Keila Kool teatab, et täiustas Pargimaja koolikappe ning lisas kapi juhtseadmetele akud, mis nüüd lubavad õpilastel kappe avada ka siis, kui elekter pikemalt ära läheb. Samuti täiustati sideruumide elektrivarustust, mis võimaldab kooli administraatoril elektrikatkestuse korral kappe avada Kooli peahoonest.

Kool vabandab õpilaste ja vanemate ees, kes pidid kaks nädalat tagasi toiminud elektrikatkestuse tõttu elektri taastumist ja kappide avanemist ootama.

Akud jäid garderoobe ehitades paigaldamata ehituslike arusaamatuste tõttu.

Jaanuaris toimus bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor gümnaasiumile (10.-12.Klass) Tartu Ülikooli Moodle keskkonnas.

Harju maakonnast osales 68 gümnasisti, meie koolist 19  11.-12.klassi õpilast. Meie edukamad: 11.klassist I koht Isabel Haiba (ühtlasi parim kogu maakonnas ja saab võimaluse osaleda vabariiklikus voorus), III koht Egert Kelder, 9.koht Karl Jano 12.klassist I- 4.koht Mari Meigas, 6.-8.koht Liisa-Lotte Hein ja Mikado Izbatõrov.

Kiidame ja tunnustame!

Keila Muusikakooli akordioni ōpilased Henri Loog, Rivo Pert, Freddie William Laido, Sandra Tamm, Risto Pert, Gabriela Ehalill Skalkina esitasid pargimaja ōpilastele muusika palasid. Kontsert tekitas kuulajates ülendavaid meelekogemusi. Täname juhendajaid Eriks Uus ja Pille Metsson.

Politsei- ja Piirivalveameti merevalve ja patrulligrupi liikmeid tutvustasid jääennetust ja ohutust pargimaja ōpilastele.

Koolitus sisaldas: 1. Tutvustamine ohtudest jääl. 2. Tegutsemine õnnetusjuhtumi- ja ohu olukorras. 3. Jääpääste võtted. 4. Jääpääste vahendite tutvustamine. 5. Tutvumine päästetöös kasutatavate sõidukitega ( päästejett või jääpääste paat). 6. Üldised veeohutus nõuded (ka suvisel ajal).

24.01 toimusid Kiilis Harjumaa koolidevahelised MV võrkpallis, kus Keila Kooli võrkpalli poisid ja tüdrukud saavutasid tubli neljanda koha. Alagupimängud läbiti võitudega, poolfinaalides kaotasid poisid napilt Viimsi Gümnaasiumile ja tüdrukud Kiili Gümnaasiumile. Põnevuslahingud olid ka pronksimängud, kus poisid võitlusliku mängu järel kaotasid Saue Riigigümnaasiumile ja tüdrukud Viimsi Gümnaasiumile.  

Keila Kooli võistkonda kuulusid:

poisid:

Marvin Kalju 12g, Laur Maide 11e, Jacob Jäetma 12g, Marten Saaremets 10i, Aleksander Babtsenko10v, Renee Ert 12e, Kristofer Kerno 11t, Risto Sepp 12e.

tüdrukud:

Marie Helene Eensalu 11e, .Miina Vanem 12g, Elizaveta Vanitseva 11h, Maria Tammeaid 12e,Katriin Laipaik 11t, .Meribel Väli 12g, Berit Israel 12g, Kerttu Leibenau 12e

Keila Kooli õpilased näitasid üles südikust, võitlusvaimu ja meeskonnatööd, õpetajana olen uhke, et meie koolis õpivad sellised õpilased. 

Võistkondi juhendas õpetaja Tauno Hausenberg 

2.a klass ja õpetaja Jana Uibo koos raamatukoguhoidja Varje Mägiga käisid täna õppekäigul Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Tallinna vanalinnas asuv keskus on imepärane koht tegelikult kõigile suurematele ja väiksematele. Lisaks hubasele ning väärt kirjandust täis raamatukogule asuvad majas veel mitmed avastus- ja teadmisrõõmu pakkuvad ruumid. Varakambris nägid lapsed eri aegade aabitsaid ja lasteraamatuid. Puust ja punaseks on tehtud ka raamatu teekond. Illustratsiooni galeriis oli võimalik imetleda eesti illustraatorite töid. Edgar Valteri galerii pakkus samuti

põnevat uudistamist. Keskuse üks põnevamaid kohti oli aga laste jaoks loomulikult pööning. Värvikirevad ja rõõmsad Nukitsamehe pere tegelased seintel, metsamoori maja – keskuse pööningul võiksid lapsed olla ilmselt terve päev. 

Maja oli põnev ja arutleda raamatute ning lugemise üle samuti vahva, ent tunniajasest ekskursioonist oli keskuse konsultandi Kaja eestvedamisel saanud kõigile märkamatult pea pool tundi rohkemgi. Küll aga oli hea pista taskusse ka teadmine, et see põnev maja on avatud kõigile huvilistele ning võimalus keskust (taas)avastama minna on meil kõigil.

9.–13. jaanuaril toimus Keila Kooli 7.–8. klasside õpilaste koolisisene emakeeleolümpiaad. Osaleda said kõik selle vanuseastme õpilased.

Tulemused:

8. klass I koht Caroline Gaidenko 8.a klass (õpetaja Anna Maria Jäetma)

II–III koht Marleene Edala 8.f klass (õpetaja Maris Crandall) ja Mariann Reis 8.b klass (õpetaja Kati Mosen)

7. klass I–II koht Grete Saarniit ja Emili Viirlaid 7.b (õpetaja Brita Rikkolas)

III koht Keiti Kiintok 7.e (õpetaja Kadri Toom)

Õnnitleme võitjaid!

