikooli õigusteaduste bakalaureuse ja Stockholmi Ülikooli IT õiguse magistrikraadiga Öövel on töötanud Justiitsministeeriumis, Statistikaametis ja Sotsiaalministeeriumis – tegeledes IT valdkonnas. Viimati, alates 2016.aasta augustist oli Martin Öövel Tabasalu Kooli direktor, samaaegselt õppides ka koolijuhtide arenguprogrammis ja Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudi pedagoogika kursusel. Martin Öövel on alates 2014.aastast ka Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna IT õiguse magistriprogrammi lektor.

Avalduse Keila Kooli direktori leidmiseks korraldatud konkursil osalemiseks esitas 9 kandidaati, kellest vestlusvooru jõudis kuus. Konkursi komisjoni arvamus oli üksmeelne.

30. aprillil toimub suur vilistlaste kokkusaamine.

Loe infot ning jaga seda klassi- ja koolikaaslastega!

Vaata siia: https://forms.gle/ALXJeAizMk563JNy5

Pane tähele!

Tutvumine Pargi tänava uue õppehoonega toimub ajavahemikus kell 13.00-16.00

Ekskursioonid toimuvad igal täis- ja pooltunnil.

Kogunemine vana koolihoone fuajees, sissepääs vanast uksest.

Eelnev registreerimine vajalik.

Loodemaja ootab samuti vilistlasi enda juurde.

Ringkäigu vanas koolimajas saab teha ajavahemikus kell 13.00-16.00

Ekskursioonid toimuvad igal täis- ja pooltunnil.

Kogunemine loodemaja fuajees.

Ajakava koolimajas, Ehitajate tee 1

Uksed avatakse kell 16.30

Aktus koolis kell 17.00 - 18.00

Õhtune programm algab aatriumis kell 19.00 ja lavale tuleb ansambel KÕBI

Aulas alustab ansambel ZORBAS kell 20.00

Peo lõpp kell 23.59

Keila Kooli vilistlaste kokkutulek toimub 2022. aasta kevadel.

Ootame Sind 30. aprillil Keila Kooli.

Täiendav info ilmub märtsikuus kooli kodulehel ja FB lehel.

Translate »