Humanitaarainete õppetool

20.12.2022 käis Põhjamaja 5.d klass Pargimajas, et näidata 1d klassile etendust „Nõiutud metsa saladus“. Etendus rääkis Jõulupaharetist, kes tegi pahandust ainult selle pärast, et tal oli igav ja Õnneõiest- julgest tüdrukust, kes läks nõiutud metsa ja avastas, et Jõulupaharet oli väga üksildane kuid samas heasüdamlik. Etenduses sai näha päkapikke, kes toimetavad Jõulurahuorus; lapsi, kes soovivad päkapikke aidata ja kuusepuid, kes oskavad kukerpalli teha. 

„Tänavu tulevad küll erilised jõulud!“ rõõmustasid kõik, jätsid oma igapäevamured ja toimetused sinnapaika ning tõttasid üksteisele jõulurahu ja imelist pühadeaega soovima! 

Õpetajad Ülvi Aaavik ja Anastassia Paasik ning 1.d ja 5.d klass soovivad kõigile kauneid jõule! 

Iga-aastaselt meedias ilmuv koolide edetabel moodustatakse kõigi Eesti gümnaasiumite riigieksamite tulemuste põhjal. Kuigi vastav andmestik kätkeb endas ainult väikest osa koolist toimuvast, on tegu siiski laiemale üldsusele ühtselt arusaadava mõõdikuga.

On oluline teadvustada, et pingereas olevad koolid ei „võistle“ siiski päris ühtsetel alustel, vaid neid on võimalik jagada järgnevateks kategooriateks:

1.    Valitud õpilastega koolid (nn G5 + erakoolid) e. nn eliitkoolid.

2.    Piirkonnakoolid

3.  Mittestatsionaarse õppega koolid, kus õpivad õpilased, kes on statsionaarse õppe erinevatel põhjustel, kuid ennekõike tulemuslikkuse vähesuse tõttu pooleli pidanud jätma.

Keila Kool on piirkonnakool, mille osaks on ka mittestatsionaarne õpe. Kaasnevalt on Keila Kooli paiknemine statsionaarse ja mittestatsionaarse õppe keskmiseks. See omakorda tekitab iga-aastaselt olukorda, kus kooli statsionaarse õppe sooritust kuvatakse koos madalama mittestatsionaarse õppe sooritusega. Sealjuures on oluline märkida, et Keila mittestatsionaarne õpe on teiste mittestatsionaarse õppega õppeasutuste võrdluses heal tasemel.

2022. aasta Postimehe artiklis avaldatud koolide pingereas oli Keila Kooli kohaks: 56. koht, sest valemi alusel arvutatud tulemuste keskmine andis 154,8 punkti, mis toimus kahe õppeliigi liitmise läbi. Eraldiseisvana on aga tulemused järgnevad:

Stats60,851,753,7166,2
MS48,425,615,689,6

Eeltoodust lähtuvalt on eksitav meedias toodu, mis võimaldab laiemal üldsusel anda hinnangu Keila gümnaasiumiõppele. Keila Kooli statsionaarse õppe soorituste koond (166,2 punkti) paigutaks kooli pingereas 14 koha võrra kõrgemale e. 44. kohale.

KohtKooli nimiEesti.kIngl.kMat.Kokku
41.Tallinna Järveotsa Gümnaasium51,763,953,6169,2
42.Rakvere Gümnaasium53,163,951,8168,8
43.Tallinna Tehnika­­gümnaasium52,756,558,6167,8
44.Keila Kooli statsionaarne õpe60,851,753,7166,2
45.Tallinna Kuristiku Gümnaasium56,858,250,5165,5
46.Kiili Gümnaasium55,96346,2165,1
47.Noarootsi Gümnaasium52,557,552,9162,9
48.Tallinna Mustamäe Gümnaasium41,158,761,6161,4
49.Hiiumaa Gümnaasium61,85840,8160,6
50.Kadrina Keskkool49,859,251,6160,6

Mittestatsionaarse õppega õppeasutuste riigieksamite tulemite edetabel:

1Tartu Täis­kasvanute Gümnaasium108,9
2Tallinna Vanalinna Täis­kasvanute Gümnaasium103,8
3Viljandi Täis­kasvanute Gümnaasium101,4
4Tartu Kutse­haridus­keskus98,8
5Keila Kooli mittestatsionaarne õpe89,6
6Pärnumaa Kutse­haridus­keskus89,6
7Rakvere Ametikool84,2
8Tallinna Polütehnikum84
9Haapsalu Kutse­haridus­keskus81,4
10Jõgeva Täis­kasvanute Keskkool81
11Tallinna Täis­kasvanute Gümnaasium80,7
12Pärnu Täis­kasvanute Gümnaasium80,7
13Tallinna Tööstus­haridus­keskus79,2
14Järvamaa Kutse­haridus­keskus74,5
15Viljandi Kutse­õppe­keskus70,4
16Võrumaa Kutse­haridus­keskus68,3
17Kohtla-Järve Täis­kasvanute Gümnaasium67,2
18Valga Kaugõppe­­gümnaasium66,4
19Tallinna Teeninduskool65,1
20Valgamaa Kutse­õppe­keskus64,2
21Kehtna Kutse­haridus­keskus57,9
22Ida-Virumaa Kutse­haridus­keskus57,5
Translate »